Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Bu Hidrolik Mi Yoksa Motor Yağımı

Emre Kaçan

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0

Motor soğutma suyu  o su bitince aracta  hararet göstergesi kırmıza  kadar  vurur  dikkat etmessen de aracın yolda kalır.Motor conta yakar  sana  bayağı bir zarar  verir.Motor soğukken Doldurman gerekiyor  oranıda sanırsam 3 lt antifriz 3 lt suyu  karıştır kovada  sonrada  doldur.Kırmızı antifriz dersen  benzincilerde  verirler sana  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Motor soğutma suyu diğer sıvılar fabrika tarafından alt sınırda konuluyor, belki turbonun da etkisi ile çok hafif bir azalma olabiliyor zamanla.

Eğer Istanbul'da yaşıyorsanız ve -15 derece altına gitmeyecekseniz üzerine 0,5-1 L su koymanız yeter.

Ama bu değerin altında kullanacaksanız yarı yarıya su-antifriz koyabilirsiniz. 

Bir şeye dikkat edin: Hazne basınç altındadır, motor sıcakken açmayın!

Bir süre kontrol edin tekrar eksiltme yaparsa serviste kaçak kontrolu yaptırın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Motor soğutma suyu diğer sıvılar fabrika tarafından alt sınırda konuluyor, belki turbonun da etkisi ile çok hafif bir azalma olabiliyor zamanla.

Eğer Istanbul'da yaşıyorsanız ve -15 derece altına gitmeyecekseniz üzerine 0,5-1 L su koymanız yeter.

Ama bu değerin altında kullanacaksanız yarı yarıya su-antifriz koyabilirsiniz. 

Bir şeye dikkat edin: Hazne basınç altındadır, motor sıcakken açmayın!

Bir süre kontrol edin tekrar eksiltme yaparsa serviste kaçak kontrolu yaptırın.

sağolun efendim

istanbuldayım

0 ın altına düşmüyor sıcaklık 1 litre su koyayım o zaman.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

o su bitince aracta  hararet göstergesi kırmıza  kadar  vurur
Yanlış, su bitince hararet göstergesi sıfıra düşüyor, termostat yuvasında ve içinden geçen suyun ısısını ölçüyor sensör su olmayınca da düşüyor, aklınızda bulunsun. Ama su azaldığında yükselebilir, o ayrı...
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

2001 lada vega vardı  acemilik kontrol etmedim uzun yola çıkarken motorun ordan bir gümbürtü koptu gözüm takıldı hararete tavan yapmıştı. İçerisi kup kuruydu Ekledim suyu gene  ama 5 dakikada çıkıyordu hararet Serviste  baktılar termostat yanılmıyorsam 2 ye ayrılmış durumdaydı.Termostat yok nasıl tavan yapıyodu anlamadım :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.