Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Triger Değişimi

mahmut baylan

Soru

Bu soruda 12 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Aracı 104 binde aldik trend x servise sordum değişim için 4 yıl yada 135.000 km dediler 130 bine kadar beklesem bi sorun yaratir mi 4 yaşinda araç haftada bi kaç gün kullaniyoruz

Ben çok anlamam ama cevap verecek arkadaşlar açısından bilgi vermek adına Dizel mi Benzin li mi belirtmenizde fayda var diye düşünüyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

İllaki 135.000'e kadar beklemek istiyosanız, yanınızda her ihtimale karşı kadın çorabı (ehliyet kursundan kalma bilgi) bulundursanız iyi olur sanırım  :)   Şaka bi yana, bence riske girmeyin, değiştirin gitsin  ^_^

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aracı 104 binde aldik trend x servise sordum değişim için 4 yıl yada 135.000 km dediler 130 bine kadar beklesem bi sorun yaratir mi 4 yaşinda araç haftada bi kaç gün kullaniyoruz

araba kaç yaşında.. daha önce değişmiş mi?

değişim 6 yıl yada 90.000 km dir hangisi önce dolarsa diye biliyorum f3 lerde öyledir mesela.. eski renolarda 60.000 yada 4 yıldır..

daha önce değişmediyse, en kısa sürede değiştirin..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba benim de aracım 2009 tdci 90Hp (2 hafta önce yazılım la 115Hp yaptırdım). Benim aracım 80.000 de şuan, ustamla görüştüğümde normalde 90.000 de triger değişir ancak 4-5 yıl geçtiyse de özelliğini kaybettiğinden dolayı, değişmesi gerektiğini söyledi, hatta bu pazar öğleden sonra randevu aldım gidicem hem 10.000 hem 80.000 bakım yapılacak. Sanırım hemen acaba kaça yaptıracak diye aklına geldi hemen :) , arabayı aldığımdan beri bu ustaya yaptırıyorum bakımları ve hiç bir şekilde yan sanayi malzeme kullandırmadım, birkaç servisten fiyat aldım özel servisin biri 880TL fiyat verdi, yetkili servis 1.300-.1500 TL fiyat verdi, benim ustam 450-500Tl fiyat verdi. Biraz önce tekrar aradım konuştum tüm malzemeler orjinal olacak yan sanayi olmayacak diye abi sen ne istersen ben onu kullanırım, senin istemediğin malzemeyi neden kullanayım dedi. Bu usta çok samimi bir arkadaşımın, samimi bir arkadaşı fiyatlarda o yüzden uygun olabilir, sanırım diğer fiyatlar malzeme aynı olsada işçilik le değişiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba benim de aracım 2009 tdci 90Hp (2 hafta önce yazılım la 115Hp yaptırdım). Benim aracım 80.000 de şuan, ustamla görüştüğümde normalde 90.000 de triger değişir ancak 4-5 yıl geçtiyse de özelliğini kaybettiğinden dolayı, değişmesi gerektiğini söyledi, hatta bu pazar öğleden sonra randevu aldım gidicem hem 10.000 hem 80.000 bakım yapılacak. Sanırım hemen acaba kaça yaptıracak diye aklına geldi hemen :) , arabayı aldığımdan beri bu ustaya yaptırıyorum bakımları ve hiç bir şekilde yan sanayi malzeme kullandırmadım, birkaç servisten fiyat aldım özel servisin biri 880TL fiyat verdi, yetkili servis 1.300-.1500 TL fiyat verdi, benim ustam 450-500Tl fiyat verdi. Biraz önce tekrar aradım konuştum tüm malzemeler orjinal olacak yan sanayi olmayacak diye abi sen ne istersen ben onu kullanırım, senin istemediğin malzemeyi neden kullanayım dedi. Bu usta çok samimi bir arkadaşımın, samimi bir arkadaşı fiyatlarda o yüzden uygun olabilir, sanırım diğer fiyatlar malzeme aynı olsada işçilik le değişiyor.

nerdebu usta acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Şöyle bir kavram kargaşası var oto sanayilerde:

Orjinal (otosandan alabilidiğin)

Yan sanayi (Uyumlu ama farklı firmanın ürettiği)

Orjinal yan sanayi (Orjinal gibi görünen fakat farklı firmanın ürettiği, genelde sanayide buna orjinal derler)

Çakma (Farklı firmanın ürettiği beş para etmez ürün)

Velhasıl ne parçanın alındığını bilmek lazım. Bu yüzden sadece ustanın değil, parçacınında tanıdık olması lazım :)

Domates gibi ahahah

Domates

Ayaş domates

Yerli ayaş domates

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

triger kayışınızı yenilemezseniz bir gün ansızın aracınız seyir halindeyken veya durağan çalışır vaziyetteyken motorunuz duracaktır...

sizde kontrol amaçlı tekrardan marşa bastığınızda olan supablarınızın hepsini yamulacak ve başınıza extradan motor üst kapağı işlem görme durumu ortaya çıkacaktır. triger ekipmanları ciddi bir hasara uğramadan değişimi halledilmelidir.. kadın çorabı vs.günümüz  enjeksyonlu tofaşlarında bile etkili olmayan çok ilkel bir durum kurtarma tekniğidir..ve sadece karbüratörlü araçlarda etkili olan bir yöntemdir..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.