Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Park Lambalarinin Açıkken Sönmesi :(

Gökhan UÇAR

Soru

Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık bir aydır parklar açıkken arada bir kendiliğinden sönmekte. Göstergede ve far düğmesinde parklar açık gözüküyor yalnız arabadan inip bakınca yanmıyor. Aynı zamanda aracın motorunu durdurup kapıyı açtığımda farlar açık ikaz sesi de çalmıyor. Kapıları açtığımızda da park ışıkları yanıyordu şimdi oda olmuyor arada bir. farlar açıkken de oluyor bu sorun. Yani far ampülü yanıyor ama park ışıkları sönük oluyor. Doğal olarak arka stoplarfa hiç ışık gözükmüyor. Uyku sersemi anlatabilmişimdir inş :) fordda bilgisayara bağlandı bir hata uyarı vs.. Çıkmadı. Ama sorun devam etmekte. Kötü yanı gece yolculuğunda arka stopların sönmesinden dolayı arkada ışık olmaması. Onuda arka sisleri açarak çözmeye çalışıyorum :( varmı aklınıza gelen bir neden sonuç ilişkisi :) tuhaf bi durum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 12 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 1

Arkadaşlar merhaba. Aradan uzun bir zaman geçti ama sorun yeni çözüldü :) Ara sıra yaptığı için üstüne pek düşmemiştim öylece kaldıydı. Aracımda ki farların led kısımlarını yakmak için farda 12 volt 3 volt dönüştürücüsü mevcuttu. O kutucuk ara sıra arıza yapmış ve bu nedenle araçta arıza ışığı yakmadan direk ön ve arka park lambalarını söndürmüş.

Nasıl anladığımıza gelince, tekrar bu arızayı yaptığında arabayı hiç kapatmadan direk yetkili servise gittim. Orada ki arkadaşla beraber pc ye vs.. bağladık yine arıza gözükmedi.Daha sonra far ve arka stop bağlantılarını kontrol ettik. O sırada farlardaki kutucukları çıkarınca arka stoplar yanmaya başladı. Böylece problemde çözülmüş oldu. Aynı kutucuklardan bulduk ve yenilerini taktık. Sorunda kalmadı ( Farlarda satıldı artık alan arkadaş rahat eder en azından ).. 

İlginize teşekkür eder, böyle bir durumla karşılaşan olursa diye konuyu bu şekilde bağlamak isterim :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1

Şimdi her zaman yapmıyor bu durumu. Temassızlık benimde aklıma gelmişti ama şöyle bir durum var. Parkları ilk açtığımda yanmakta. Bazen hiç sönmemekte bazende iki dakka sonra sönmekte. Söndüğü zaman parkları açıp kapattığımda yeniden yanıyor belli bir süre sonra tekrar sönüyor yada o gün hiç sönmüyor. Temassızlık yada sigorta durumu olsa parkları açıp kapattığım da tekrar yanmıyor olması gerekir gibi geliyor. Yetkili serviste bulamadı ii mi :(

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1

Şimdi her zaman yapmıyor bu durumu. Temassızlık benimde aklıma gelmişti ama şöyle bir durum var. Parkları ilk açtığımda yanmakta. Bazen hiç sönmemekte bazende iki dakka sonra sönmekte. Söndüğü zaman parkları açıp kapattığımda yeniden yanıyor belli bir süre sonra tekrar sönüyor yada o gün hiç sönmüyor. Temassızlık yada sigorta durumu olsa parkları açıp kapattığım da tekrar yanmıyor olması gerekir gibi geliyor. Yetkili serviste bulamadı ii mi :(

BCMe güncelleme yaptımı servis?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1

far ayarını otomatikten, kapalıya getirip denediniz mi?..

veya arabayı stop ettirince far ayarını önce kapalıya sonra park a getirin ve dışarı çıkıp bakın, tepkisine.. kontağı çıkarıp kilitleyin. veya içerde otururken ki durumu mu önemli sizin için.. dışarı çıkınca "follow me" farlar gibi kapanıyordur belkide..  ama aracı bilen sizsiniz kesin sorun varsa halletsin servis öyle bilgisayara takmakla olmaz. tak, hata yok. oh ne güzel..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1

Yok Ozan hocam. Direk bağlantılı yapıldı xenonlar. Bu durum yaklaşık 2-3 aydır vardı ama çok fazla sönmüyordu. Son zamanlar baya bir arttı sönme işi :(

Dün akşam döndüğümde baktım yine sönmüştü parklar. Far düğmesini komple kapatıp açtım hiç yanmadılar bu sefer. Kapı açıktı farlar açık diye uyarıda bulundu yalnız yakmadı. Komple arabayı kapattım kapıları kitledim iki dakka sonra açtım ve parklar yandı. Olaya bak :(

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ewt denedim mehmet bey. Kapatip acinca tekrar yanmakta ama belli bi zaman sonra sonmekte. Ayni sekilde arac kapaliykende denedim acio

Kapatinca yanmakta far dugmesini

Bu arada dun farkettigim durumuda soylemeyi unutmusum. Aksam araci park ettim ve parklarini acip kapilari kitledim. Park lambalari sorunsuz bir sekilde yanmaktaydi. Yarim saat sonra baktigimda sol arka stop yanmiyordu sag yaniyordu. Ayni sekilde de ondeki park lambalarindan da sol yanmiyor sag yaniyordu :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bence servise bırakın ve problem çözülmedikçe teslim almayın. çok can sıkıcı bir durum. öyle öyle çözülemeyecek bir sorun gibi durmuyor. "birşey bulamadık" tarzı bir açıklama sizin olaası risklerinizi azaltmaz. garantili araç sonuçta...  tabi ki  <150000KM

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.