Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

1.0 Ecoboost Titanium Mu Yoksa 1.6 Tdcı Trend X

Emre Kaçan

Önerilen Mesajlar

Unutmadan ekliyim. Yanlışım yoktur umarım trend x le titanium arasında güvenlik bakımından farklarıda araştırın. Airbag sayısı örnek olabilir.

Yan perde hava yastıkları ekstrası var diye biliyorum sadece,oda titanium'un artısı değil gerçi style içinde aynı durum geçerli. Güvenlik bakımından tüm donanımlar gayet dolu aslında,ekstra paketleri(tekno paket) saymazsak.

Yani düz bir titanium ile trend x'i karşılaştırırsak sonradan ''keşke şuda olsaydı'' dedirtecek sadece şunlar var bence;

-Dijital klima

-Deri direksiyon ve vites

-Yokuş kalkış desteği (Gerçi Ozan bunu çözdü ama :) )

-Kol dayama

-Perde hava yastıkları

Onun dışında 1.0 motordan şüphe duyulmasın kesinlikle,çok eğlenceli + istenildiğinde çokta ekonomik bir motor. 

Birde şu dikkatimi çekti, 1.0 denilince herkes bir duraksıyor ama vw'nin 1.2'si denilince millet sıralara giriyor alabilmek için buda ilginç :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yan perde hava yastıkları ekstrası var diye biliyorum sadece,oda titanium'un artısı değil gerçi style içinde aynı durum geçerli. Güvenlik bakımından tüm donanımlar gayet dolu aslında,ekstra paketleri(tekno paket) saymazsak.

Yani düz bir titanium ile trend x'i karşılaştırırsak sonradan ''keşke şuda olsaydı'' dedirtecek sadece şunlar var bence;

-Dijital klima

-Deri direksiyon ve vites

-Yokuş kalkış desteği (Gerçi Ozan bunu çözdü ama :) )

-Kol dayama

-Perde hava yastıkları

Onun dışında 1.0 motordan şüphe duyulmasın kesinlikle,çok eğlenceli + istenildiğinde çokta ekonomik bir motor. 

Birde şu dikkatimi çekti, 1.0 denilince herkes bir duraksıyor ama vw'nin 1.2'si denilince millet sıralara giriyor alabilmek için buda ilginç :)

Semih, ilginç ama malesef, insanlar aracı almadan daha satmanın planı içerisindeler :D bu yüzden vw de bunu çok güzel kendine  göre değerlendiriyo.

vw' in kapısından dönüp (bana göre o paraları haketmediğini düşünerek) ford a yönelen biri olarak, herkes gibi 3 yıl üst üste en iyi motor ödülüne sahip olan ecoboost'un (3 silindir ve 1000cc) aracın performansını merak ediyordum. Bayide test ettikten sonra aklım tamamen bu araca kaydı çünkü 5. vitesin sonunda 200'ü görmüştü. Dizelini test etmeye gerek bile duymadım. Senelik  10 bin km kullanımın üzerine çıkmayacağımı bildiğim için de gır gır  gır çalışan bir dizel tercihi de yapmak istemedim açıkçası. Tabirden dolayı dizelciler alınmasınlar çünkü ihtiyaç ve zevke göre bir tercih. Dizelin ekonomisini en baştan zaten tahsil ediyolar bi kere. Amorti edicem diye bi dünya yol yapıyo olman gerek.  :sofeer:

1.0 ecoboosttan da, gerek vergi, gerek donanım, gerek performans yönüyle de gayet memnunum.  :+1:

Serkan Sümer tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yeni gelecek 1.5 dizeli beklemek gerekir diye düşünüyorum. Bu motor teknolojisi sadece benzinli araçlar için geliştirilmiyor. Yeni 1.5 dizel motorun eskisine göre % 20 ye yakın daha az yaktığı belirtiliyor.

İmkanı yok %20 az yakmasinin.Yeni teknoloji mi getirmis dizel motora?yoo.Ayni tdci devam
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bilader dizel titanium a biniyor, ben style 1.0..

o 5-5,5 lt yakıyor ben 6 litre.. aynı yerde oturup aynı yerde çalışıyoruz, onun arabayı yengede kullanıyor. o kullanınca az artıyor tüketim :)

uzun yolda dizel in farkı ortaya çıkıyor.. o konya dan yalıkavak a 3 kişi ful bagaj 4.5 lt ile giderken ben 5 kişi ful bagajla 6.2 lt ile gidiyorum..

yani yüklü 1.0 birde 110-115 gibi hızlarla yol alınca daha fazla yakıyor. benim 2 kişiyi indirsek ne kadar farkeder, belki 0.5 lt..

tabi bütçede önemli bunları çok yazdık aratıp okuyabilirsiniz.

arabam 22 aylık 20.000 de.. iki bakımda toplam 900 tl verdim.. biladerde sanırım 2 bakımda 800 lira vermiştir.. emin değilim

bilader yıld 15-17 bin yapar, ben 10-12 bin..

alırken 8-9 bin fazla vermem gerekiyordu dizel e, amroti etmesi için sanırım 10 yıl binmem lazım..

performans, çekiş sorunu yok. focus dizelle kafa kafaya yapar herşeyi..

kıyaslamalar hep focus 3 1.6 benzinli ile, siz gider b sınıfı 1000 kg lık bir araba alırsanız elbette 1.0 dan bile az yakabilirsiniz. ben 1.0 f3 ümü sattığım 1.4 hyundai era ile kıyaslarım. tam 1 lt az yakıyor era dan.. 28 bg daha güçlü, 170 kg daha ağır olmasına rağmen.. 7 yıl binsem 77.000 km yapar..

7 yıllık yakıt farkını, vergisini, bakım masraflarını üst üste koyunca ve hatta s&s akü bile hesaba katılır 7 yılda, 1.0 herhalükarda daha hesaplı..

1090 kg lık pejo 308 çıktı 1.2 turbo benzinli ve 130 bg..bu aracı alırsanızda az yakacaktır.. karar sizin..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

1.0 otomatik şanzımanla uyumu nasıl ? Gidip denesem mi acaba. 1.6 nin gaza basınca verdiği miriltiyi veriyor mu? :)

Focus için 1.0 otomatik yok yıl sonunda olacak.

Fiesta da PowerSh ile mevcut onunda tepkileri iyi. Mırıltısı ise güzeldir henüz beğenmeyen çıkmadı heralde.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.