Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Custom Aldığından Pişman Olan Vatandaş

onur karadağ

Önerilen Mesajlar

Volan bardağı taşıran damla olmuş galiba. Kolay gelsin arkadaşa..

Tourneo lüks
Transit ticari işi.

Yanlış oradan başlıyor zaten. Bizim için hepsi ticari değil mi. Ayrıca trend nedir, titanyum nedir bu durumda. İşin tuhafı ford'un ismi sadece "Transit" olan bir aracı daha var. Bunun yanında Transit Custom var, Tourneo Custom var. Hepsinin yanına transit connect, tourneo connect vs deyince karışıp gidiyor. Eskiden, büyük ticari "transit" vardı, bir de küçük ticari "transit connect" vardı. Şimdi isimler de modellerde çorba olmuş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Az önce aradım görüştüm, sonuç olarak mahkeme süreci başlamış bugün bilirkişi gelmiş araç değişim talep edilmiş Ford'dan memnuniyetsiz değil de mağduriyetimi belirtmek istedim dedi.

Önce araç basamaklardan su almış 3. Servis denemesinde başarılı olunmuş. Buarada araba ilk üretim o bölgede ilk satılan araçmış herneyse daha sonra mazot pompası arıza yapmış içi dolu olduğu halde gitmemiş vs daha sonra eksik parça olduğu fark edilmiş ama sonra yine tekrar etmiş. Bunlardan sonra volan arıza yapmış ama kullanıcı hatası denmiş, ama herkes bunun kullanıcı hatası olmadığını ifade etmiş bunlardan dolayı olay bu noktaya gelmiş. Ek olarak araç sahibi Balıkesir'e 70-80 km uzakta yaşadığı için tüm sorunlar nedeni ile oldukça fazla yol yapmış.ç

Adama yazık olmuş be ben olsam düşünüyorum da ne yaparım  :mad:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Volan bardağı taşıran damla olmuş galiba. Kolay gelsin arkadaşa..

Yanlış oradan başlıyor zaten. Bizim için hepsi ticari değil mi. Ayrıca trend nedir, titanyum nedir bu durumda. İşin tuhafı ford'un ismi sadece "Transit" olan bir aracı daha var. Bunun yanında Transit Custom var, Tourneo Custom var. Hepsinin yanına transit connect, tourneo connect vs deyince karışıp gidiyor. Eskiden, büyük ticari "transit" vardı, bir de küçük ticari "transit connect" vardı. Şimdi isimler de modellerde çorba olmuş.

Eski ile yeniyi karıştırmakla siz de hata yapıyorsunuz. Artık talep-arz değişti bir mal taşımak için almıyor.

Neyse durum bu kadar basit şuan.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eski ile yeniyi karıştırmakla siz de hata yapıyorsunuz. Artık talep-arz değişti bir mal taşımak için almıyor.

Neyse durum bu kadar basit şuan.

Esasında hata şurada. Her şeyden önce tourneo=lüks, transit=ticari değil. Anladığım kadarıyla bugün artık, tourneo kelimesi ile komple camlı araçlar, transit kelimesi ile panelvan tarzı araçlar kastediliyor. Eskiden ise transit deyince her şekil araç akla gelirdi. Hatanın başladığı nokta da aslında, panelvan için transit ön takısı kullanılmaya başlaması. Ford'un zaten transit isminde bir modeli var. O nedenle transitten başka bir takı kullanılması gerekirdi diğer modeller için. Bilmem yeterince karışık anlatabildim mi :)

gLkM12.png

Biraz daha karıştırır isem; ortaya şu sonuç çıkıyor:

tourneo custom = transporter camlı van,

transit custom = transporter city van,

transit = transporter panel van.

lzk5nJ.png

O zaman, şu soruyu sorabilirim. Transporter'ın ford karşılığı hangisidir? Ya da Ford'un bu sınıftaki aracının adı nedir?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Esasında hata şurada. Her şeyden önce tourneo=lüks, transit=ticari değil. Anladığım kadarıyla bugün artık, tourneo kelimesi ile komple camlı araçlar, transit kelimesi ile panelvan tarzı araçlar kastediliyor. Eskiden ise transit deyince her şekil araç akla gelirdi. Hatanın başladığı nokta da aslında, panelvan için transit ön takısı kullanılmaya başlaması. Ford'un zaten transit isminde bir modeli var. O nedenle transitten başka bir takı kullanılması gerekirdi diğer modeller için. Bilmem yeterince karışık anlatabildim mi :)

gLkM12.png

Biraz daha karıştırır isem; ortaya şu sonuç çıkıyor:

tourneo custom = transporter camlı van,

transit custom = transporter city van,

transit = transporter panel van.

lzk5nJ.png

O zaman, şu soruyu sorabilirim. Transporter'ın ford karşılığı hangisidir? Ya da Ford'un bu sınıftaki aracının adı nedir?

Transit=Ticari, Tourneo=Binek tarzı daha yakın geldi bana. Transit ismi alan her araçta bir ticari hava var fakat tourneo'lar öyle değil. 

Transporter'ın karşılığı Custom'lar gibi (Tourneo Custom yada Transit Custom.) Gerçek transit'in karşılığı ise crafter olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim anladığım Courier küçük ticari, Custom orta boy ticari, bunların da Toruneo insan taşıyanı, Transit eşya taşıyanı.

Sorun eski modellerde Custom'ın adının Transit olmasından kaynaklanıyor. 

Transporter'ın karşılığı da eski modellerde Transit yenilerde Custom. 

Ve Ford gerçekten bilmece bulmaca yaratmakta rakipsiz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ford gerçekten bilmece bulmaca yaratmakta rakipsiz.

Hocam haklı, bilmece gibi ezberle deseler bunları ezberleyemem , hepsi transit,  irisi de transit, ortancası da transit, küçüğü de transit, nedir bu transit takıntısı anlamadım ki, kaldır diğer modellerden transit kelimesini olsun bitsin, mesela sadece Courier olsun camlısı, kapalı olan Courier Van olsun, Turneo ve Turneo Van olsun bu kadar basit.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben aslında ilk söylediğime geri döneceğim. En büyük sorun; tourneo, transit gibi takıların asıl model isminden önce gelmesi. "Custom transit", "Custom tourneo" vs gibi söylenmesi gerekir. "Yeni Transit" için de başka bir isim bulunmalı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence bu adamın kendisi arızalı. Full olmayan araç ne demek, araba pazarından mı almış arabayı

sanırım sipariş vererek aldı aracı ve donanımlar hakkında da ilk etapda pek bilgisi yoktu.Sonradan farkına varmış olabilir.İlginç tepkiler gerçekten

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.