Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Bilim Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığının Cam Film Yasağını Kaldıracağı Yazıyor.!!!

Ünal A.

Önerilen Mesajlar

trafikte sürüş güvenliğinin, kişi mahremiyetinden ve enerji tasarrufundan ve adli güvenlikten de önemli old düşünürüm, o yüzden hiçbir karartılmış camı desteklemiyorum, karşı sürücü ile göz teması, karşı arabanın camlarından karşı tarafı görmek çok hayati olabilir, trafikte hele kendini paranoid gibi saklamaya çalışmayı hiç anlamıyorum, 

yine de istisna olarak arka camlarda olabilir, ön yan camlarda da çok hafif koyulukta, görüşü engellemeyecek şekilde..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Zaten ön camdan bahsetmiyorum burada, aksine ön yan camların belirli bir oranda karartılmasının yararını savunuyorum.

Ben oldum olası modifiye işlerine sıcak bakmadım.

Ön yan camların belirli bir oranda karartılmasını da modifiye sorunu olarak değil de ; sürüş keyfi ve sağladığı rahatlık avantajları bakımından değerlendirmek istiyorum.

Öyle 2000 model yere yapıştırılmış Şahinlerdeki gibi katran karası camlardan bahsetmiyorum.

Trend X aracın bile arka 3 camı da renkli cam ve içeriyi kolay kolay göstermiyor. Ve bu yasal olarak ülkemizde fabrika çıkışlı satılıyor değil mi!

Devletten çok devletçi olmaya gerek yok arkadaşlar. Rahat olun biraz...

Yanlış biliyorsam düzeltin lütfen...

Dünyanın en tehlikeli araba yarışlarından olan Nascar' da arabaların camları 3M filmlerle korunuyor mu???

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dünyanın en tehlikeli araba yarışlarından olan Nascar' da arabaların camları 3M filmlerle korunuyor mu???

Siz trafikte kaza yaptığınız da, 10 sn içinde süper ekipmanlı kurtarma ekibi size geliyor mu ? 

:)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Film güzeldir ya biz son 3 arabamızın 3 ünede yaptık yaklaşık 6 yıldır filmli araba var bizde 5 yıldır da araba kullanıyorum hiç bir sıkıntısını çekmedik :) bi kere ceza yedik onda da kırmızı da geçmiş babam istemeden, adam filmlere yazayım dedi filmlere yazdı. Film olmayan bir arabaya binince insan farklı hissediyor alışkanlıktan :kıhkıh::)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar herkes güzel bir şekilde açıklamış düşüncelerini dile getirmiş herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.. Fakat cam filmine karşı olan arkadaşlar o mor otobüslerin hepsi şahsa ait bunu bir kez daha dile getiriyorum ve sarı renkte olan İETT'e otobüslerinde olmak üzere ve Türkiye'de bilmiyorum kaç milyon araç var ve bunların kaç milyonunda cam filmi var yalnız hepsinde ortak bir nokta acil çıkış peki bu resimlerdeki vermiş olduğum otobüslerin birinde seyahat ediyorsunuz ve bir kaza oluyor acil çıkış camlarından çıkmak isteyeceksiniz haliyle peki nasıl çıkacaksınız? Tek cevap şudur ki camlar patlayıp aradan en son annesinin kucağından fırlayarak ölen bebek haberlerde mutlaka duymuşsunuzdur. Belki bir önlem alınmış olasaydı o araçta o bebekte hayatını kaybetmiş olmayacaktı. Kaldı ki cam filmi hep yasak hep kötü ama eminim bunu diyenlerin arabalarında hep cam filmi var emniyet yasak diyor bugün bütün polis ekiplerinin trafikte sivil ekiplerinde vs vs herkesin arabasında var peki şimdi bu olumsuzluklar ben arabama yaptırınca mı hep olumsuz olmuyor? Ayrımcılık diyorum size neden çünkü yasak olduğunu bile bile cezayı kesen sadece sana kesip kendine ve çevresindekilere bakmıyorsa o zaman buna bir dur demek gerektiğini düşünüyorum. Çevresinde sadece bu otobüsler değil bugün Vip delilen ve şahsi olarak kullanılan milyonlarca Mercedes Viano ve Mercedes Vito bunların arka camları hepsinin neredeyse orijinal ve simsiyah ayrıca şoför kısmında ki yan camlarda film oluyor polis bir çevirme esnasında o aracın bırakın camlarıyla ilgilenmeyi içeride kimi taşıdığını bile soramıyor. Çünkü bu araçları arama emri olmadan yan yolcu kapısını açmaya yetkisi bile yok. Ve içerideki kimse görünmüyor bunda hiç bir sorun teşkil etmiyor. ama sen arabana film yapınca terörist oluyorsun senin arabanın içinde tespitin yapamıyor vs vs. ve cezayı yiyorsunuz. Şimdi sorarım buradan karşı çıkanlara böyle bir adaletsizlik içinde parası olmadığı için lüks araba almayan orta kademe insanları ezmek mi yakışır yoksa bir nebze olsun onların yarasına merhem olmak mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.