Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Kilometre Saati Değişimi

Osman Türkol

Soru

arkadaşlar iyi akşamlar,benim aracımda bundan 3 hafta önce bir sorun fark ettim.100 km de ortalama yakıt göstergesi trafik ışıklarında durduğunuz da saniye sayar gibi saymaya başlıyor.yani rolentide saniye gibi sayıyor.bu sorunu servise ilettim saat arızalanmış deyip 2 hafta sonra değiştirdiler.fakat yine devam ediyor.Ben de siz forumdaşlara bir sorayım dedim.forumda bu benzer bir konuya rastlayamadım.Bu konuyla ilgili bana yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

arkadaşlar iyi akşamlar,benim aracımda bundan 3 hafta önce bir sorun fark ettim.100 km de ortalama yakıt göstergesi trafik ışıklarında durduğunuz da saniye sayar gibi saymaya başlıyor.yani rolentide saniye gibi sayıyor.bu sorunu servise ilettim saat arızalanmış deyip 2 hafta sonra değiştirdiler.fakat yine devam ediyor.Ben de siz forumdaşlara bir sorayım dedim.forumda bu benzer bir konuya rastlayamadım.Bu konuyla ilgili bana yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Saat yeni sıfırlanmışsa, rölantide harcadığı Litre/Saat kadar ekler ortalama yakıta. Taksimetrelerdeki bekleme ücreti gibi düşünün. Neticede rölantidede yaklaşık 0.6LT yakıyor saatte. Ortalama yeni sıfırlandığı için bunu görüyor olmalısınız. Aksi taktirde atıyorum 1000 km lik yol yapılmış ve ortalama sıfırlanmamışken bu hareketi yapıyorsa başka bir sorun vardırki böyle olduğunu hiç sanmıyorum.

Bunda bir arıza / bozukluk / yanlış yoktur. Saati değiştiren servise buradan hunharca sevgilerimi iletiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Saat yeni sıfırlanmışsa, rölantide harcadığı Litre/Saat kadar ekler ortalama yakıta. Taksimetrelerdeki bekleme ücreti gibi düşünün. Neticede rölantidede yaklaşık 0.6LT yakıyor saatte. Ortalama yeni sıfırlandığı için bunu görüyor olmalısınız. Aksi taktirde atıyorum 1000 km lik yol yapılmış ve ortalama sıfırlanmamışken bu hareketi yapıyorsa başka bir sorun vardırki böyle olduğunu hiç sanmıyorum.

Bunda bir arıza / bozukluk / yanlış yoktur. Saati değiştiren servise buradan hunharca sevgilerimi iletiyorum.

Servet bey daha önceden saniye gibi saymıyordu taki arızayı ben fark edinceye kadar.Dediğiniz doğrudur bir yere kadar saatte 0.6  Lt yakıyordur.Fakat bu başka bir durum saat değişti fakat sorun bitmedi.Ben yakıt sensöründen şüphe ediyorum.Ne kadar doğrudur onu da ford mühendisleri söyleyecek. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Servet bey daha önceden saniye gibi saymıyordu taki arızayı ben fark edinceye kadar.Dediğiniz doğrudur bir yere kadar saatte 0.6  Lt yakıyordur.Fakat bu başka bir durum saat değişti fakat sorun bitmedi.Ben yakıt sensöründen şüphe ediyorum.Ne kadar doğrudur onu da ford mühendisleri söyleyecek. 

Hocam yazdıklarımı hiç okumamışınız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

yazılım farklından olabilir, bende böyle değildi, cmaxin göstergeyi ilk değiştirdiğimde fark ettim acayip uyuz edici.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

yazılım farklından olabilir, bende böyle değildi, cmaxin göstergeyi ilk değiştirdiğimde fark ettim acayip uyuz edici.

Hımm evet, yazılım olayını unutmamak lazım :) Ama sonuçta senin benim gözüme takılan şey aslına bakarsan bence olması gereken şey.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

arkadaşlar araç perşembe den beri serviste,güya yazılım atmışlar,onu bunu test yapmışlar bulamamışlar en sonun da istanbul da tekay mühendislik var ford un bünyesinde imiş onlarla beraber sorunu arıyorlarmış.Yani servet beyin anlatmaya çalıştığı ve benim okumadığımı düşündüğü yazıyı ben çoktan anlatmıştım.Serviste onun nedenini bulmaya çalışıyormuş.Hadi hayırlı inşaallah

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

arkadaşlar son duruma göre araç beyni de değişmiş fakat sorun devam ediyormuş.bu servislerde kaç iş günü kalınca mahkeme aracılığı ile dava açabiliyoruz.bilgisi olan avukat arkadaşlara danışmak isterim.herhalde bu aracı ford a geri vereceğim gibi duruyor hadi hayırlısı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ortalama tüketimi oynuyor diye arabayı geri alacaklarsa hemen bizde bozalım, aracı düzeltirler bir şekilde. 

sorun ortalama değerin oynaması değil,bir sorun olduğunu kabul etmeleri ve  çözememeleri,şu ana kadar bir sonuç yok 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

sorun ortalama değerin oynaması değil,bir sorun olduğunu kabul etmeleri ve çözememeleri,şu ana kadar bir sonuç yok

Abi aracı kullanmana engel olan durum varsa değişim yada iade kararı verir mahkeme. Bunun dışındaki giderilebilir arızaların giderilmesine karar verir mahkeme. Ben çok araştırdım bu konuları. Servisten hiç çıkamasaydın arızalar yüzünden o zaman kanuni haklarını ara derdim ben. Yakup un da dediği gibi hallederler abi sorunu. Gittiğin servis işi bilen bir servisse çok uğraştırmadan hallederler. Bu arada 10 iş gününü geçecekse ikame araç talep edebilirsin. Kanunlar ancak bunu veriyor ilk etapta.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.