Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Komple Boyama Sorunu

mahmut baylan

Önerilen Mesajlar

pazarda millet çizik dolu aracı orjinal boya yok diye alıyo adam çiziklerden rahatsız olmuş boyatmış o arabada boya var diye değeri düşüyo şahsen çizikten boyanması daha iyi ben böyle düşünüyorum sonuçta o boya siz ne kadar dikkat etsenizde sizden kaynaklı olmasada zarar gelicek sonuçta sizde görüşlerinizi bildirirmisini rica etsem

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aslında olay basit ;

Kısa süre içerisinde satma durumu varsa haliyle piyasa standartlarına uygun yani hatasız,boyasız araç almak gerekiyor ki kısa sürede değerinden satılabilsin. Haliyle bu durumda olan insanlarda bu özellikleri arıyorlar.

Lakin alacağım ve suyunu çıkarana kadar bineceğim deniyorsa öncelik boya olmaz. Hatta sadece çizikten,yanıktan ötürü komple kaliteli boya yapıldı ise tercih sebebi bile olabilir.

Türkiye standartlarına bakıldığında anlayış göstermek lazım. Hiç kimse zor satılacak araç almak istemez. Hatta bu yüzden insanların belki % 50 si sevdiği hoşuna giden marka/modellere binemiyor. Sırf tutulmuyor diye.....

Benim Focus SW çok hoşuma gitti almaya kalktım .Birçok insan ; "zor satarsın,tutulmuyor" vs vs dedi.Tabi ben aldım ve çok memnunum. Böyle araba elimde kalsın son sahibi olayım :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Babama araba aldik geçen ay. Arabada kaza yoktu 2002 model. Ama park halindeyken yanindaki bina dış cephesi yapiliyormus uzerine boya dökülmüş ve komple boyanmış. Biz bunu sorun etmedik şahsen ve aldik. Az cok sizin dediğinizle ayni

Mekaniğinde motorunda da hic birşey yoktu.

E270 cdi

Çok çöp araba gördük boyası çok iyi olan

Sabri Özer tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Otomatik Mesaj

Bu konu, "Ford GarajıFocus IIMk2- Sorular ve Sorunlar" kategorisinden "Ortak Alan - Sosyal Otomobil Sohbetleri" kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,

Focus Club Tr Yönetimi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2011 yılında mersin otokoçtan 0 km transit connect glx aldık.Aracı mersinden memlekete getirdim evin biraz ilerisine bıraktım.Sabah kalktığımda ne göreyim:aracı boydan boya çizmiş ......'nın birisi.Kimin ne derdi vardıysa artık bizle bi taraftandan onu düşündüm.Toplam 9 parçada boya mevcut.Ama çizk harici araç pırıl pırıl.Geliyorlar çizik diye neredeyse 5 bin aşağısını istiyorlar.Bende gidin çiziksizini alın boya diyip boya masrafları haricinde muadil bir araçtan fazlasını inmiyorum.Tabi gelenlerde haklı..Boya lafını duyan altında üçkağıt arıyor.Başlık sahibine katılıyorum.Çizik boyası dezavantaj değil avantajdır..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tır altına girmiş arabalara çıkma tavan eklenen, kazalıların "temizlik boyalı", macunluların yüzeysel çizik olduğu bir ülkede boyaya karşı olan önyargı çok mantıksız değil de malesef fazla abartılıyor bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tır altına girmiş arabalara çıkma tavan eklenen, kazalıların "temizlik boyalı", macunluların yüzeysel çizik olduğu bir ülkede boyaya karşı olan önyargı çok mantıksız değil de malesef fazla abartılıyor bence.

gerçekten usta olan usta nereye ne yapılmış anlar zaten, amaç fiyat kırmak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar bu arada Ankara ostimde Mavi otomotiv diye bir özel servisin boya ve kaporta alanında çok başarılı olduğunu öğrendim.Yakın bir akrabamın tavsiyesi bu servis.Usta nın daha önce Bmw ve Mercedes servisinde çalıştığını söyledi.Çoğu müşterisinin galericiler olduğu ve attığı boyanın boya kalınlığı ölçen alette fabrikasyon gibi göründüğünü söyledi.Sigortalarla da anlaşması varmış. Gidip görmedim ama ihtiyacı olan varsa bir baksın derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.