Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Anneme Otomatik Araç Arıyoruz

Guest Zahid U.

Önerilen Mesajlar

Herkese merhabalar..

Başlıkta da belirttiğim gibi anneme otomatik bir araç arıyoruz. Hoş bana arasak alınıklara yazılacak olan belliydi :kıhkıh: neyse konuya geliyim.

Annemin 2004 ten bu yana ehliyeti var ama 2005 den bu yana da araba sürmüşlüğü yok. Alacağımız araba eğitim aracı olacak yani acemiliğini atana kadar o aracı kullanıcaz.

Bütçemiz 20 ile 25 bin arasında max 27 ye çıkmayı düşünüyoruz. Ben baktım bir kaç tane güzel araba buldum ama bulduğum araçlar hakkında hiç bir bilgim yok. Dizel araç önceliğimiz fakat dizel araçların çoğu dünyayı dolaşmış oluyor 100k dan aşağıya araç yok bazıları 200k yı da aşmış geçmiş. Benzinli aracında lpg li olmamasını istiyoruz. Pejo (:D) 308 dizel otomatiğe baktım temizi 30 binden aşağıya bulamadım pek. Opel corsa buldum bir kaç tane 2003 model 140k dan aşağı yok fiyatları 22 bin civarında. En son az yakan benzinlilere bakıyım dedim. Honda jazz baktım Aydın abi aldıktan sonra değerleri çok iyi bir araçtı ama kmleri baya fazla bunun bir sorunu olur mu ? 110k diyor mesela bu benzinli motor için fazla mı yoksa 40 50k daha sorunsuz götürür mü? hyundai getz lere baktım düşük km li yüksek model getzler 25 bine çok rahat bulunabiliyor. Ve az yaktığını söylediler bu ne kadar doğrudur. Bu söylediğim araçlardan hangisini önerirsiniz ve niçin önerirsiniz ? Ayrıca bu modeller haricinde önereceğiniz araçlar var mı ?

Lafı çok uzattım galiba vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim. Saygılar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu kilometrelerde otomatik vites sıkıntılı olabilir. Bekleyip tanıdıktan vs bildik bir araba almanız lazım. Getz ile test sürüşü yapmıştım. Kötüydü. 

Tamir bakım bedelleri ucuz markalara bakın bence. Renault ve Fiat modelleri olabilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu kilometrelerde otomatik vites sıkıntılı olabilir. Bekleyip tanıdıktan vs bildik bir araba almanız lazım. Getz ile test sürüşü yapmıştım. Kötüydü.

Tamir bakım bedelleri ucuz markalara bakın bence. Renault ve Fiat modelleri olabilir.

Etrafta hiç kimse yok ki abi getz felan hak getire :) Getz bir acemiye gitmez mi diyorsun. Renault ve Fiattan neleri önerirsin abi ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Honda Jazz CVT bakarsan; her 40 bin km.de bir YETKİLİ SERVİSTE (CVT nin özel yağı sadece Honda yetkili serviste var orjinal olarak piyassada yok; çakmaları var) şanzıman yağı değişmişse; otm. vitesine güvenip rahatlıkla alabilirsin. 110 bin km.; bakımları düzgün yapılmış bir motor ve şanzıman için önemsiz bir km bana göre.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Honda Jazz CVT bakarsan; her 40 bin km.de bir YETKİLİ SERVİSTE (CVT nin özel yağı sadece Honda yetkili serviste var orjinal olarak piyassada yok; çakmaları var) şanzıman yağı değişmişse; otm. vitesine güvenip rahatlıkla alabilirsin. 110 bin km.; bakımları düzgün yapılmış bir motor ve şanzıman için önemsiz bir km bana göre.

Teşekkür ederim abi bu benim için önemli bir noktaydı aydınlattın beni ismin gibi :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim yakın bir arkadaşımda opel corsa var 43 bin civarında 20 küsür bin liraya satmayı planlıyodu otomatik vites. ama dizel mi benzinli mi hatırlamıyorum sorarım ilgilenirsen

Sana zahmet kardeşim bir de araba hakkında bir kaç bir şey öğrenirsen çok iyi olur :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Herkese merhabalar..

Başlıkta da belirttiğim gibi anneme otomatik bir araç arıyoruz. Hoş bana arasak alınıklara yazılacak olan belliydi :kıhkıh: neyse konuya geliyim.

Annemin 2004 ten bu yana ehliyeti var ama 2005 den bu yana da araba sürmüşlüğü yok. Alacağımız araba eğitim aracı olacak yani acemiliğini atana kadar o aracı kullanıcaz.

Bütçemiz 20 ile 25 bin arasında max 27 ye çıkmayı düşünüyoruz. Ben baktım bir kaç tane güzel araba buldum ama bulduğum araçlar hakkında hiç bir bilgim yok. Dizel araç önceliğimiz fakat dizel araçların çoğu dünyayı dolaşmış oluyor 100k dan aşağıya araç yok bazıları 200k yı da aşmış geçmiş. Benzinli aracında lpg li olmamasını istiyoruz. Pejo ( :D) 308 dizel otomatiğe baktım temizi 30 binden aşağıya bulamadım pek. Opel corsa buldum bir kaç tane 2003 model 140k dan aşağı yok fiyatları 22 bin civarında. En son az yakan benzinlilere bakıyım dedim. Honda jazz baktım Aydın abi aldıktan sonra değerleri çok iyi bir araçtı ama kmleri baya fazla bunun bir sorunu olur mu ? 110k diyor mesela bu benzinli motor için fazla mı yoksa 40 50k daha sorunsuz götürür mü? hyundai getz lere baktım düşük km li yüksek model getzler 25 bine çok rahat bulunabiliyor. Ve az yaktığını söylediler bu ne kadar doğrudur. Bu söylediğim araçlardan hangisini önerirsiniz ve niçin önerirsiniz ? Ayrıca bu modeller haricinde önereceğiniz araçlar var mı ?

Lafı çok uzattım galiba vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim. Saygılar.

Otomatik Getz lerin çok fazla yaktığını duymuştum. Bir arkadaşım vakti ile eşine almıştı, 6 ay sonra sattılar. O arkadışımın Vectra GT vardı onun dahi tüketimi Getz den daha azdı. Bence uzak durun yakıtı hiç mi hiç az değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Otomatik Getz lerin çok fazla yaktığını duymuştum. Bir arkadaşım vakti ile eşine almıştı, 6 ay sonra sattılar. O arkadışımın Vectra GT vardı onun dahi tüketimi Getz den daha azdı. Bence uzak durun yakıtı hiç mi hiç az değil.

Teşekkür ederim getzten uzak duralım o zaman :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Linea 1.3 ve Punto nun otomatik vitesli modelleri var. Bakılabilir.

Ancak Honda Jazz bence de mantıklı bir seçenek. Hem anne arabası, hem de mekanik olarak güvenilir bir araba.

Biraz baktım abi honda jazza. Aydın abinin dediğinden sonra baya güzel gelmeye başladı gözüme. Fiat Puntoya baktım ama linea hiç aklıma gelmedi anneme gitmez linea :)

@Aydın Baran abi honda jazz hangi modelden sonra cvt şanzuman kullanmaya başladı ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Renault Clio baktınız mı? Arkadaşımda var gayet memnun aracından, otomatik ve en fullu olan RXT modeli. Ancak lpg'li senin kriterlere uymuyor gibi  :) 17-20bin bandında gayet temizleri var vites geçişleri bana biraz sarsıntılı geliyor ama çokta aman aman bir sarsıntı yok gibi,başka otomatik araç kullanmadığımdan veya binmediğimden tamda karşılaştırma yapamam tabi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Bekir B. @Semih G. Abilerim aslında reno clio yu bana öneren çok oldu. Geçen sene en son kasa clionun otomatik olanını kullandım ama yokuşta felan bırakıyor kendisini ne olur nolmaz ankara hep tepe hep tepe. Sırf bu yüzden hiç bakmadım clio ya. Sizce bu ön yargım doğru mu yoksa abartıyor muyum ?

Bekir abi corsa nasıl bir araba opelin hiç bir modelini kullanmadım şu ana kadar :(

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.