Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Emniyet kemeri ikazı kayboldu

Yusuf Çavuş

Soru

Bi kaç gündür emniyet kemeri takmayınca çıkan ses ve ışıklı uyarı ikazı çıkmıyor artık. Tamam belki rahatsızlık etmiyor o açıdan avantajlı ama havayastıklarıda iptal olmuş olabilirmi ?

Neden artık ikaz vermez oldu, bi yerlerimi iptal ettim bilmeden.;) Kısa mesafelerde kemer takmadığım zamanlar sesi kesmek için 3 kez basıp bırakırdım sık sık onunla alakalı bi durummu acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Tabi bu işin şakası. 5 nokta emniyet kemeri tabiikide daha güvenli. Ama boşu boşuna zamankaybetmeyin diyişime bakmayın. Kemerlerinizi kullanın.

Kullanmamayı değil kullanmayı özendirmeliyiz :nazar: Her ne kadar ben sevmesemde doğru olan bu :nazar:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yanlız uyarınız aktif değilse. Airbaglerinizde aktif olmuyor.

Cuma akşamı video çekecektim işlerden vakit bulamadım.

Aracınızı yarım kontak hale getirin tüm ışıklar yansın o esnada hızlı bir şekilde 9 defa takıp çıkartın. Gösterge panelinde kemer ikaz göstergesi 3 defa yanıp sönecektir. Bu yanıp sönme aktif/iptalin onaylandığını gösterir

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim aracımda da ikaz vermiyor. 9 kez tak çıkarı serviste denediler ama olmadı. Daha geniş bir vakitte bakarız demişlerdi. Bir daha da baktıramadım. Yalnız aklıma takılan bişey var. Servisteki elemana emniyet kemeri ikazının kapatılmasının ön havayastıklarını iptal edip etmeyeceğini sorduğumda, böyle birşeyin olmayacağını havayastıklarının çalışacağını söylemişti. Fakat şimdi forumu okuduğumda havayastıklarının çalışmaması gerektiği sonucu çıkıyor. Ben aracı almadan eski sahibi önden ağaça çarpmak suretiyle kaza yaptığını fakat havayastıklarının açılmadığını söylemişti. Serviste değişen parçalara baktığımda, 6100 liralık faturada, tampon, kaput, farlar, panjur, radyatör, travers, motor işletim sistemi kabloları dahil şuan aklıma gelmeyen bir sürü parça değişmişti. Bu kadar değişenin olduğu bi kaza da havayastıklarının açılmaması normal midir? Yoksa emniyet kemeri ikazının iptalinden dolayı kaza esnasında hava yastıkları çalışmamış olabilir mi diye bir soru aklıma geldi? Ve ben bu emniyet kemeri ikazını nasıl çalıştırabilirim?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bir kez de siz deneyin bakalım,

Kontak anahtarını açıyorsunuz (yarım kontak)....Kemeri 9 defa takıp çıkarıyorsunuz.9 sonunda takılı olmayacak şekilde ve sonrasında göstergede 3 defa yanıp sönücektir.Yine ikaz vermezse tekrar deneyin muhtemelen olucaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Defalarca denedim ama bana mısın demedi. Hatta öğle arası arkadaşın 2011 sedan comfortunda deneyeyim dedim. O da iptal edeceğimi duyunca sevindi gariban, ikaz sesinden bunalmış. Ne hikmetse ben araca binince araba hiç ikaz vermedi. 9'u 18'i bırak 45 kez denedim yok. Anladım ki benim araçta sorun yok, sorun bende :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sonunda ikazı çalıştırmayı başardım. Nasıl yaptığıma gelince; önce elektrikli sürücü koltuğunu en yüksek konuma getirdim. Amacım altındaki kabloları kontrol etmekti. Kontrol amaçlı ön yolcu koltuğunu da kaldırdım. Ön yolcu koltuğu elektrikli olmamasına rağmen aynı kablolar yolcu koltuğunda da vardı. Hatta kabloların bir kısmı emniyet kemerine gidiyor. Bu kabloların ne işe yaradığını bilen var mı? Neyse sürücü koltuğu en yüksek konumdayken 9 kez tak çıkar olayını ilk denemem de emniyet kemeri ikaz ışığı 3 kez yanıp söndü ve akabinde ikaz çalışmaya başladı. ^_^ Ha bir de aracın eski sahibini aradım bugün. Aracı kullandığı 1 yıl boyunca ikaz sesini hiç duymadığını, hiç te uğraşmadığını söyledi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ara

bu 2 kısa film kemer takıp yada takmamak konusunda her şeyi anlatıyor..

araçtaki üç kanka ölmüş şimdi ben orda kemer takıp yaşasam onların anne babasına ne diycem, yıllarca gözümün önünden gitmeyecek uyuyamayacağım, bide ölmeyecegim belki sakat kalacağım. en iyisi gruba uymak kimse takmıyorsa sende takma

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ara

araçtaki üç kanka ölmüş şimdi ben orda kemer takıp yaşasam onların anne babasına ne diycem, yıllarca gözümün önünden gitmeyecek uyuyamayacağım, bide ölmeyecegim belki sakat kalacağım. en iyisi gruba uymak kimse takmıyorsa sende takma

öyle ise arkadaş çevrenize dikkat etmenizi öneririm..intiharcı bir grupla sakın arkadaşlık etmeyin :yeah: şoför bölümünde iseniz herkes kemerini taksın uyarsını yapmalısın eğer takmazsanız gitmem derseniz millet genelde oflayarak puflayarak takar,ve tedbirinizi almış bir şekilde gidersiniz kaza olmayacak diye bir garanti yok....

yok yolcu kısımında oturuyor iseniz kendi kemerinizi takarsınız şöforun hatasından dolayı bir kaza olur ise kaza da vicdan azabı çekecek şofördür...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.