Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Tft Ekran Özellikleri Hakkında

Eren Güzelkan

Soru

Herkese öncelikle iyi günler , 

Forumu takip ederken yeni makyajlı kasa focus alanları gördüm ve birşey farkettim. Bir arkadaşımız paylaşmış aracın görüntülerini ve herkesin beğenerek taktığı TFT GENİŞ GÖSTERGE ekranı bu araçlarda orjinal donanım olarak veriliyor sanırım. Ama gözüme birşey takıldı ve çok beğendim bu ekran daha farklı geldi ve anlık hız özelliği vardı ki benim aracımda en çok boşluğunu hissettiğim özellik buydu.

Sorum şudur ki : Benim aracımda ki ekranda yazılımla veya bir güncellemeyle böyle bir özelliğe kavuşur mu ? Yoksa bu ekran la benim aracımda kullandığım ekran farklı mı ? 

benim aracın ekranı şu şekilde : 

20150115_152741_zps386c1c60.jpg

diğer ekran şu şekilde :

10891590_590303581099619_111857886477520

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

10891590_590303581099619_111857886477520

Focccus ile gösterge bu hale getiriliyor. Ama bunun için ses sisteminin türünün de değiştirmek gerekiyor. Ayarlar menüsüne NAVİGASYON başlığı geliyor. Buradan ekranda hangi navi etkinliğinin gösterileceği seçilebiliyor.

Ancak araçta Sony olduğu için bu durumda her şey normal çalışıyor görünmesine rağmen ses gelmiyor. Tekrar eski ayarlara dönmek zorunda kaldım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Focccus ile gösterge bu hale getiriliyor. Ama bunun için ses sisteminin türünün de değiştirmek gerekiyor. Ayarlar menüsüne NAVİGASYON başlığı geliyor. Buradan ekranda hangi navi etkinliğinin gösterileceği seçilebiliyor.

Ancak araçta Sony olduğu için bu durumda her şey normal çalışıyor görünmesine rağmen ses gelmiyor. Tekrar eski ayarlara dönmek zorunda kaldım.

Bu hale derken, arka plandan mı bahsediyoruz (siyah-mavi çift renk olayı)? Bir de ayarlar da hangi ayarı değiştirdiniz? Ekran tipleri var, o bölüm mü?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu hale derken, arka plandan mı bahsediyoruz (siyah-mavi çift renk olayı)? Bir de ayarlar da hangi ayarı değiştirdiniz? Ekran tipleri var, o bölüm mü?

Evet resimdeki gibi mavi-siyah degrade oluyor.

focccus 8.3 ve modifiye elm kullanmalısınız.

27>(4)>2

172>(4)>6 yapın. Bunu ayrıca 8 ve 9 olarak da deneyin. (araçta Sony var)

değişiklikleri kaydettikten sonra IPC sekmesinden get info - reset ecu

ve abs sekmesinden get info - init ecu yapın (bunun ilgisi yokmuş gibi görünüyor ama daha önce 

ki denemelerde yapmamıştım olmamıştı.)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

27>(4)>2

ve abs sekmesinden get info - init ecu yapın (bunun ilgisi yokmuş gibi görünüyor ama daha önce 

172 ben de şu anda 6 (5" navigasyon taktığımda değiştirmiştim). Ondan sonra navigasyon oklarını gösterge ekranında görmek mümkün oldu. 8 ya da 9'a değiştirince bu şekil bir değişiklik olabilir mi diye de düşünüyordum aslında. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

172 ben de şu anda 6 (5" navigasyon taktığımda değiştirmiştim). Ondan sonra navigasyon oklarını gösterge ekranında görmek mümkün oldu. 8 ya da 9'a değiştirince bu şekil bir değişiklik olabilir mi diye de düşünüyordum aslında. 

Ayarlar menüsünde navigasyon menüsü var mı mevcut durumda?

Orada 3 tane seçenek var navigasyon sırasında görüntülenmeyle ile ilgili.

Özer Öztürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

27>(4)>2

Dijital hızda geliyor mu? Ekranla ne ilgisi var acaba eminmisiniz gerektiğinden? Renk değişikliğini denemedim ama 62 yi 09 yapınca çift yol bilgisayarı ve seyehat süresi sayacı geliyor. DTC atıyor yazmış ruslar o yüzden sadece denemek için baktım, IPCyi resetleme ve ABSyi initialize etme kısmını yapmadım.

8 yada 9 yazdığı üzere MFT abi.

Olması lazım. Eski sürümde var yok ve navigasyonda seçenekleri vardı sanırım, yeni sürümde sadece açık kapalı seçeneği var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Evet, ekran ayarını değiştirince şu şekilde bir opsiyon daha göründü. Ama sadece evet-hayır şeklinde (sanırım bu güncellenmiş versiyon olduğu için). Bu sayede teyp ekranındaki yönlendirme bilgilerini burada da görmek mümkün oluyor.

BE6yWL.jpg

Dijital hızda geliyor mu? Ekranla ne ilgisi var acaba eminmisiniz gerektiğinden? Renk değişikliğini denemedim ama 62 yi 09 yapınca çift yol bilgisayarı ve seyehat süresi sayacı geliyor. DTC atıyor yazmış ruslar o yüzden sadece denemek için baktım, IPCyi resetleme ve ABSyi initialize etme kısmını yapmadım.

8 yada 9 yazdığı üzere MFT abi.

Olması lazım. Eski sürümde var yok ve navigasyonda seçenekleri vardı sanırım, yeni sürümde sadece açık kapalı seçeneği var.

Ozan, şöyle bir şey dikkatimi çekti Amerikanyada. Küçük renkli teyp ekranı olanlarda, hız göstergesinin ekranı bizimki gibi mavi tonlu, ancak 8" dokunmatik ekranlı ise şimdiki makyajlı focusda olduğu gibi mavi-siyah. Ben muhtemelen programları farklıdır diye düşünmüştüm ama, şimdi buradan anladığım, aracın konfigurasyonuna göre otomatik ayarlanıyor arka planda. Ebayden iki duruma birer örnek:

http://www.ebay.com/itm/Ford-Focus-SE-HATCHBACK-2013-ford-focus-se-hatchback-automatic-alloy-wheels-26-k-131234-texas-direct-/191498417667?forcerrptr=true&hash=item2c9631f603&item=191498417667&pt=US_Cars_Trucks

http://www.ebay.com/itm/Ford-Focus-Titanium-2013-ford-focus-titanium-automatic-fwd-hatchback-repairable-rebuilder-easy-fix-/111587277422?forcerrptr=true&hash=item19fb1eba6e&item=111587277422&pt=US_Cars_Trucks

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

o da kapanır :D biraz daha evde dinlenin :)

komple halloldu...şimdi getirdim arabayı sağolsun kaan abi ve savaş usta, cillop gibi olmuş araba.

courier'den ayrılmak biraz zor oldu ancak, focusumu da özlemişim...bundaki yol tutuş bir başka :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

komple halloldu...şimdi getirdim arabayı sağolsun kaan abi ve savaş usta, cillop gibi olmuş araba.

courier'den ayrılmak biraz zor oldu ancak, focusumu da özlemişim...bundaki yol tutuş bir başka :)

Boşver onu sen :P o renk varya hani 1-2 yıla kalmadan üretimden kalkar benden demesi :P

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.