Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

1.6 Ecoboost Şanzımandaki Ses

Kerim Kamanoğlu

Soru

Düşük devirde ama vites uyarı ikazına uyarak kullandığımda sanki şanzumandan ötme diye tabir edilen belli belirsiz bir ses geliyor ses çok rahatsız edici ya da belli değil ama benim kulağım biraz hassas 1.6 ecoboost sahibi olanlarda buna benzer bir ses var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Düşük hızlarda ve sessiz ortamda özellikle ilk iki viteste kendine has tatlı bir ötmesi var, zar zor duyuluyor, normal bu ses. iB5'te bu ses çok daha belirgin. 

Dün ısrarla denedim ben duyamadım. Yaşlandım galiba :P Hemde bir yaş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bugün serviste denedik özellikle 5. vites 2000 devir sabit giderken hafif hafif hızlanmaya başladığınızda ses daha bariz belli oluyor hafif hızlanırken gazı bırakıyorum ses kesiliyor tekrar basıyorum geliyor ses belli belirsiz.Servis burada başka ecoboost olmadığı için tam birşey söyleyemedi Ordu'da bir tane var bakalım sahibine ulaşabilirsem ona rica edicem bu arada ecoboostlu arkadaşlardan ricam dediğim viteste asfaltta giderken araçlarını deneyebilirler mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bugün serviste denedik özellikle 5. vites 2000 devir sabit giderken hafif hafif hızlanmaya başladığınızda ses daha bariz belli oluyor hafif hızlanırken gazı bırakıyorum ses kesiliyor tekrar basıyorum geliyor ses belli belirsiz.Servis burada başka ecoboost olmadığı için tam birşey söyleyemedi Ordu'da bir tane var bakalım sahibine ulaşabilirsem ona rica edicem bu arada ecoboostlu arkadaşlardan ricam dediğim viteste asfaltta giderken araçlarını deneyebilirler mi?

Denerim ben işten çıkınca.

Asfalt + 5. vites 2000 devir + hızlanırken

Başka combo'su var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Teşekkür ederim 5. vites 2000 devir giderken gaza  basacaksınız ne sert ne çok yumuşak başka combo su yok.Şimdiden teşekkür ederim.

Düz yolda tüm viteslerde denedim hiçbir ses duymadım. Arabayı park edecek yer ararken hafif bir yokuş çıkayım dedim 2. viteste benzer bir ses duydum çok kısa bir devir aralğında duyuluyor. 1500-2200 falan gibi. Tam araba yığılacak kadar devri düşükken gaz verip diriltmeye çalışırken geliyor belli belirsiz.

Muhtemelen aynı sesten bahsediyoruz.

Servet Özkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Büyük ihtimal aynı sesten bahsediyoruz içime su serptiniz diyebilirim.Belki diğerlerindede gelmiştir ama rüzgar ve yol sesinden zaten çok duyulmamış olabilir.Vakit ayırıp uğraştığınız için çok teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Büyük ihtimal aynı sesten bahsediyoruz içime su serptiniz diyebilirim.Belki diğerlerindede gelmiştir ama rüzgar ve yol sesinden zaten çok duyulmamış olabilir.Vakit ayırıp uğraştığınız için çok teşekkür ederim.

Rica ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bugün Ordu'daki servise gittim servis baş teknisyeniyle denemeye çıktık tam olarak şudur diyemem garanti prosedürünün işlemesi için önce aynı motoru olan başka bir araçla deneme yapıp karşılaştırma yapmamız ona göre işlem yapabiliriz dedi.Aynı araçtanda serviste olmadığı için bakım zamanı gelen ecoboost olduğunda onda deneme yapıp bana geri döneceklermiş...Sesin normal olmadığını oda kabul ediyor ama garantiden parça istendiğinde böyle arızanın belli olmadığı işlemlerde anamerkez başka araçla deneme yaptınız mı diye soruyormuş...Yılbaşından sonra bakıma gelmesi muhtemel bir ecoboost var bakalım o gelince beni arayacaklar benim anlamadığım diyelimki başka ecoboost yok o zaman ne yapacaktık?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bugün Ordu'daki servise gittim servis baş teknisyeniyle denemeye çıktık tam olarak şudur diyemem garanti prosedürünün işlemesi için önce aynı motoru olan başka bir araçla deneme yapıp karşılaştırma yapmamız ona göre işlem yapabiliriz dedi.Aynı araçtanda serviste olmadığı için bakım zamanı gelen ecoboost olduğunda onda deneme yapıp bana geri döneceklermiş...Sesin normal olmadığını oda kabul ediyor ama garantiden parça istendiğinde böyle arızanın belli olmadığı işlemlerde anamerkez başka araçla deneme yaptınız mı diye soruyormuş...Yılbaşından sonra bakıma gelmesi muhtemel bir ecoboost var bakalım o gelince beni arayacaklar benim anlamadığım diyelimki başka ecoboost yok o zaman ne yapacaktık?

Aklima kayserililerin essek fikrasi geldi. Essek bulamayinca fransadan muhendis getirttiriyorlardi. Boyle sacma is mi olur yahu. Ses normal degilse baslat garanti prosedurunu. Eb ci adam belki baska servise goturecek. Belki bu donemde sizin araciniz daha ciddi bir problem yasatacak sorun nedeniyle. Anlamiyorum bu servisleri ya. Bi de bunlar boyleymis derleese var ya... vay ki vay...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Böyle bir prosedirleri var, teknisyen eğer duyduğu sestem emin olamıyorsa aynı cinsten farklı araçlarla kıyaslama yoluna gitmek durumunda.

Aslında bunda yanlış bir şey yok.

Ama araç sahibinin başka aracı bekleme zorunluluğu olmamalı, yani ilde EB yoksa, bulunan bir ile servis teknisyeni göndersin dinletsin, ya da ne bileyim bu sorumluluğu üstüne alsın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ford müşteri ilişkilerini arasam acaba süreç hızlanır mı?Ordu'daki teknisyende aslında oldukça iyi yaklaştı  Ford müşteri ilişkilerini arayıp şikayet etmiş gibide olmak istemiyorum.

Birde belki tecrübesi olan vardır diye yazıyorum ses 4. vites 1900 devir gibi,5. vites yine benzer devirde 6, vites 1500 devirlerde şanzıman ötmesi diye tabir edilen ince bir ses fikri olan var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

motorun titremesi (rezonans) değilde, şanzıman olduğundan emin siniz değil mi?

eğer şanzımansa böyle bir şey olmamalı.. anacak motorun alt devirde gücü yetmez vites atınca devir düşer az titreme yapar ki gaz veriyorsunuzdur o anda uygun devire gelince titremede kaybolur.. mesela benim 1.0 motorda bu titreme vites atınca 1500 devire düşer olur gaz vermeye devam edilir, 1750 devirde tamamen biter

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.