Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Otosan'a Dava Açmak Üzereyim.

Ümit Vaysaloğlu

Önerilen Mesajlar

Bilindiği üzere aracımın direksiyon kutusundan gelen "tıkır tıkır" şeklindeki sesler nedeniyle servise başvurdum, servis direksiyon kutusunun değişmesi gerektiği yönündeki tercihi üzerine garantiye başvurdu.

Otosan Garanti birimi seslerin normal olduğu yönündeki iddiası üzerine başvuruyu reddetti.

Sonuç olarak sıfıra sıfır elde var sıfır olarak kaldık ortada.

Hiç bir sonuç alamadık.

Aracımın garantisi bu gün (24/10/2014) bitiyor. Ben de garantisi bitmeden delil tespiti davası açmak istiyorum.

Aracın direksiyon kutusundaki arızayı tespit ettirip ileride açacağım davaya delil olmasını istiyorum.

Her ne kadar mahkemede çalışıyor olsam da "akıl akıldan üstündür" diye düşündüğüm için, forumda avukat arkadaşlarımız, garanti konusunda işi bilen arkadaşlarımız, ve başından bir çok hadise geçmiş arkadaşlarımız olduğundan bir danışmak istedim.

Eğer konuyu akşama kadar görüp cevaplayabilecek olanlar varsa neler yapıp neler isteyebileceğime dair görüşlerini de ortaya koyarlarsa sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kazansan bile sana yeni kutu takacak ve ses yine gelecek. Otosanın dediğine geri geleceksin. Buraya yazdım bile.

Benim dediğim çalışmayı görmezden gelerek dava açman garip oldu. Artık farklı kişiler ile sorunları çözmeye çalışacağız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Yakup Çağatay,

Senin dediğin çalışma, Otosanla görüşüp garanti başvuruları, teknik destek vs konusunda yardımcı olmak mıydı Yakup. Yani böyle bir şey hatırlıyorum ama kafam bu konuda çok karışık. Tam olarak hatırlayamadım. Ve benim aracımın garantisi bu gün itibariyle bitiyor. Bu yüzden biraz da sıkıntıdayım.

Sonuç itibariyle 4500 tl lik bir parça. Bunun içine işçilik şu bu vs girer, bu iş bana 6000 tl ye patlar.

Sesler kesilmeyecek belki ama, bu şekilde de aracı kullanmanın bir mantığı yok ki! Gerçekten çok rahatsız oluyorum. İnan sesleri duymamak için sürekli müzik açık, ya da stabilize diyebileceğim yollarda daha hızlı gidiyorum. Hızlı gidince daha az geliyor sesler ya da lastik sesi, süspansiyon sesi hepsi birbirine girdiği için yavaş gittiğimdeki kadar net olmuyor.

Henüz dava açmadım. Zaten dava değil, arızanın tespiti için tespit davası olacak bu açarsam.

Bilirkişi aracı inceleyecek, seslerin normal olup olmadığını araştıracak, kutuda teknik bir arıza olup olmadığını araştıracak, üretim hatası olup olmadığını araştıracak vs buna göre bir rapor verecek.

Olursa olacak, olmazsa olmayacak.

Tereddütüm şu! Eğer teknik bir arıza, seslerin normal olduğuna dair bir rapor verirse bilirkişi (ki hiç sanmıyorum) 500 TL civarında bir para boşuna gitmiş olacak.

Senin önerin tam olarak nedir peki. Ne yapmak lazım diyorsun?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Daha önce sesi duymadığım için pek yorumda bulunamıyorum. Senin için çok önemli olan kimisi için uğraşmaya değmez hatta normal gelebiliyor. Son güne kadar nerdeydin ? veya 3 yılın sonunda mı ses geldi? diye sorabilirim.

Bir de sırf ses olayı var diye (kaldı ki müzik varken bile belli değilmiş) önemli bir adım atılacağını düşünmüyorum.

Bu arada çok bıkkın görüyorum, sat madem başka araba mı yok :) biraz da onlardan çekersin[emoji1]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu ses benim araçtada var birkaç sefer servise götürdüm herşey normal dediler. ya herşey gerçekten normal yada pahalı bir parça olduğu için değiştirmek istemiyorlar bilemiyorum. Ama şu an sürüşe bir etkisi olduğunu söyleyemem.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakup işin açıkcası bu iş hem canımı sıktı, hem de bir sonuç alamamış olmak bıktırdı senin dediğin gibi.

Müzik sesi varken belli değil diye, o lokurtuyu kafamdan atamıyorum ki...

Sen takma mı diyorsun.

Aslında ben de öyle diyorum da, yahu herkes cayır cayır hakkını ararken benim böyle oturuyor olmam yanlış diye düşünüyorum.

Örnek kararlar falan buldum. Adamlar arabalarının parasını iade almışlar, kimisi yenisiyle değiştirmiş vs vs.

Ben ne parayı iade almak istiyorum, ne de arabayı yenisi ile değiştirmek... Sonuçta hakka, benim hukukuma aykırı bu. 64 bin km dir biniyorum. İlla yıprayacak falan filan. Sıfırıyla değiştirmek bana göre değil.

Son güne kadar beklemedim aslında. Zaman zaman bu konuda şikayetlerimi bir kaç kez iletmişim. Ama çözüm önerisi alamamışız.

Çözüm olarak sürekli servise gel demişler tabi haklı olarak, ben de bunu büyük bir sorun etmemiş olmalıyım ki, sırf bunun için servise gitmemişim.

Neyse bakalım öğleden sonraki sinir katsayıma göre ne yapacağıma karar vereceğim...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu ses benim araçta da var.Servise tam 3 kez götürdüm bu şikayetden dolayı.Fakat hiç bir ses duymadıklarını tekrarlayıp durdular.Otomobillerden zerre kadar anlamayan eşimle seyahat ederken o bile aracın önünden tuhaf tıkırtıların geldiğini duyabiliyor ve normal olmadığının farkına varabiliyor.Servistekilerin kulaklarında sorun var sanırım.Ses bu ara daha da şiddetlendi.İş yoğunluğundan servise de gidemiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakup işin açıkcası bu iş hem canımı sıktı, hem de bir sonuç alamamış olmak bıktırdı senin dediğin gibi.

Müzik sesi varken belli değil diye, o lokurtuyu kafamdan atamıyorum ki...

Sen takma mı diyorsun.

Aslında ben de öyle diyorum da, yahu herkes cayır cayır hakkını ararken benim böyle oturuyor olmam yanlış diye düşünüyorum.

Örnek kararlar falan buldum. Adamlar arabalarının parasını iade almışlar, kimisi yenisiyle değiştirmiş vs vs.

Ben ne parayı iade almak istiyorum, ne de arabayı yenisi ile değiştirmek... Sonuçta hakka, benim hukukuma aykırı bu. 64 bin km dir biniyorum. İlla yıprayacak falan filan. Sıfırıyla değiştirmek bana göre değil.

Son güne kadar beklemedim aslında. Zaman zaman bu konuda şikayetlerimi bir kaç kez iletmişim. Ama çözüm önerisi alamamışız.

Çözüm olarak sürekli servise gel demişler tabi haklı olarak, ben de bunu büyük bir sorun etmemiş olmalıyım ki, sırf bunun için servise gitmemişim.

Neyse bakalım öğleden sonraki sinir katsayıma göre ne yapacağıma karar vereceğim...

Sense arabayı değiştirecek sorun mu ? :) Örnek konulardaki problemlere bakalım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ses tümseklerden geçerken veya sağ ve sol dönüşlerde ufakta olsa cukura düşersen çok belirgin duyuluyor.Bozuk yolu hiç sorma her daim takır tukur ses var benim araçta.

Araç değiştirmek için sorun mu ? Bence sorun olabilir.Neden böyle bir şey kabul edilir bir sorun olarak görülmüyor.Bunu değerlendirmek lazım.Bence sağlamlık ve dayanıklılık konusunda F 2 ve 2,5 lar daha iyiydi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Sabri Özer,

Sabri direksiyon düzken de geliyor.

Ancak direksiyon dönükken çukur gibi bir yerden geçerken kütt diye vuruyor. Normal arnavut kaldırımı gibi parke taşları gibi, dişli asfalt gibi yerlerde yavaş şekilde (1. vites, 2. viteste rolanti de gitmek gibi) giderken her türlü tıkırtı, pıtırtı vs ses geliyor.

Zannedersin ki ön takımdan bir şeyler yerinden çıkmış, yol durumuna göre sağa sola vurup duruyor... O kadar gösterdim, bir sonuç alamadım. Yapacak bir şey yok galiba...

Bundan sonra Volkswagen alır, keyfimize bakarız biz de...

Satma işine gelince, kolay kolay satmam diyordum da, tatlı para veren olursa hiç bakmam, satarım...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Sabri Özer,

Sabri direksiyon düzken de geliyor.

Ancak direksiyon dönükken çukur gibi bir yerden geçerken kütt diye vuruyor. Normal arnavut kaldırımı gibi parke taşları gibi, dişli asfalt gibi yerlerde yavaş şekilde (1. vites, 2. viteste rolanti de gitmek gibi) giderken her türlü tıkırtı, pıtırtı vs ses geliyor.

Zannedersin ki ön takımdan bir şeyler yerinden çıkmış, yol durumuna göre sağa sola vurup duruyor... O kadar gösterdim, bir sonuç alamadım. Yapacak bir şey yok galiba...

Bundan sonra Volkswagen alır, keyfimize bakarız biz de...

Satma işine gelince, kolay kolay satmam diyordum da, tatlı para veren olursa hiç bakmam, satarım...

Seni çok iyi anlıyorum arabasina ilgi duyan herkes böyle bir problemden rahatsiz olur ve arabadan soğumaya kadar gider bu.

Bende yay olduğu için park ederken park yerinden çıkarken direksiyonu çevirince her 10 cmde bir lok diye bir ses geliyor sanki yay biyere takılıp sonra kurtuluyormus gibi. Ben bunu benim yaptırdığım birşeyden dolayı olduğunu bildiğim için görmezden gelmeye çalışıyorum ama olmuyor. Senin arabanda oynama olmadığı halde bunun olmasi kabul edilebilir değil. Ben uygunsan arabayi satmani öneririm.

Ayrıca bu problem bende yok demekki her kutuda arıza yok servis değiştirse kutuyu belki sıkıntısız direksiyon kutusu gelecek ve problem çözülecek.

Benim sol fardaki Ledler arada çalışmıyordu servise gittim bana hepsi böyle bizce normal diyemedikleri için değiştirdiler ve şuan nazar değmesin sıkıntı yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Vw'i sorunsuz sanıp alanlar çok komik duruma düşüyor ilerde aman sözlere dikkat. Kulaktan dogma değil veriler ile bakın bunlara :)

Bunu zaten espri mahiyetinde yazmıştım. Yoksa sorun yaşayıp yaşamayacağım konusunda fikrim yok tabi. Ayrıca internetten duyuyoruz, VW den çok çeken var. Motor olsun, şanzuman olsun...

Param olursa Golf 7 yi beğendiğim için alırım, dsg ile. Yoksa almam tabi, 100 bin verip c segmenti araba mı alınır...

@Sabri Özer,

Arabayı satmak gibi bir durum şu an için söz konusu değil. Bu hem ekonomik açıdan şu an benim için mümkün görünmüyor, hem de almayı düşündüğüm, kafama yatan net bir araba yok. Jetta sevmiyorum, dizel otomatik olsun diyorum. Golf e 90-100 bin para vermek mantıksız geliyor, en iyisi mi ben buna bir müddet daha bineyim.

Aslında kafama Mercedes E class tam manayasıyla yatıyor ama, işte o da çok baba arabası, yaşım genç olduğu için şu an düşünmüyorum. :D

Dava açsaydım çok büyük bi ihtimalle lehime bir karar alırdım. Ancak sıkıntım 60 bin bakımını servis dışında yaptırmış olmam. Gerçi garanti dışı olduğundan red cevabı vermediler, ancak dava sürecinde araç garanti şartlarını sağlamıyor diyebilirlerdi... Bu da dava masrafları + 1500 TL vekalet ücretinin cebime sarması demek. Ki 2500-3000 e bu direksiyon kutusunu yaptırırım... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.