Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Ses Sisteminde Oluşan Hışırtılar

onat beyaz

Soru

Merhaba,

2013 Trend X TDCI aracımda normal müzik CD si, radyo ve ipod sorunsuz ses verirken maalesef memory stick deki MP3 ve MP3 CD leri hışırtı ve cızırtıdan ses duyulamıyor. Acaba bu genel bir sorunmudur yoksa benim MP3 formatımda mı bir sıkıntı var? Fakat aynı MP3 CD si ve memory stick diğer araçlarda sorunsuz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 4 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

bazı sistemler hassas olabilir.

usb bellek e  yeniden fat32 format atıp şarkıları tekrar yükleyin. çok denedim olmuyor derseniz aynı şarkıları başka bellekle deneyin yine olmuyorsa 2. belleğe başka bir arkadaşınızın bilgisayarından mp3 kopyalayın hala olmuyorsa servise gitmek lazım..  birde şarkılarınız 128 veya 256 kbit sıkıştırması olsunda standart değerlerle denemekte fayda var öncelikle..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Başka Focus'larda normal çalıyorsa bence büyük olasılıkla sizin Decoder devresinde bir arıza vardır, garantiden değişim talep edin.

Aynı sorun benim eski arabadada vardı, sesin arkasında bir distorsiyon oluşuyor. Fakat normal sesle dinlerken müzikte farkedilmiyor.

İlginç gelecek ekran değiştirdiğimde o ses gitmişti.

Aynı şeyden bahsediyorsak çok kafaya takılacak bir durum değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Başka Focus'larda normal çalıyorsa bence büyük olasılıkla sizin Decoder devresinde bir arıza vardır, garantiden değişim talep edin.

Servise uğramam lazım bunun için yakınımda hiç focus kullanan yok.

Aynı sorun benim eski arabadada vardı, sesin arkasında bir distorsiyon oluşuyor. Fakat normal sesle dinlerken müzikte farkedilmiyor.

İlginç gelecek ekran değiştirdiğimde o ses gitmişti.

Aynı şeyden bahsediyorsak çok kafaya takılacak bir durum değil.

standart ses sisteminden beklentim yok nitekim bana göre doyurucu,  zaten pek de kullanmam sistemi ancak distorsiyon gibi değil, en kısıkta bile baslar pıt pıt vuruyor hışırtıdan da müzik sesi belli belirsiz geliyor. Yoksa dediğiniz gibi olsa kafama takmam bu tarz şeyleri.

bazı sistemler hassas olabilir.

usb bellek e  yeniden fat32 format atıp şarkıları tekrar yükleyin. çok denedim olmuyor derseniz aynı şarkıları başka bellekle deneyin yine olmuyorsa 2. belleğe başka bir arkadaşınızın bilgisayarından mp3 kopyalayın hala olmuyorsa servise gitmek lazım..  birde şarkılarınız 128 veya 256 kbit sıkıştırması olsunda standart değerlerle denemekte fayda var öncelikle..

İşin açıkçası denemedim bunları. Denemekta fayda var teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.