Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus Tdci Cvt Yakıt Tüketimi Fazla Mı?

Musa Yurtsever

Soru

Arkadaşlar bende 2 hafta önce focusumla aranıza katıldım. Bu forumdan çok şey öğrenecem inşallah.Benim arabam 2007 dizel otomatik(7 ileri) focus ortalama tüketim 8 litre civarı gösteriyo yağ bakımını ve trigerini bir hafta önce değiştirdim. Bu değerler çok değilmi?

Bu arada forumda araştırdım ama otomatik focus için değer bulamadım.

Musa Yurtsever tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Ozaman bizim hesap tutmadı bu araç neden fazla yakar(gaza parmak ucumla dokunmama rağmen) tahmininiz varmı  

6.9 ile 8 arasında uçuk bir fark yok, trafik ve yol şartları önemli, en önemlisi sürücü tabii. eğer bakımı geçmediyse dert edilcek bir durum yok bence.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

hava filtresi dolmuş olabilir lastik basınçlarına bakın aklıma gelenler bunlar. birde şehir dışıda yakıtı çok mu

Hava filtresi yeni değişti lastiklerde jantlarla beraber takıldı yani onada yeni bakıldı. Henüz şehir dışına çıkmadım çıktığımda birde ona bakarım ama sizin bahsettiğiniz değerlere göre benimki çok fazla.

Istanbul trafiginde surekli dur kalk yapmama ragmen 5.4 u gecemedim.sizin degerleri gorunce sasmamak elde degil.sanirim sizler F1 pilotusunuz

Gaza parmak ucuyla basıyorum şaka değil ani hızlanmalardan kaçınıyorum sırf bu ortalama düşsün diye biraz bassam 10 ları görecek heralde 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

servise gösterin çok yakıyo diye belli ki bi ayarında bozukluk var ben dolu dolu kullanıyorum ve kullandığım yerde trafik felaket diyebilirim ümraniyede oturanlar bilir zaten burda ki trafiği off birde metrobüs yapıyolar ki 3 şeritli yolu kapatmışlar kaldırımı söküp yolu ordan vermişler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

depo doldurma hesabı ile YB sağlamasını yapın.

Cem Bey parmak ucuyla basma operasyonuyla ortalama yakıt yol bilgisayarında 7 ye düştü. dün akşam da depo doldurma hesabı yaptım 7.5 çıktı. Bu değerler bence hala yüksek(diğer arkadaşların araçlarıyla kıyaslandığında) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Cem Bey parmak ucuyla basma operasyonuyla ortalama yakıt yol bilgisayarında 7 ye düştü. dün akşam da depo doldurma hesabı yaptım 7.5 çıktı. Bu değerler bence hala yüksek(diğer arkadaşların araçlarıyla kıyaslandığında) 

Bence değil.

Yol ve kullanım şartları çok değiştirir.

Yazan arkadaşlar bazen yakaladıkları en düşük değeri verebiliyorlar, her zaman tekrarlanabilir olmuyor.

Yazanlar aynı aracı kullanmıyorlar.

CVT şanzıman +1,5L demektir.

Yani bence gereksiz eziyyet ediyorsunuz kendinize...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hangi diğer arkadaşlar ile kıyaslıyorsunuz . Akıl alır gibi değil yukarıda teknik veriler açıkça verilmiş sayın meslektaş

İsimlerine bakmaya erindim konunun başında yazan arkadaşlara göre söyledim bide bizim burdan bi arkadaş almış 2011 model benzinli tüp yok kendim gördüm ortalama 7.6 gösteriyo benle aynı ya bu anormal değilmi sadece şanszuman manuel olnun arabada :) 

otomatik rahatlıgı diyerek avunacaz o zaman :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende focus 2.5 tdci 109 hp kullaniyorum dun beylikduzunden floryaya gittik trafigi tahmin edersiniz , oradan da halice gittim tekrar geri dondum ve dpf biraz temizlesin diye yuksek devirde kullandim eve geldigimde ortalama yakitim 5.7 , aslinda birazda yuksek devirli kullanmama ragmen. Sasirdim :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar 2 gün önce egzozdan çıkan siyah dumanla arkamı göremez hale geldim dün sabah ustaya gittik turbo hortumu patlamış. Arkadaşlar da saolsun daha öncede çıkan siyah dumanı benim bildiğimi sanıp bana söylememişler. Muhtemelen hortum en başından beri patlaktı. Dün akşam yakıt ölçümü yaptım ortalamada 5'e düştü sanırım bu değerler artık normal içim rahatladı. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Cem Abi; CVT nin manuelden az yakması gerekmez mi? Birinde sürücünün insafına kalmış vitesi verimli kullanmak diğerinde her an verim almak üzerine kurulu otomatik bir sistem var.

CVT Jazz manuelde 2 litre az yakıyor 100km. de?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Cem Abi; CVT nin manuelden az yakması gerekmez mi? Birinde sürücünün insafına kalmış vitesi verimli kullanmak diğerinde her an verim almak üzerine kurulu otomatik bir sistem var.

CVT Jazz manuelde 2 litre az yakıyor 100km. de?

Fabrika verileride mumkun olduğunca ekonomik kullan abi. Yarı otomatikler dediğin gibi ancak CVT de tork konvertorunde sistemde kayıp oldugundan fazla yakıyor.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.