Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Kapıların Donması

Serkan Gülhan

Soru

Bundan önceki arabamda bu sorunu yaşamadım. Ama havaların don yapmaya başlamasıyla kapı donması olmaya başladı. Bu yapışan yerleri yırtmadan müdahale için kapı arasındaki kadifemsi bölgeye pudra uygulamam yeterli olurmu? yoksa başka bir uygulama tavsiye edebilecek varmı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 11 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

benim kullandığım malzemeler aşağıda 7 yıldır hiç kapılarım donmadı..

http://www.hepsiburada.com/liste/sonax-gummi-plastik-yenileyici-340200-300ml/productDetails.aspx?productId=otson340200&categoryId=20035742&SKU=OTSON340200&navq=fh_start_index%3d20%26fh_sort_by%3d-_match_rate%252c-item_sale_count_pl%26fh_secondid%3dotson340200%26fh_lister_pos%3d21%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252f%2524s%253dsonax%26fh_refview%3dsearch

önce nemli bezle silip fitilleri temizleyin, 15 dk kurusun sonra beze sonax lastik koruyucuyu bolca sıkıp tekrar fitilleri silin..

kilit mekanizmalarına da wd40 (http://www.hepsiburada.com/liste/sonax-sx90-cok-amacli-sprey-400-ml-/productDetails.aspx?productId=otson474300&categoryId=20035757&SKU=OTSON474300&navq=fh_start_index%3d20%26fh_sort_by%3d-_match_rate%252c-item_sale_count_pl%26fh_secondid%3dotson474300%26fh_lister_pos%3d29%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252f%2524s%253dsonax%26fh_refview%3dsearch) tarzı birşeyler sıkabilirsiniz ama tüm bunları 10 derece gibi sıcaklıkta uygulamak, yani aralık a kalmamak lazım.

birde bazı ürünlerde slikon yoktur tarzında ibareler var, ne tür sakıncaları var acaba, würth gibi firmada slikonlu kullanıyor. hangi firma neyi ispatlamaya çalışıyor araştırmak lazım.. ben slikonsuz ürünleri tercih ediyorum

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Guest Sadık Taşyürek

Kapı lastiklerini kast ediyorsunuz herhalde, bence bolca silikon sprey sıkılması işe yarayabilir.

evet Cem hoca,m yazın da sıcaklarda aracın kapıları gıcırdadığında silikon sprey uygulaması çok başarılı sonuçlar veriyor. Bizzat test ettim, tek kötü yanı bir süreliğine kötü kokması. :)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.