Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Astra & Focus

Soner Yaz

Önerilen Mesajlar

1.3 astrayı kullandım kafayı yersiniz onunla ben çünkü yemeye yaklaştım 20 dakikalık bir test sürüşü ile. Evet astra alınabılır ancak 1.4 turbo cosmo'dan aşağısı alınmaz titanium focusla kıyaslarsak. Dizel için opelden uzak durun derim ancak 1.4 turbo gerçekten güzel ve atik. Konfor donanım vs. focus ile birbirine yakın sayılırlar. Ancak astranın AFL far sistemine ve flexiride şasi sistemine bayılıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yıllık 25.000 km yapıyorum, iş yerim oldukça uzak, Önceki focusum gibi 70.000 bine geldiğinde satmayı planlıyorum. 

O zaman tabiki dizel alın.. 2.el almanızda tabiki daha mantıklı çünkü 0 km de ki 10 bin tl lik fark 2.elde 6-7ye düşüyor :) Kesinlikle focus alın o zaman  astranın 95 ps liğinden bayağı bir sitemli millet  ben kullanmadım bilmiyorum ama benim astra 1.6 115 ps  ben yinede eski dizel focusumu (focus 2.5)  arıyorum performans olarak 

forumda aylar önce bir arkadaş astra alacağım demişti bizde aracı yerden yere vurmuştuk.. neden mi benzinlisi hem yağ hem hem fazla benzin yakar, dizeli çekmez diye.

arkadaş çevresinden sabittir, yalan dolan yok bizde.. çocuğu rahatsız bir abimiz tedavi için her 15 günde 1 antalya yaptı 1.5 sene, torosları çıkmıyor diye dövünüp duruyordu.

bugün hurriyet.com.tr de türkiyenin 2013 çok satan markaları listesi var. opel in yeri oldukça aşağıda adet olarak..

http://fotoanaliz.hurriyet.com.tr/galeridetay/77703/4369/1/25518718/2013te-markalar-ne-kadar-otomobil-satti

geçen yıl 650.000 i binek 200.000 i hafif ticari olmak üzere yaklaşık 850.000 sıfır araç satılmış..daha büyük ve küçükler dahil değil

bu tabloya göre ford 10 yıllık toplam satış  liderliğini volkswagen e kaptırmış ...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Soner Yaz focus bence de ilk ve tek tercih. 70k ya gelmeden satmayı düşündüğünüz için ve bi-xenon hastalığınız olmadığını düşünerek ilk iletinizdeki son sahibinden ilanı favorim focus titanium olanı :)

Bizde focus3 trend var 1.5 yılda 45k yol yaptık çok şükür hiç yarı yolda bırakmadı ve hala ilk günki gibi :yeah:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 yılda 8 bin km yol yapan adamda dizel alınca böyle benzinli ile arasında 12 de 15 bin de fark olur

Ben alındım bu cümleden....

Ben de astra ile focus arasında kalıp doğru tercihi yaptım ama "hayatım boyunca ilk kez sıfır araba alıp uzun süreli kullanayım diye dizele yöneldim... :blush:  Çok km yapmıyorum ama fiyatların artışıyla alakam yok... 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben alındım bu cümleden....

Ben de astra ile focus arasında kalıp doğru tercihi yaptım ama "hayatım boyunca ilk kez sıfır araba alıp uzun süreli kullanayım diye dizele yöneldim... :blush:  Çok km yapmıyorum ama fiyatların artışıyla alakam yok... 

Yakup doğru söylüyor valla hatta siz mesela yılda 8 bin yapıyormuşunuz 1.0 eboost olsaydı aracınız onunda yıllık yakıt  masrafı sizin aracınızla aynı olacaktı vergi avantajınıda eklersek ..hemde dizel araç alırken verdiğiniz 8-10 bin lira cebinize kalırdı bu parayı da farklı değerlendirirdiniz ..bi hesap yapın mesela .dizel tüketim 4.5 litre ecoboost 1.0  5.1 litre ..dizelin kar ı ecoboosta göre her 1000km de 50 tl ...ecoboostunda vergisi 350 tl daha az ..yıllık 7 bin km ye kadar dizelle eşittir yıllık masraf. yıllık 7 bin km den sonra ise her 1000km de 50 tl fazladır 1.0 ecoboostun tüketimi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yarın bir SL plakalı araca bakmayı düşünüyorum, Bu dizel araçlarda servise götürdüğümde özellikle neresine baktırmak gerekir.

Kapalı kutu. o kmdeki bir arabada hiç bir problem yoktur kesin bişey diyemem ama çok düşük bir ihtimal olabilir. Daha rodajdan bile yeni çıkmış 15 bin de bir araç :) 

Ben koparta hakkında bilgi alır sonra pazarlığımı yapardım. Çünkü o daha çok genç :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.