Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Yeni Focus Sola Çekiyor

Bilgin Aydın

Soru

merhaba arkadaslar

5 gun once teslim aldim bayiden arabami ve eve gelirken aracin sola dogru cektigini farkettim. ertesi gun tekrar bayiue gittim. serviste rot ayari yaptilar tamam dediler ama arac haladaha sola cekiyor. aradim aracla uzun yolda test surusu yapmadigimiz icin sorun cozulmemis olabilir dediler. cumartesi gunu tekrar goturecem.

sifir araba aliosun ve bole seleri. olmasi daha simdiden arabadan sogutuo insani ve fazladan ve 200 km yol yaptim bu hatalari yuzunden

sifir araba alipta bu sorunu baska yasayan varmi

aracaim focus titanium sedan

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Araçtaki yola sığmama durumu sona erdi nihayet. Yaylardan sonra yol tutuşu bozulmuştu, yukarıda yazmıştım, focuslarda ön düzen olduğu gibi arka düzen de varmış, 10 dk da düzeltildi ve sorun ortadan kalktı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Araçtaki yola sığmama durumu sona erdi nihayet. Yaylardan sonra yol tutuşu bozulmuştu, yukarıda yazmıştım, focuslarda ön düzen olduğu gibi arka düzen de varmış, 10 dk da düzeltildi ve sorun ortadan kalktı.

Nerde yaptirdiniz acaba ? Serviste 40 lira aldilar benden ayni hala
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Nerde yaptirdiniz acaba ? Serviste 40 lira aldilar benden ayni hala

Tamirci arkadaşın önerdiği bir ön düzenci ye gittim, bizim işini iyi yapıyor diye gittiğimiz ön düzencilerin ustasıymış, adama daha anlatır anlatmaz çözdü işi, life aldı arabayı 10 dk da tamam. 30 tl verdim (özel fiyat ama)

Edit: Bu arada Adana metal sanayi de bir yerde yaptırdım.

Serdar Eryürekli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Tamirci arkadaşın önerdiği bir ön düzenci ye gittim, bizim işini iyi yapıyor diye gittiğimiz ön düzencilerin ustasıymış, adama daha anlatır anlatmaz çözdü işi, life aldı arabayı 10 dk da tamam. 30 tl verdim (özel fiyat ama)

Peki Istanbulda mi mobilden giriyorum goremiyorum nerede oldugunuzu
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

:D ben ilk servise gidicem 40 lira aldilar benden degisen bisey yok arka duzenide soylicem.

Evet onu da belirtin. Elimden geldiğince sorunun nerede olduğunu anlatmaya çalışayım size; Arka yayların alt kısmının oturduğu yerde iki teker arasında bir demir var, o demirin üstünde de 2 ad vida, normalde yay takılırken onun sökülmemesi gerekirmiş ama benim gittiğim yer onu sökmüş böyle olunca da ayarı bozulmuş arkaların. Hatta resmini de buldum bundan bir sağda bir solda var.

rxlU7uq.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Evet onu da belirtin. Elimden geldiğince sorunun nerede olduğunu anlatmaya çalışayım size; Arka yayların alt kısmının oturduğu yerde iki teker arasında bir demir var, o demirin üstünde de 2 ad vida, normalde yay takılırken onun sökülmemesi gerekirmiş ama benim gittiğim yer onu sökmüş böyle olunca da ayarı bozulmuş arkaların. Hatta resmini de buldum bundan bir sağda bir solda var.

Resim eklendi

Simdi benim araç Focus 3. O yuzden farklidir heralde ?
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Guest Sadık Taşyürek

Aracı ilk aldığım zaman ve 20.000 kilometre sonra rotasyon yaptığımda da aynı sorun bendede var dı. ön düzen rot balans herşeye bakıldı ama nafile. Sonunda yukarıda bir arkadaşında bahsettiği gibi lastiklerin yerini değiştirince sorun çözüldü. Lastiklerden bir tanesinde muhtemelen fabrikasyon bir sıkıntı var. Ya da miçhelin in lastik desenleri ile ilgili bir hata olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aracı ilk aldığım zaman ve 20.000 kilometre sonra rotasyon yaptığımda da aynı sorun bendede var dı. ön düzen rot balans herşeye bakıldı ama nafile. Sonunda yukarıda bir arkadaşında bahsettiği gibi lastiklerin yerini değiştirince sorun çözüldü. Lastiklerden bir tanesinde muhtemelen fabrikasyon bir sıkıntı var. Ya da miçhelin in lastik desenleri ile ilgili bir hata olabilir.

evet  lastik yeri değiştirerek sorun çözdük..   amma velakin desensel mi fizikselmi onu  henüz kestirebilen yok :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Olabilir, ne desem yalan olur şimdi, onların alt tarafı görmedim hiç. Ama muhakkak onlarda da arka düzen vardır, baksınlar ona.

Dün serviste rota girdi rotda sorun yok. Lastikleri çapraz yaptilar sonuç süper :)

Ufak bir soru; bende Goodyear Efficientgrip var onlarda "yön" var mi ? Yani rotation ?

Bazi lastiklerde var biliyorum üzerinde yazmiyor ama.

Cunku suan sag sol farkli :D asimetrik oldu yani lastik desenleri

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.