Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

C-Max Mk2 Kapı Ayarı Hakkında...

Berk Ş.

Soru

Arkadaşlar, engin bilginize ihtiyacım bulunuyor...

Henüz 1 yılını yeni doldurmak üzere olan C-Max aracımın ön kapısı ayarsız. Yani kapıyı kapattığınızda kapı tam kapanmıyor yaklaşık 1-2mm dışarda kalıyor. Bu da uzun yolda rüzgar sesini daha fazla hissetmenize neden oluyor. Servise gittim; "buna birşey yapamayacaklarını, fabrikada bu şekilde montajlandığını, ancak kapı civatalarından ayar yapılabileceğini, bunu tavsiye etmediklerini" ifade etti usta...

Ben de bunu bir şekilde düzeltmelerini istedim. Kaporta ustası olacak zat, kapıyı biraz altan ve üstten zorlayarak eğmeye çalıştı boşluğu gidermek için.. Yahu 85 bin TL etiketi olan bir araçta bu nasıl bir hatadır anlamadım doğrusu? Hatta daha da vahim olan, kapı ayarını servis nasıl yapamıyor??? Eski araçlarımda ayarsız olan kapının kilit bölümüne denk gelen yerden ayar yapılabiliyordu. Ford'larda bu yok mu? Bu konuda tecrübesi, bilgisi olan varsa beni yönlendirebilirse çok sevinirim... teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

85 değil 200 liralık arabada bu tür hatalar oluyor ayrıca unutmayın o araba burada 85 bin tl olabilir ama normalde çok para etmez bir standart araç bu hatalar normal şeyler yani. Çözümü eskisi gibi kolay değil usta doğru demiş. Kolay gelsin

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

kapı değişse.. sonuçta kapının kapandığı ana kasada sorun yoktur sanırım.. bir iki ölçümle belli olur.. belki sorun kapı menteşelerinin montaj yerleridir..

veya kapı içlerindeki vidaların sabitlendiği aksamda eğrilik vs vardır.. arabanın boyası eskimeden değiştirtin.. olmadı eski kapıyı tekrar taktırırsınız..

malum yeni kapı ham gelecek, boyanıp  montajlanacak..

gülünecek birşey daha söyleyim, ki sonuç öyle olursa ustayı gidip dövmek lazım..

1- kapı fitilleri iyi kontrol edildi mi..iyice bastırınca dahi kapı tamamen kapanmıyor mu..

2- kapı içi kilit mekanizmasına bakıldı mı..

illaki bunlarada dikkat edilmiştir ama ustaya hatırlatmakta fayda var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

benim kapıda da benzer sorun vardı.kapı tam kapanmadığı için tırtıklı yollarda kapı ile fitil arasından titreşim sesi geliyordu. servis  kapının kilit bölümüne denk gelen yerden kilit mekanizmasının yerini biraz geriye aldı. ses yarı yarıya kesildi. ama bi daha gidecem usta istediğin gibi olmazsa bi daha gel biraz daha geriye alalım dedi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Siz hala Çok Oto Cem ustaya gitmediniz galiba :)

? Detaylı bilgi alabilirim...

kapı değişse.. sonuçta kapının kapandığı ana kasada sorun yoktur sanırım.. bir iki ölçümle belli olur.. belki sorun kapı menteşelerinin montaj yerleridir..

veya kapı içlerindeki vidaların sabitlendiği aksamda eğrilik vs vardır.. arabanın boyası eskimeden değiştirtin.. olmadı eski kapıyı tekrar taktırırsınız..

malum yeni kapı ham gelecek, boyanıp montajlanacak..

gülünecek birşey daha söyleyim, ki sonuç öyle olursa ustayı gidip dövmek lazım..

1- kapı fitilleri iyi kontrol edildi mi..iyice bastırınca dahi kapı tamamen kapanmıyor mu..

2- kapı içi kilit mekanizmasına bakıldı mı..

illaki bunlarada dikkat edilmiştir ama ustaya hatırlatmakta fayda var.

Sırf bunun için kapı değişimi istemem zira aracın değerini boşuna düşürmek istemiyorum. Burası türkiye :) millet hemen nem kapıyor...

Kapıya iyicene bastırınca tam oturuyor. Ama iyi bastırmak gerek... kapı kilit mekanizmasında ayar yeri var mı?

benim kapıda da benzer sorun vardı.kapı tam kapanmadığı için tırtıklı yollarda kapı ile fitil arasından titreşim sesi geliyordu. servis kapının kilit bölümüne denk gelen yerden kilit mekanizmasının yerini biraz geriye aldı. ses yarı yarıya kesildi. ama bi daha gidecem usta istediğin gibi olmazsa bi daha gel biraz daha geriye alalım dedi.

Demek ki ayar yeri var... o zaman usta usta değil... servise bir daha mı gideceğiz şimdi?

Berk Ş. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

85 değil 200 liralık arabada bu tür hatalar oluyor ayrıca unutmayın o araba burada 85 bin tl olabilir ama normalde çok para etmez bir standart araç bu hatalar normal şeyler yani. Çözümü eskisi gibi kolay değil usta doğru demiş. Kolay gelsin

Yakup, bunlar normal şeyler değil kardeşim... Focus I ve Focus II kullandım, Toyota kullandım, Opel kullandım ama hiç birinde böyle dandik bir montaj görmedim doğrusu... bunu kabul etmem mümkün değil...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yakup, bunlar normal şeyler değil kardeşim... Focus I ve Focus II kullandım, Toyota kullandım, Opel kullandım ama hiç birinde böyle dandik bir montaj görmedim doğrusu... bunu kabul etmem mümkün değil...

Hata olması normal dedim, olması normal demedim. Dediğiniz araçları bizde kullandık ve görüyoruz siz fiyat örneği verdiniz bende size fiyat örneği verdim. Ayrıca Focus 2'nin montaj hataları da var siz fark etmemişsiniz çok görmediyseniz size sayarım bolca,neyse banane.

Sizin kabul etmemeniz sizin yorumunuz beni ilgilendirmez. 

Herkes bildiğini söylüyor yorum istemiyorsanız başlıklarınızda lütfen belirtin bizde yazmayalım. Ben sadece ilaç arıyorum yoksa konuşmayın deyin mesela.

Ayrıca lütfen konuları doğru yerde açınız.Açtığınız kategori BİLGİ VERMEK İÇİNDİR. TAŞINDI.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hata olması normal dedim, olması normal demedim. Dediğiniz araçları bizde kullandık ve görüyoruz siz fiyat örneği verdiniz bende size fiyat örneği verdim. Ayrıca Focus 2'nin montaj hataları da var siz fark etmemişsiniz çok görmediyseniz size sayarım bolca,neyse banane.

Sizin kabul etmemeniz sizin yorumunuz beni ilgilendirmez. 

Herkes bildiğini söylüyor yorum istemiyorsanız başlıklarınızda lütfen belirtin bizde yazmayalım. Ben sadece ilaç arıyorum yoksa konuşmayın deyin mesela.

Yakup kardeşim, ben çözüm arıyorum, sen ise normal bu tür hatalara normal diyorsun... ayrıca yukarıda çözüm yok demiştin sonra mesajını değiştirmişsin... bak öteki mesajını da değiştirmişsin ama banane manane gibi laflar ne kadar yapıcı bilemiyorum... KAbul etmek gereken şu... montaj hatası var ve bunu "normal" olarak değerlendirmek ne kadar normal acaba???

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yakup kardeşim, ben çözüm arıyorum, sen ise normal bu tür hatalara normal diyorsun... ayrıca yukarıda çözüm yok demiştin sonra mesajını değiştirmişsin... bak öteki mesajını da değiştirmişsin ama banane manane gibi laflar ne kadar yapıcı bilemiyorum... KAbul etmek gereken şu... montaj hatası var ve bunu "normal" olarak değerlendirmek ne kadar normal acaba???

Öncelikle yorum değiştirmedim eğer bana ispat ederseniz dilediğiniz şeyi yaparım sizin için. Eğer edemezseniz ? Neyse..

Berk hocam ben bildiğim gördüğüm şeyi yorumluyorum ve açıklıyorum siz benim yorumuma katılmıyorsanız lütfen bunu açıklayın ve devam edin arayışınıza beni neden düzeltmeye yani sizin fikriniz ile bağdaştırmaya çalışmayınız. Ben kriter değilim, ben bilirkişi de değilim, aracı ben satmadım size, ben tamir de etmeyeceğim haliyle beni düzeltmeye çalışmayın. Bu tür birleşim olayları her araçta yok ama rastlanan bir şey yani bu HATA NORMAL DEDİM. VE EKLEDİM KAPILAR ESKİSİ GİBİ AYAR MEKANİZMASINA SAHİP DEĞİL USTANIZ HAKLI DİYORUM ÖNCEDEN DE BUNU SÖYLEDİM değiştirdin diyorsunuz sebebini anlamadım hala. Yukarda arkadaşlar kilit kısmı ayarlanır demiş onu da siz araştırın denetin. 

Diğer araçlarda görmedim bunları dediniz bende yıllardır kullandığım arabadan size bolca hata gösteririm dedim ve banane dedim bu da beni bağlar sonuçta size hataları saymamın sizin SABİT fikrinizi değiştirmeyecek çünkü benim gördüğüm bu. LÜTFEN YORUMLARIMI BEĞENMİYORSANIZ PROFİLİNİZE GİDEREK BENİ ENGELLEYİN ya da hiç uğraşmayın ben artık size cevap yazmayacağım yorum olarak ama yardım konusunda gereğini yaparım :yeah: tabi ki biliyorsam

Sizde rahatlamış olursunuz bende sizin dikte etmenizden bertaraf edilmiş olurum.

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Öncelikle yorum değiştirmedim eğer bana ispat ederseniz dilediğiniz şeyi yaparım sizin için. Eğer edemezseniz ? Neyse..

Berk hocam ben bildiğim gördüğüm şeyi yorumluyorum ve açıklıyorum siz benim yorumuma katılmıyorsanız lütfen bunu açıklayın ve devam edin arayışınıza beni neden düzeltmeye yani sizin fikriniz ile bağdaştırmaya çalışıyorsunuz. Ben kriter değilim, ben bilirkişi de değilim, aracı ben satmadım size, ben tamir de etmeyeceğim haliyle beni düzeltmeye çalışmayın. Bu tür birleşim olayları her araçta yok ama rastlanan bir şey yani bu HATA NORMAL DEDİM. VE EKLEDİM KAPILAR ESKİSİ GİBİ AYAR MEKANİZMASINA SAHİP DEĞİL USTANIZ HAKLI DİYORUM ÖNCEDEN DE BUNU SÖYLEDİM değiştirdin diyorsunuz sebebini anlamadım hala. Yukarda arkadaşlar kilit kısmı ayarlanır demiş onu da siz araştırın denetin. 

Diğer araçlarda görmedim bunları dediniz bende yıllardır kullandığım arabadan size bolca hata gösteririm dedim ve banane dedim bu da beni bağlar sonuçta size hataları saymamın sizin SABİT fikrinizi değiştirmeyecek çünkü benim gördüğüm bu. LÜTFEN YORUMLARIMI BEĞENMİYORSANIZ PROFİLİNİZE GİDEREK BENİ ENGELLEYİN ya da hiç uğraşmayın ben artık size cevap yazmayacağım yorum olarak ama yardım konusunda gereğini yaparım :yeah: tabi ki biliyorsam

Sizde rahatlamış olursunuz bende sizin dikte etmenizden bertaraf edilmiş olurum.

Teşekkürler

Yakup kardeşim seni niye engelleyeyim? Ben burada sorununa çözüm arayan birisiyim... kimseyle bir alıp veremediğim de yok... bu kadar savunmaya geçmene gerekecek bir durum da yok... burada fikir teatisinde bulunuyoruz. Neticede forumun amacı bu değil mi? yanlış anlaşılacak bir durum olmaması lazım...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yakup kardeşim seni niye engelleyeyim? Ben burada sorununa çözüm arayan birisiyim... kimseyle bir alıp veremediğim de yok... bu kadar savunmaya geçmene gerekecek bir durum da yok... burada fikir teatisinde bulunuyoruz. Neticede forumun amacı bu değil mi? yanlış anlaşılacak bir durum olmaması lazım...

Fakat siz, ''zorla neden kabul etmiyorsun ?'' diyorsunuz ben kabul etsem ne olacak hatalı olsam da.

Neyse umarım çözersiniz benden yana başka bilgi yok maalesef.

Umarım gelecek nesiller daha iyi birleşim detayına sahip olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Fakat size zorla neden kabul etmiyorsun ? Diyorsunuz ben kabul etsem ne olacak hata olsam da. Neyse umarım çözersiniz benden yana başka bilgi yok maalesef.

Umarım gelecek nesiller daha iyi birleşim detayına sahip olur.

Forumda insanları tanımak zor olabiliyor... Haliyle sen de beni buradan tanıyamıyorsun :) Ben yorumuna yorum yaptım o kadar... internet ortamında bu gibi basit durumlarda ortam gerilebiliyor. Neyse şu kapı ayarı olayını araştırmak gerek...

Şimdi bu araçta kapı ayarı var mı? Çok Oto sanırım ankara'da... ama ben Antalya'dayım :) yazın muhtemelen Ankara yapacağım o zaman kontrol ettiririm orada... ama o kadar beklemek de istemiyorum açıkçası... Servislerden adam gibi usta yok ki... C-Max'lerde çift kilitleme olmadığını bile bilmiyor servis mesela... Nasıl servis bu valla anlamak güç. Kendi araçlarının özelliklerini bile tam bilmiyorlar... Sök tak ile bu iş olmuyor.

Berk Ş. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Forumda insanları tanımak zor olabiliyor... Haliyle sen de beni buradan tanıyamıyorsun :) Ben yorumuna yorum yaptım o kadar... internet ortamında bu gibi basit durumlarda ortam gerilebiliyor. Neyse şu kapı ayarı olayını araştırmak gerek...

Şimdi bu araçta kapı ayarı var mı? Çok Oto sanırım ankara'da... ama ben Antalya'dayım :) yazın muhtemelen Ankara yapacağım o zaman kontrol ettiririm orada... ama o kadar beklemek de istemiyorum açıkçası... Servislerden adam gibi usta yok ki... Daha C-Max'lerde çift kilitleme olmadığını bile bilmiyor servis... Nasıl servis bu valla anlamak güç. Daha kendi araçlarının özelliklerini tam bilmiyorlar... Sök tak ile bu iş olmuyor.

Kapı ayarı yok fakat kilit yeri engel oluyorsa çözülebilir, fitiller olabilir (yukarda konuşulduğu gibi).  Kapı; aşağı-yukarı içe-dışa hareket ettirilemiyor ancak eğerseniz olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.