Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

30000 Km De Biten Disk Ve Balata

onur karadağ

Soru

aracımı sabah servise götürdüm izmirde.

ve bana disk ve balatanın bittiği için geri dönüş yaptılar.

disk 380 tl+kdv

balata 150 tl+kdv

dışarda aldığım yine orjinal fiyatların neredeyse 2 katı.

er-ol dan fiyat aldım

200 tl ye

120 tl

bize er-ol otomotivin indirimi varmı bu arada halen?

çok erken değilmi balata ve diskin bitmesi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Fren tertibatında ciddi bir değişime gidilmeden ömrü bu kadar kısalıyorsa,aklıma ilk olarak kullanılan malzemenin ömrünün bilinçli olarak azaltıldığı geliyor.

Yanılıyor muyum acaba ?

Başka birşeyler vardı sanırım enerji geri dönüşün ile alakalıydı. Ayrıca volvo garantiden bedava değişmişti niye böyle felan deyince..Zorunda olmayarak müşteri şeysine.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Forumun resmi balata canavarı benim herhalde. Son balatalarım da ötmeye başladıkları için değiştirdim. Bu sefer de ithal orjinal denemeye karar verdim frenlerden ilk günden beri memnun olmayan biri olarak. Bakalım bu ne kadar gidecek.

Bu arada bu ya 4. ya 5. set, hepsinde de sol ön önce ötmeye başladı da onu sürücünün, yani ağırlığın olduğu tarafla ilgili olduğunu düşünüyorum :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

diskle'ri söktürürken fotoğrafını çekip paylaşabilir misin ... nasıl bir deformasyon geçirtiyor görmek lazım ...

yarın değişecek o zaman resim çekerim.

Forumun resmi balata canavarı benim herhalde. Son balatalarım da ötmeye başladıkları için değiştirdim. Bu sefer de ithal orjinal denemeye karar verdim frenlerden ilk günden beri memnun olmayan biri olarak. Bakalım bu ne kadar gidecek.

Bu arada bu ya 4. ya 5. set, hepsinde de sol ön önce ötmeye başladı da onu sürücünün, yani ağırlığın olduğu tarafla ilgili olduğunu düşünüyorum :)

araç kaç bin km de?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bizim Qashqai 20.000 bakımına girince balataları değişeceğiz, disklere araç üstünde torna yapacağız dediler, gittim baktım ne diskte bir şey var ne balatada. En az %60'ı duruyor balatanın. Balatada ne var ki değişiyorsunuz diye sorunca ''yarıya az kalmış,5000 km sonra yarıya gelecek ve siz 10.000 km sonra geleceksiniz. 10.000 km sonra yarıyı geçmiş olabilir bu yüzden değiştiriyoruz'' gibilerinden bir cevap aldım. O gün anladım neyin ne olduğunu :öp:

Disklere el sürdüm, hiçbir dalgalanma,ele gelen pürüz vs.. yok, frene basınca titreme yok. Siz yapın normal bakımınızı,balata disk kalsın haftaya gelirim dedim :)

O günden sonra servise yaklaşanın :kıhkıh:

Zaten ne değişik servisti ? Her 10.000 km'de bir 60 liralık polen filtresini değiştirir, 40 liralık hava filtresini 20.000 km'de bir değiştirirdi. 12.000 km civarı idi,çekişten düştü araba.Hava filtresini söktüm çekişi arttı çok bariz. Hemen yeni filtre alıp değiştirdim.

Neyse yani servisin dediği kural değildir bunu demek istedim.

Yazıyorlar,çiziyorlar,anlatıyorlar ama yersee  :öp:

Yedirebildiği de var çok şahit oldum.

Balata kontrol edilir, gerçekten bitmiş veya bitmek üzere ise değiştirilir. Serviste değiştirmek mantıksız oluyor,dışarda orijinal balata ile yarı fiyata değiştirilebiliyor ve araç garantiden çıkmıyor.

Disk yüzeyine ellenir, pürüz,tırtık,salgı hissediliyorsa veya direksiyonda frene basılınca titreşim, fren pedalında geri gelmeler varsa disklerde değiştirilir.

Ama bunlar serviste yapılmamalı diye düşünüyorum maddi açıdan.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende frenlerden pek memnun değilim hatta son zamanlarda çok sert fren yapmasam da kafasına göre abs devreye girmeye başladı. Balatalarda yada diskte problem olabilir mi acaba ?

Lastiklerde de problem veya aşınma olabilir. Erken abs devreye girmesi tutunma sorunu ile ilgili.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende frenlerden pek memnun değilim hatta son zamanlarda çok sert fren yapmasam da kafasına göre abs devreye girmeye başladı. Balatalarda yada diskte problem olabilir mi acaba ?

Önce lastiğe bakmalısınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.