Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Bir depo ile 2161 km yol yaptılar!

Hasan K.

Önerilen Mesajlar

Hakikaten ort. 90 km. ile gidince her araçta bariz bir yakıt tasarrufu çok mümkün. Özellikle de uzun yolda. :D Yazın Ankara'ya giderken, bende bizzat deneyerek şahit oldum LPG'li aracımla 9,43lt/100km den 6,93lt/100 km. ye düşürdüm :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Emre 1.2 TDI fabiaydı o... 2.2 litre ile sadece.... :D

D sınıfı passata laf söylemeyin.Cillop gibi araba hem ayrıca bora abi sen passatı alabilirsin 1.4 TSI Comfortline + Led Bi-xenon bence çok güzel olabilir... :D Kullanım zevki felan biraz işin hikayesi..İyi yol tuttuktan sonra az biraz da yolu hissetmeyeyim ne olacak ki.... :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 7 ay sonra...

Bu rekoru nasıl yakaladıklarını madde madde yazsalardı, ekonomik kullanım için tabiat anaya yardımları dokunmuş olurdu. Kaç zamandır diyorum ama kimse boyle bir başlık açmıyor. 1-2 maddeden fazlasını bilsem ben açıcam vala ekonomik kullanımın kuralları başlığını ..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hız limitleyicinizi 90 km/h a ayarlayın, gaz pedalına altında evcil hayvanınız oturuyormuşcasına yumuşak basın. Hepsi bu. Ekonomik tüketimin diğer adı sabır testi.. :)

Metrol abi işte benim sorunumda burda gaz pedalının altında düşmanım varmış gibi davranıyorum :smiley2k:) Özellikle kalkışlarda uçmayı seviyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hız limitleyicinizi 90 km/h a ayarlayın, gaz pedalına altında evcil hayvanınız oturuyormuşcasına yumuşak basın. Hepsi bu. Ekonomik tüketimin diğer adı sabır testi.. :smiley2k:

+ tasarruf tipi lastik / max lastik havası (sürtünme yüzeyini azaltmak için) , minimum direksiyon hareketi, neredeyse boş depo, camlar ve A/C kapalı, araçta elektrik tüketen her şey kapalı (teyp dahil), önde ve arkada vakum yaratan en az iki öncü/artçı araç (o araçlar havayı/rüzgarı sizin için kesiyor) hava ne soğuk - ne de sıcak, yol mümkün olduğunca düz ve düşük irtifa (deniz yüzeyi veya civarı), nöbetleşe aracı kullanan profesyonel şöförler ve kurallar dahilinde mümkün olduğunca hafifletilmiş araç (cam yıkama suyu deposu bile boş)
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yok ya günlük kullanımda gerçekten bunlara gerek yok. Onlar rekor kırmaya falan uğraştıkları için yapabiliyorlar..

focus3 teki hız limitleyici harika bir donanım. İstediğiniz kadar dikkat edin hızı aşıyorsunuz. 90 ile 100 arasında %10'luk tüketim farkı var. Az bir oran değil. 4lt yerine 4.4lt yakılmasından bahsediyoruz. O nedenle dengeli kullanım ve hız limitleyicisi her derde deva. Geri kalanı zaten biraz dikkatli kullanmaya bakıyor. Onu da beceremiyorsanız diye vitds değişim göstergesi koymuş amcalar.. :nazar:

Mertol Kip tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.