Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Emniyet kemeri ikazı kayboldu

Yusuf Çavuş

Soru

Bi kaç gündür emniyet kemeri takmayınca çıkan ses ve ışıklı uyarı ikazı çıkmıyor artık. Tamam belki rahatsızlık etmiyor o açıdan avantajlı ama havayastıklarıda iptal olmuş olabilirmi ?

Neden artık ikaz vermez oldu, bi yerlerimi iptal ettim bilmeden.;) Kısa mesafelerde kemer takmadığım zamanlar sesi kesmek için 3 kez basıp bırakırdım sık sık onunla alakalı bi durummu acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

bu bilgiyi bilmiyordum teşekkür ederim.

Şehir içinde ne yapmamızı önerirsiniz ? Tokayı çıkardığımda rahatsız edici şekilde ötüyor. Bende isterim hep emniyet kemeri takmayı fakat biliyorsunuz ki bu kurala çoğu sürücü uykuyor :) ş.içindede gereksiz buluyorum (kendi ilimdeki trafik akışı az olduğundan)

Emniyet kemerini kullanmak istemiyorsanız sağdaki kemer düğmesine 3-4 saniye basılı tutun ses ve ikaz kesilecek (tam emin değilim ama airbag de iptal oluyor)

tabi arabayı her çalıştırdığınızda ikazı verecektir.

YSF tarafından düzenlendi
Mesajların tamamının büyük harfle yazılması yasaktır
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

EMNİYET KEMERİNİ KULLANMAK İSTEMİYORSANIZ SAĞDAKİ KEMER DÜĞMESİNE 3-4 SANİYE BASILI TUTUN SES VE İKAZ KESİLECEK (TAM EMİN DEĞİLİM AMA AİRBAG DE İPTAL OLUYOR)

TABİ ARABAYI HER ÇALIŞTIRDIĞINIZDA İKAZI VERECEKTİR

KURALLAR

8.Masajlarda Tükçe yazım kurallarına uyulmalıdır. Mesajların tamamının büyük harfle yazılması yasaktır, bu tür mesajlar yönetim grubu tarafından değiştirilebilir yada silinebilir.

Lütfen mesajınızı tekrar düzenleyiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Keşke benim derdim de böyle basit olsaymış diyesim geldi.Ben de ne yaparsam yapayım Airbag İkaz Lambası yanıyor.Sarı renkli bu ikaz lambası her zaman yanmasa da %90 görünüyor.Arabayı ilk çalıştırdığımda ikaz lambası yanmasa bile 1 saatlik bir sürüşten sonra birden yanıyor ve öyle kalıyor...Servise götürdüğümde yarım saatlik bir araştırma yaptılar,hemen hallolacak bir durum değil arabayı 1-2 gün servise bırakmanız lazım dediler,ben de zamanım olmadığından bırakmadım...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Araç kontak açıldıgında yanılıyorsam araç çalışır çalışmaz yanıp sönmesi gerekiyor.Bu oluyorsa ve söndükten sonra bu dediğiniz oluyor ise soket hatası gibi fakat önceki kontrol işlemi olmuyorsa sıkıntı oldugu aşikar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Alışkanlıklar kolay edinilmiyor. 100 mt için dahi olsa emniyet kemersiz araç kullanmam. Emniyet kemeri takmamanın basit bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Aksine toplum olarak kurallara uymama, tedbirsizlik gibi sorunlarımızı gösteren basit bir örnek olduğunu düşünüyorum. Kuralın küçüğü büyüğü olmaz, 100 metre,10 km, şehir içi, şehir dışı farketmez kural kuraldır. Kuralları kendi keyfimize göre yorumlama alışkanlığını bırakmamız gerekiyor.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Alışkanlıklar kolay edinilmiyor. 100 mt için dahi olsa emniyet kemersiz araç kullanmam. Emniyet kemeri takmamanın basit bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Aksine toplum olarak kurallara uymama, tedbirsizlik gibi sorunlarımızı gösteren basit bir örnek olduğunu düşünüyorum. Kuralın küçüğü büyüğü olmaz, 100 metre,10 km, şehir içi, şehir dışı farketmez kural kuraldır. Kuralları kendi keyfimize göre yorumlama alışkanlığını bırakmamız gerekiyor.

Kesinlile katılıyorum, arabaya oturur oturmaz, artık otomatik hale gelmiş, emniyet kemerini takıyorum. yani bilinçli olarak değil, bir bakıyorum ki emniyet kemerini takmışım :nazar: gerçekten önemi büyük.. her zaman diyorum, "iyi sürücüyüm birşey olmaz" veya "zaten şehiriçi hızlar düşük birşey olmaz" mantığı çok yanlış.. siz çok dikkatli, çok yetenekli sürücü olabilirsiniz veya trafik nedeniyle genelde çok düşük hızlarda gidiyor olabilirsiniz ama başka yönden gelen bir sürücü sizin kadar yavaş, dikkatli ve yetenekli olmayabilir..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.