Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Far Yıpranması

Emre Gül

Soru

merhaba arkadaşlar aracımın farlarında soyulmaya benzer bir yıpranma farkettim güneşte kalma vs şeylerden sanırım... acaba farına şeffaf folyo kaplama yapan var mı?  varsa kaliteli bir marka önerinizi bekliyorum şimdden teşekkürler

.. 

Emre Gül tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 12 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Hakan abi'nin dediği gibi, bazı yıkamacılar falan sararan farları eski haline getirebiliyor. 

http://www.sonax.com.tr/galeri/78-sonax/uygulamalar/sonax-uygulama-paketleri/739-far-%C3%A7izik-giderme,-parlatma-ve-koruma.html

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Farlarda oluşan yıpranmaya folyo ile kaplayarak çözüm bulamazsınız far temizleyen/yenileyen yerler var önce temizleme ve yenileme yaptırmalısınız, ancak ondan sonra kaplama düşünülebilir.

Hakan abi zaten yeni başlamış hafif bir soyulma şu anda sararma yada çizik yok sadece bir kaç yerde halka şeklinde yıpranmaya başlıyor gibi duruyor... zaten önce bi elden geçirip sonra farları şeffaf kaplamak isityorum... ama yapmışken kaliteli bir folyo olmasını istedim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

sürekli güneşe bakmıyorsa mersin bile olsa f3 farı 2-3 yılda o hale gelmez. garantisi varsa bir gösterin bence.

olmadı yenileme işlemi uygulatın ehil birisine. arkadaş sanayide yaptırdı çok beğendim.. hepsiburada gibi sitelerde satılıyor eliniz yatkınsa.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Dış macunu ve bez yardımı ile kurtulabilirsiniz

bi deniycem :)

sürekli güneşe bakmıyorsa mersin bile olsa f3 farı 2-3 yılda o hale gelmez. garantisi varsa bir gösterin bence.

olmadı yenileme işlemi uygulatın ehil birisine. arkadaş sanayide yaptırdı çok beğendim.. hepsiburada gibi sitelerde satılıyor eliniz yatkınsa.

abi hepsiburada da gördüm bende ama acaba dedim tecrübe edinen vamı diye bir sorayım dedim.. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Farları xeon mu yaptınız veyahut farklı bir ampul mu taktınız?

ampul değişimi vs far camını etkilemez, anca reflektöre zarar verir. dıştaki yıpranma başta güneş kaynaklı, toz, kalitesiz köpük, fırça vs gibi etmenlerle yıpranma sonucu oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ampul değişimi vs far camını etkilemez, anca reflektöre zarar verir. dıştaki yıpranma başta güneş kaynaklı, toz, kalitesiz köpük, fırça vs gibi etmenlerle yıpranma sonucu oluyor.

Reflektöre zarar veren bir ampulün lense zarar vermeme ihtimali nedir? Sonuçta baştan aşağı tasarımlar buna göre yapılıyor. Termal analizi vs. Hangi ampul kullanılacaksa bütün analizleri ona göre yapılır. Bu işin içinde olmasam dediğinize inanacaktım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Reflektöre zarar veren bir ampulün lense zarar vermeme ihtimali nedir? Sonuçta baştan aşağı tasarımlar buna göre yapılıyor. Termal analizi vs. Hangi ampul kullanılacaksa bütün analizleri ona göre yapılır. Bu işin içinde olmasam dediğinize inanacaktım.

Lense içten hiç birşey yapmıyor ama dış katmanı bozuyor demi, o nasıl oluyor? Her zaman orjinal ampul kullananlarınki neden bozuluyor ozaman? Açıklarsanız sevinirim.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aracı köpükle yıkatmayın o köpüğün içinde nasıl bir kimyasal var muamma aracın boyasını bile solduruyor oto yıkamacı arkadaşım ve oto boyası satanlar tavsiye etmiyor ben şahsen 2 yılda bir yada iki kez yıkatmışımdır elimden geldiği kadar yıkatmıyorum su tutturuyorum arabanın boyası ilk günkü kadar yeni taktir sizin..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.