Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Emniyet kemeri ikazı kayboldu

Yusuf Çavuş

Soru

Bi kaç gündür emniyet kemeri takmayınca çıkan ses ve ışıklı uyarı ikazı çıkmıyor artık. Tamam belki rahatsızlık etmiyor o açıdan avantajlı ama havayastıklarıda iptal olmuş olabilirmi ?

Neden artık ikaz vermez oldu, bi yerlerimi iptal ettim bilmeden.;) Kısa mesafelerde kemer takmadığım zamanlar sesi kesmek için 3 kez basıp bırakırdım sık sık onunla alakalı bi durummu acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Ona dikkat etmedim, ötüyormuydu ötmüyormuydu o zaman diye. Yeni oldu zaten. Ama sanki anahtar üstünde parklar açıkken kapı açılınca uyarı sesi geliyordu gibi yinede emin değilim şu an. Onuda bi kontrol edeyim bugün.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

araç yarım kontakken 1 dk içinde 9 defa kemeri takım söktükten sonra açılıyormuş uyarı tekrar

Kontak anahtarını açıyorsunuz....Kemeri 9 defa takıp çıkarıyorsunuz.9 sonunda takılı olmayacak şekilde ve sonrasında göstergede 3 defa yanıp sönücektir.Yine ikaz vermezse tekrar deneyin muhtemelen olucaktır.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

araç yarım kontakken 1 dk içinde 9 defa kemeri takım söktükten sonra açılıyormuş uyarı tekrar

Kontak anahtarını açıyorsunuz....Kemeri 9 defa takıp çıkarıyorsunuz.9 sonunda takılı olmayacak şekilde ve sonrasında göstergede 3 defa yanıp sönücektir.Yine ikaz vermezse tekrar deneyin muhtemelen olucaktır.

Benimki bunu uygulayarak düzeldi, eyvallah sağolasın Ogün.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benimki bunu uygulayarak düzeldi, eyvallah sağolasın Ogün.

şu yalancı emniyet kemeri tokası var onları kullanmanızı tavsiye ederim sesden rahatsız oluyorsanız :ph34r:

Aslında araca her bindiğimizde emniyet kemeri takmamız gerekirki hiçbirimiz bende dahil uymuyoruz :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

şu yalancı emniyet kemeri tokası var onları kullanmanızı tavsiye ederim sesden rahatsız oluyorsanız :ph34r:

Aslında araca her bindiğimizde emniyet kemeri takmamız gerekirki hiçbirimiz bende dahil uymuyoruz :D

Siz aracınızda emniyet kemeri uyarısını sokete 1 sn süre ile basılı tutup iptal ettirdiğinizde ECU sizin kemer takmadığınızı anlıyor ve hava yastığını iptal ediyor.

Siz oraya toka taktığınızda emniyet kemeri takmış gibi algılıyor ve sonuç olarak Allah göstermesin bir kaza sizin öne geleceğinizi düşündüğümüzde. hava yastığı direk kafanızda patlayacak ya en iyi ihtimalle yüzünüzün yanmasına sebebiyet verecek (yaşanmış olaydır yüzünüzde iz kalıyor.) yada Allah korusun boynunuz kırılacak.

Sağlığınız için kemerinizi takın.

Takmıyorsanız ecuyu yanıltmayın.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bu bilgiyi bilmiyordum teşekkür ederim.

Şehir içinde ne yapmamızı önerirsiniz ? Tokayı çıkardığımda rahatsız edici şekilde ötüyor. Bende isterim hep emniyet kemeri takmayı fakat biliyorsunuz ki bu kurala çoğu sürücü uykuyor :ph34r: ş.içindede gereksiz buluyorum (kendi ilimdeki trafik akışı az olduğundan)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben biner binmez takıyorum. 1-2 km.lik kısa mesafeler hariç. O zaman da 3 kez basıp bırakınca susuyor, bir sonraki çalıştırmaya kadar. Sürekli iptal etmek için 9 kez basmak gerekiyor. Ama merak ettiğim bi nokta 9 kez basıp sürekli iptal edince hava yastığınıda iptal ediyormu ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Evet ediyor. Sağlğınız için etmek zorunda. Etmediği taktirde çıkacak sonuçlar daha kötü oluyor ayrıca şahısların firmalara dava açılma mevzuları falanda var ilk olarak mini cooperlarda patlak vermişti bu olay

sonra diğer markalarda dava olaylarından çekindiği için iptal yöntemini seçtiler

Sadece Hondalarda iptal olmuyor geri kalan tüm markalarda kemer yoksa veya uyarı iptal ettirildiyse airbaglerde iptal oluyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.