Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2013 C-Max Için Oem Navigasyon Çalışması

Murat Kav.

Önerilen Mesajlar

Yeni arabama navili ekranı taktık ama yine sorunlar var.

Murat'ın araştırmaları sonucu Tmc uygulamasını (trafik bilgisi ve yol durumuna göre otomatik rota değiştirme) aktif etmek için bağlantılar yaptık. Kamera bağlantısı ile 5' ekran arkasında tüm soketleri doldurmuş olduk. Fakat navi gps uydusu görmüyor buna rağmen gps varmış gibi rota verip yol tarif ediyor. Bağlantılarda bir yanlış mı yaptık acaba, gün yetmediği için Pazartesi bakacağız artık :)

Tmc'yi çalıştırmak mümkün olmadı tabi öyle bir yol da olmadı, aslında onunla çok da ilgilenemedik :)

Az önce Tomtom destek sayfasına baktım ve bu durumla karşılaştım.

image.png

Listede TR yok.

Bilgisi olan veya daha önce kullanan, gören, duyan varmı acaba?

image.png

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

26 dakika önce, Özer Aksu said:

TMC için ayrı bir donanım gerekir mi ki ? Ben de orjinal gps anten var uydudan alıyorsa herhangi bir şey gerekmez diye düşünüyorum. 

Navi sanırım demo modunda kalmış ayarlardan kapatman gerekebilir

Orjinal gps anteni yeterli değil Özer, bende de var ama bizim araçların orjinal ekipmanı olmadığı için teyp ünitesi ile navi ekran arası tesisat yok.

Biz o tesisatı çektik, ama TR'de desteklemiyor halen. Önceki Tomtom navi cihazımda Avrupa'da kullanıyordum, artık bunu da oralarda kullanacağız :)

Fakat çok işe yarıyor, km'lerce ilerdeki kazayı görüp yol değiştiriyor hatta bazı ülkelerde radar ve eds yerlerini söylüyor :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

16 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu said:

Orjinal gps anteni yeterli değil Özer, bende de var ama bizim araçların orjinal ekipmanı olmadığı için teyp ünitesi ile navi ekran arası tesisat yok.

Biz o tesisatı çektik, ama TR'de desteklemiyor halen. Önceki Tomtom navi cihazımda Avrupa'da kullanıyordum, artık bunu da oralarda kullanacağız :)

Fakat çok işe yarıyor, km'lerce ilerdeki kazayı görüp yol değiştiriyor hatta bazı ülkelerde radar ve eds yerlerini söylüyor :)

Android türü navigasyon cihazlarında vardı görmüştüm TMC'nin İstanbul, Ankara, Adana, Bursa, Mersin, İzmir, Eskişehir, Antalya, Konya, Kayseri ve Gaziantep en büyük 11 kenti kapsayan Türkiye-TMC servisi, geniş RDS ağı Temmuz 2012 den beri hizmette imiş 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dün taktık TMC kablolarını, bugün geri söktük :) Madem işe yaramıyor, işgal etmesin oraları.. Sökerken bir test yaptım. Siyah anten kablosunun bağlantısını tamamen kopardım. Radyo yine aynı şekilde gayet iyi çalışıyordu. Yani tavandaki anten olmadan da olur gibi..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

32 dakika önce, Murat Kavuk said:

Dün taktık TMC kablolarını, bugün geri söktük :) Madem işe yaramıyor, işgal etmesin oraları.. Sökerken bir test yaptım. Siyah anten kablosunun bağlantısını tamamen kopardım. Radyo yine aynı şekilde gayet iyi çalışıyordu. Yani tavandaki anten olmadan da olur gibi..

Ben sökmedim nasıl olacak Murat :)

Avrupa'da kullanırım artık ne yapalım :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 saat önce, Yakup Çağatay said:

TA: Cd mp3 vs dinlerken arkadan radyo (son kanal) haberlerini iletiyor.

Aslında tam öyle değil. TA, traffic announcement, Radio Data System'de (bu şarkıların adının, kanal ismininin, logosunun, telefonunun falan görünmesini sağlayan sistem) Trafik Anonsu diye bir etiket var. Bu etiket ile bir yayın RDS'ye geldiğinde o anda ne yapıyorsanız yapın o anonsu duyuruyor ya da anons olduğunun haberini veriyor TA açık olduğunda. Tabi Türkiye'de durum pek de öyle değil. Bizim radyocular da sanıyorum bunu yayınlara gömerek radyolarını dinletme gibi bir taktik izliyorlar. Klasik yurdum mantığı yani...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Semih O. said:

Aslında tam öyle değil. TA, traffic announcement, Radio Data System'de (bu şarkıların adının, kanal ismininin, logosunun, telefonunun falan görünmesini sağlayan sistem) Trafik Anonsu diye bir etiket var. Bu etiket ile bir yayın RDS'ye geldiğinde o anda ne yapıyorsanız yapın o anonsu duyuruyor ya da anons olduğunun haberini veriyor TA açık olduğunda. Tabi Türkiye'de durum pek de öyle değil. Bizim radyocular da sanıyorum bunu yayınlara gömerek radyolarını dinletme gibi bir taktik izliyorlar. Klasik yurdum mantığı yani...

TA'yı açınca frekans değişiyor bende de. Demekki bu nedenden ötürü.. Ben de kapatıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gps sorunu çözüldü :)

Eski gps arızalı imiş.

Yeni bir gps aldım ve bu sefer sağ direk üzerine içten monte ettik.

Tmc bağlantılarını da çıkarmadan devam.

Şimdilik canavar gibi çalışıyor :)

Kamera tesisatı da herşeyi ile hazır, yeşil soket dışında :) @Özer Aksu

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gps sorunu çözüldü [emoji4]

Eski gps arızalı imiş.

Yeni bir gps aldım ve bu sefer sağ direk üzerine içten monte ettik.

Tmc bağlantılarını da çıkarmadan devam.

Şimdilik canavar gibi çalışıyor [emoji4]

Kamera tesisatı da herşeyi ile hazır, yeşil soket dışında [emoji4] @Özer Aksu

Gözün aydın abi hayırlı olsun.keyifle kaybolmazsin artık ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.