Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Beyaz Far Ve Park Ampülü

Önerilen Mesajlar

post-6863-1411074596,5823_thumb.jpg bugün parkları değiştirdim yağmur yağıyodu aynaya yoğunlaşamadım ama daha önce baktığımda açamamıştım bi boşlukta tekrar deneyeceğim bakalım sonuç ne olacak :) parklar kilit açıldığında karşılama ışığında çok şık duruyo (ledler çok kalitesiz ve zayıf olmasına rağmen) ama farlar yandığında o güzellik kayboluyo beyaz-sarı tat vermiyor. Nası yapsam bilemedim sadece aynaları beyaz yapıp parkları eski halinemi çevirsek napsak. Yada doğan abi gibi beyaz far takıcaz[emoji3]
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

attachicon.gif20140919_000233.jpg bugün parkları değiştirdim yağmur yağıyodu aynaya yoğunlaşamadım ama daha önce baktığımda açamamıştım bi boşlukta tekrar deneyeceğim bakalım sonuç ne olacak :) parklar kilit açıldığında karşılama ışığında çok şık duruyo (ledler çok kalitesiz ve zayıf olmasına rağmen) ama farlar yandığında o güzellik kayboluyo beyaz-sarı tat vermiyor. Nası yapsam bilemedim sadece aynaları beyaz yapıp parkları eski halinemi çevirsek napsak. Yada doğan abi gibi beyaz far takıcaz[emoji3]

Edit:aynayı sökmeyi başardım iki ayna 15 dkkamı aldı basitmiş ama cesaret istiyor biraz çünkü nekadar narin davransamda birazda acemilikten olsa gerek sağ aynadaki tırnağın birini kırdım ama sıkıntı görünmüyo ayna sağlıklı şimdilik[emoji1] ledlerim(çubuk sanayide bulabildiğim) çok zayıf ama bakalım hava kararınca görücez sonucu. Yeterli gelmesse 5050 smd 5 led le değiştiririm işi öğrendik nası olsa[emoji3]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu konuyu neredeyse baştan sona kadar okudum mevzuyu tam anlayım diye ama kafam tamamen allak bullak bir hale geldi valla  :muha:

H1, H4, H7 kelvinler, cool bluelar, mercekler, xenonlar, intenseler, far kararmaları, arıza lambaları falan felan derken bendeki beyin sanırım yandı  :wacko:

Şu anda mercekli xenon far kiti alacak veya farları komple değiştirecek kadar durumum müsait değil ama ileride olabilir.

Doğan abinin paylaştığı resimler gayet hoş, :öp: Ben de farlarım beyaz yansın (veya çok hafif mavi) istiyorum, ama ne farlarım kararsın ne de karşıdan gelen adamın gözünü alsın istemiyorum.  :wacko:

Mesela doğan abinin farları biraz bana mavi gibi geldi, belki fotoğraftan da kaynaklanıyo olabilir. Yoksa Cool Blue böyle mi yanıyo bilemedim. Aynalar çok güzel olmuş, gittim kendi aynalarıma baktım hiç öyle ışık felan yok. Sanırım bu iş benim için aynaları değiştirmeden çözülmeyeceği için sanırım bundan vazgeçeceğiz. Parklar da çok süper olmuş, güle güle kullan abim. Maşallah  :nazar:

Yani sonuç olarak bu far mevzusunu linklerle örnekleyerek "Kardeşim, şu linktekileri tam senin ihtiyacına göre. Bunları alıp takarsan kallavi olur" deyip yardımcı olabilecek bir yardım arıyorum.

Konuyu herkesin anlayabileceği şekilde basitleştirebilirsek sevinirim  :P

Uzun, Kısa ve parkları değiştirmek istiyorum.  ^_^

Serkan Sümer tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu konuyu neredeyse baştan sona kadar okudum mevzuyu tam anlayım diye ama kafam tamamen allak bullak bir hale geldi valla :muha:

H1, H4, H7 kelvinler, cool bluelar, mercekler, xenonlar, intenseler, far kararmaları, arıza lambaları falan felan derken bendeki beyin sanırım yandı :wacko:

Şu anda mercekli xenon far kiti alacak veya farları komple değiştirecek kadar durumum müsait değil ama ileride olabilir.

Doğan abinin paylaştığı resimler gayet hoş, :öp: Ben de farlarım beyaz yansın (veya çok hafif mavi) istiyorum, ama ne farlarım kararsın ne de karşıdan gelen adamın gözünü alsın istemiyorum. :wacko:

Mesela doğan abinin farları biraz bana mavi gibi geldi, belki fotoğraftan da kaynaklanıyo olabilir. Yoksa Cool Blue böyle mi yanıyo bilemedim. Aynalar çok güzel olmuş, gittim kendi aynalarıma baktım hiç öyle ışık felan yok. Sanırım bu iş benim için aynaları değiştirmeden çözülmeyeceği için sanırım bundan vazgeçeceğiz. Parklar da çok süper olmuş, güle güle kullan abim. Maşallah :nazar:

Yani sonuç olarak bu far mevzusunu linklerle örnekleyerek "Kardeşim, şu linktekileri tam senin ihtiyacına göre. Bunları alıp takarsan kallavi olur" deyip yardımcı olabilecek bir yardım arıyorum.

Konuyu herkesin anlayabileceği şekilde basitleştirebilirsek sevinirim :P

Uzun, Kısa ve parkları değiştirmek istiyorum. ^_^

Aydınlatma Profesörü doğan bey şimdi gelir :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Doğan abide yanlış hatırlamıyorsam h7 ve h1 osram cool blue intense ampuller vardı. Kısalar h7, uzunlar h1. Park ampulü olarak smd5050 9lu veya 12li led ampul tercih edilebilir. Link veremiyorum mobilden fakat Doğan abi musaitse halleder zaten en kötü ihtimal sayfalarda vardı link saniyorum, biraz ince eleyip sık dolarsanız bulursunuz :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

GE Megalight Ultra 120+  lerden memnun kalmadım, aslında ürün güzel aydınlatma performansı olarak ışık daha yoğun, daha iyi bir görüş sağlıyor ancak renk olarak hiç farkı yok, biraz beyazlık olur diye düşünüyordum ama hiç olmadı. 

Bu arada emanet Philips Blue Vision kullandım 5000k biraz fazla mavimsi geldi, kışın ve yağışlı havalarda sorun yaşatır gibi geldi bunun haricinde ABD ve Avrupa'da kullanılması yasaktır ibaresi beni rahatsız etti.  

Osram Cool Blue intense almaya karar verdim koskoca Eskişehir'de bulamadım sanayide bir dükkanda buldum oda kullanılmış farları paketlemiş, üstünede 65 TL yazmış, kazıklayacak adam arıyor, ne günlere kaldık. Herneyse  internetten Osram Cool Blue sipariş verdim geldiler. Benim görüşüm hiç macera aramaya gerek yok, hem marka olarak iyi hemde görüntü istenilen seviyede Osram Cool Blue İntense gayet güzel bir ürün.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aydınlatma Profesörü doğan bey şimdi gelir :)

Doğan abiye gönderme maahiyetinde bi yazı yazmıştım ama heralde daha sesimi duymamış sanırım  :P

Doğan abide yanlış hatırlamıyorsam h7 ve h1 osram cool blue intense ampuller vardı. Kısalar h7, uzunlar h1. Park ampulü olarak smd5050 9lu veya 12li led ampul tercih edilebilir. Link veremiyorum mobilden fakat Doğan abi musaitse halleder zaten en kötü ihtimal sayfalarda vardı link saniyorum, biraz ince eleyip sık dolarsanız bulursunuz :)

Semih kardeşim, şimdi eğer bu ampulleri takmak yetiyorsa mercekli bi-xenon fara neden ihtiyaç var ve bu mercekli bi-xenon far kullanabilmek için farlar komple mi değişmesi gerek bunu da sen biliyosan sana yoksa Doğan abi gelince ona sormuş olayım bari  :yazyaz:  Yardımın için teşekkür ediyorum, o ürünleri de bi yandan araştırıyorum  :P

GE Megalight Ultra 120+  lerden memnun kalmadım, aslında ürün güzel aydınlatma performansı olarak ışık daha yoğun, daha iyi bir görüş sağlıyor ancak renk olarak hiç farkı yok, biraz beyazlık olur diye düşünüyordum ama hiç olmadı. 

Bu arada emanet Philips Blue Vision kullandım 5000k biraz fazla mavimsi geldi, kışın ve yağışlı havalarda sorun yaşatır gibi geldi bunun haricinde ABD ve Avrupa'da kullanılması yasaktır ibaresi beni rahatsız etti.  

Osram Cool Blue intense almaya karar verdim koskoca Eskişehir'de bulamadım sanayide bir dükkanda buldum oda kullanılmış farları paketlemiş, üstünede 65 TL yazmış, kazıklayacak adam arıyor, ne günlere kaldık. Herneyse  internetten Osram Cool Blue sipariş verdim geldiler. Benim görüşüm hiç macera aramaya gerek yok, hem marka olarak iyi hemde görüntü istenilen seviyede Osram Cool Blue İntense gayet güzel bir ürün.

Hakan abi, yine forumda daha önce GE Megalight ultra sipariş ettiğin ama yine de uygun zamanda bi-xenon a geçmeyi düşündüğün yazıyodu, şimdi fikrin yine aynı mı?  :) Bir de abi rica etsem bu ampule ait fotoğraf ekleyebilir misin?  ^_^

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Doğan abiye gönderme maahiyetinde bi yazı yazmıştım ama heralde daha sesimi duymamış sanırım :P

Semih kardeşim, şimdi eğer bu ampulleri takmak yetiyorsa mercekli bi-xenon fara neden ihtiyaç var ve bu mercekli bi-xenon far kullanabilmek için farlar komple mi değişmesi gerek bunu da sen biliyosan sana yoksa Doğan abi gelince ona sormuş olayım bari :yazyaz: Yardımın için teşekkür ediyorum, o ürünleri de bi yandan araştırıyorum :P

Hakan abi, yine forumda daha önce GE Megalight ultra sipariş ettiğin ama yine de uygun zamanda bi-xenon a geçmeyi düşündüğün yazıyodu, şimdi fikrin yine aynı mı? :) Bir de abi rica etsem bu ampule ait fotoğraf ekleyebilir misin? ^_^

Bu ampuller % 70 görsellik, % 30 kullanışlılık içeriyor bana göre. Yani takmaktaki asıl amaç görsellik katmak oluyor ancak bi-xenon ise bambaşka bir olay, araca kattığı görselliğin yanında bir okadarda performans sağlıyor. Çok aşırı ve yeni teknolojileri saymazsak (audi-mercedes firmalarının yeni tasarımları) aydınlatma teknolojisinin üst noktası diyebiliriz. Bunlara gerek kalmasa neden insanlar para verip alsın, yaptırsın değil mi :) bence imkan varsa kesinlikle yapılmalı yoksada sabredip imkan yaratılmalı.. Bknz; ben :D

Bi-xenon hakkında daha detaylı bilgi için, Ozan Karsavuran ile iletişime geçebilirsiniz.

Semih G. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim far ampüllerini h7 ve h1 osram cool blue intense ile değiştirdim çok memnunum. H7 leri hepsiburadadan h1 leri sanalpazardan aldım. Sanalpazardaki bitmiş ama başka satıcıda vardı enson. Park ve aynadakiler semihin dediği gibi ama 5 ledli bendekiler. Hepsiburadadn almıştım fakat ondada resimde tek ledli ampül görünüyor ama 5 ledli geldi bana karışıklık var link atamadım. Benim konu var forumda. Yeni aldığım aksesuarlar diye. Ben oraya link attım diye hatırlıyorum. Telden ancak bilgi verebiliyorum eve geçince araştırıp link veririm.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hakan abi, yine forumda daha önce GE Megalight ultra sipariş ettiğin ama yine de uygun zamanda bi-xenon a geçmeyi düşündüğün yazıyodu, şimdi fikrin yine aynı mı?   Bir de abi rica etsem bu ampule ait fotoğraf ekleyebilir misin? 

Ben biraz zorunlu olarak beyaz ampule döndüm diyebilirim, nedeni ; makyajlı Mondeo'nun orjinal gündüz ledleri gece gündüz sürekli yanıyor, söndürme imkanı yok, farları yakınca sadece biraz parlaklığı kısıyor, bu durumda üstte sarı ampul, altta beyaz led çok bariz şekilde garip duruyor, yani benim yaptığım beyaz ampul takarak görüntüyü toparlamaktı, tamamen görsel bir çalışma. Bi Xenon olayına gelince o tamamen performans amaçlı, gece yolculuğunu daha keyifli ve güvenli hale getirmek, yoksa beyaz ampul gece yolculuklarında daha kötü oluyor ama bi xenon başka bir teknoloji ve başka bir dünya. 

Taktığım ve geri çıkardığım GE Megalight Ultra 120+ ampuller. Beyaz ampul takıntısı olmayan herhangi bir forum üyesine hediye edebilirim. Dediğim gibi performans olarak çok iyi ama beyaz renk hiç istediğim gibi olmadığından söktüm.  

B9MAyM.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben biraz zorunlu olarak beyaz ampule döndüm diyebilirim, nedeni ; makyajlı Mondeo'nun orjinal gündüz ledleri gece gündüz sürekli yanıyor, söndürme imkanı yok, farları yakınca sadece biraz parlaklığı kısıyor, bu durumda üstte sarı ampul, altta beyaz led çok bariz şekilde garip duruyor, yani benim yaptığım beyaz ampul takarak görüntüyü toparlamaktı, tamamen görsel bir çalışma. Bi Xenon olayına gelince o tamamen performans amaçlı, gece yolculuğunu daha keyifli ve güvenli hale getirmek, yoksa beyaz ampul gece yolculuklarında daha kötü oluyor ama bi xenon başka bir teknoloji ve başka bir dünya.

Taktığım ve geri çıkardığım GE Megalight Ultra 120+ ampuller. Beyaz ampul takıntısı olmayan herhangi bir forum üyesine hediye edebilirim. Dediğim gibi performans olarak çok iyi ama beyaz renk hiç istediğim gibi olmadığından söktüm.

B9MAyM.jpg

Vakıfkent mah .Tekser toki polis Lojmanları D1 blok no : 12 merkez / şırnak

Allah razı olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.