Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Bir Kaza Hikayesi.

Umut Akbaba

Soru

Merhabalar, dün akşam saat 8 gibi bir trafik kazası yaptım. ara yoldan ana caddeye çıkarken sol tarafımı 3-4 defa yoklamama rağmen araba gelmediğini gördüm. Az birşey burnunu çıkarttım Ford Connect'in birisi hiç fren yapmadan 60 km hızla sol ön çamurluğumdan vurdu. Arabada 2 yaşlı adam ve ailesi vardı 50 - 55 yaşlarında. Ara yoldan ana caddeye ben çıktığım için %80 ben suçluymuşum. Neyse vurunca araba biraz savruldu hemen indim aşağı abi birşeyin var mı dedim? Gelmiş bana diyor ki işte sen ne yaptın kardeşim benim arabam sıfır. Ne diyosun sen abi dedim bu arabayı sokakta mı bulduk biz dedim. Neyse uzatma ver ruhsatını ehliyetini sigortanı tutanak tutalım fotoğraf çekelim olsun bitsin dedim. Başladı yok polis çağırıcam ben sen görüceksin felan. En sonunda sabır sabır bi yere kadar. Kime neyi gösteriyorsun sen hayırdır sana benden kaç yaş büyüsük terbiyesizlik yapma ağzını topla ben toplarsam kötü olur dedim felan. Git çağırıyorsan çağır dedim ben tutanağı tutar giderim akşama kadar gelmesini beklersin dedim. Sonra sakinleşip Polis bu olaylara bakmaz boşuna arama oda bizim gibi rapor tutup gidecek abi dedim. Gel halledelim olsun bitsin felan dedim. Sonra bizim mahalleli girdi araya zaten bizim mahallede oldu. Yatıştırdılar adamı ikna ettiler fotokopi tutanak fotoğraf felan çektik. Ayrıldık bitti. Ben tutanağa Emel sokaktan sokullu caddesine çıkarken sol taraftan gelen aracı fark etmeyip çıktım yazdım yalan yalnış olmasın dedim. Zaten o adamda acemiymiş. Az birşey kırıp sol yapsa yada frene dokunsa kurtarıcaktık. Frene gram dokunmadı. Ama olan oldu olacağı varmış. Allah hepimizi daha beterlerinden korusun. Benim bir sol çamurluk ezildi. Tamponun çamurlukla birleşen 4 tane tırnağından birisi kırıldı far ve kaputta birşey yok. Jantta az çizikler var. Şimdi benim sorum şu ben aracımı sigortadan yaptıramayacak mıyım? Çamurluğa değişim mi boya mı önerirsiniz? Kasko yok bu arada..

u9k9j.jpg

u9kbh.jpg

u9kdv.jpg

u9kk4.jpg

Fren izi yok.
u9klq.jpg

u9kpd.jpg

u9kr5.jpg

u9ksh.jpg

u9ktu.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

1) ben bir trafikçi olarak konuyu bilmiyorum o zmn uzatmaya gerek yok

2) sigorta yanluş diye birşey yok fiyat kaza yapmış olsanda sigortacıdan sigortacıya değişir.

3) Anlatamadım galiba polis maddi hasarlı kazaya normal sıradan şekilde ararsan GELMEZ GİTMİYORUZ DA zaten ama diyorum ki adamla anlaşmayın anlaşamıyorum deyin BU SİZİN KARINIZA OLUR o zmn polis gelir anlatabildim mi kardeşim ayrıca diyorsun ya polis geliyor aynı tutanağı doldurup gidiyor bizde boşuna bekliyoruz diye doğru olay bu şekilde ama sizin durumunuz anlaşıp anlaşamanıza göre polisin kendi kaza tutuanağı vardır onu tutar İSTANBUL da iş yogunluğundan dolayı o sigortacıların vermiş olduğu anlaşma tutanağı doldurulup göderilir vatandaş oda doğru ama diyorum ki siz polisi çağırın gelsin polis kendi tutanağını tutsun ;-)

2) dediğin şekilde artış eskide kaldı artık sağlam geçiriyorlar. hepsi öyle yoksa enayi değişim 400 tllik sigortayı 844tlye yaptırayım.

3) anlaşılan polissin sizin orada işler farklı yürüyor olabilir ama büyük şehirlerde öyle olmuyor. Tekrar ediyorum, gerekmediği durumda polis çağırmanın hiç bir avantajı yok. olayı olduğu şekliyle tutanağa aktarmak yeterli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

2) dediğin şekilde artış eskide kaldı artık sağlam geçiriyorlar. hepsi öyle yoksa enayi değişim 400 tllik sigortayı 844tlye yaptırayım.

3) anlaşılan polissin sizin orada işler farklı yürüyor olabilir ama büyük şehirlerde öyle olmuyor. Tekrar ediyorum, gerekmediği durumda polis çağırmanın hiç bir avantajı yok. olayı olduğu şekliyle tutanağa aktarmak yeterli.

1) büyük şehirde de görev yaptım işleyiş her yerde aynı ama dedim ya ben forumda ki arkadaşların aklında bulunsun diye dedim mantıklı olan zaten anlaştırmak çunku her basit kazaya polis yetişemez ama dedim ya size bir ark olarak dedim siz çagırın ama sonuç size kalmıs yoksa yozgat tayım zaten fazla kaza bela olmuyr ona ragmen 155 i arayana biz dönüyoruz kaza nasıl oldu diyoruz anlatıyor bir bakıyoruz basit birsey sorunda yok anlaşmışlarda bizde siz aranızda anlaşın biz gelirsek şöyle olur vs deyip gitmeden tutturuyoruz anladı ;-) ama siz neyi nasıl isterseniz öyle yapın 

2) ben aracımı sıfır aldım bayiden sigortası 66 plaka old için axa 226 tl ye yapıldı kasko sompo japan 1760 tl ye benden 2 hafta aynı yerde bir abi aldı aynı renk aynı plaka (66) sonra axa sigortayı 326 tl ye yaptırdı kaskoyuda hdı dan 2450 tl ye yaptırdı olayı anlatabildim galiba sigortacıdan sigortacıya fark var abi ah tüh vah dedi ama artık ödemiş oldu ;-)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

1) büyük şehirde de görev yaptım işleyiş her yerde aynı ama dedim ya ben forumda ki arkadaşların aklında bulunsun diye dedim mantıklı olan zaten anlaştırmak çunku her basit kazaya polis yetişemez ama dedim ya size bir ark olarak dedim siz çagırın ama sonuç size kalmıs yoksa yozgat tayım zaten fazla kaza bela olmuyr ona ragmen 155 i arayana biz dönüyoruz kaza nasıl oldu diyoruz anlatıyor bir bakıyoruz basit birsey sorunda yok anlaşmışlarda bizde siz aranızda anlaşın biz gelirsek şöyle olur vs deyip gitmeden tutturuyoruz anladı ;-) ama siz neyi nasıl isterseniz öyle yapın 

2) ben aracımı sıfır aldım bayiden sigortası 66 plaka old için axa 226 tl ye yapıldı kasko sompo japan 1760 tl ye benden 2 hafta aynı yerde bir abi aldı aynı renk aynı plaka (66) sonra axa sigortayı 326 tl ye yaptırdı kaskoyuda hdı dan 2450 tl ye yaptırdı olayı anlatabildim galiba sigortacıdan sigortacıya fark var abi ah tüh vah dedi ama artık ödemiş oldu ;-)

sigortayı tabiki araştırdım diyorum üç aşağı beş aynı fiyatlar çıktı yani 300e yapılan sigorta kaza sonrası 400e yapılmıyor artık. o eskidendi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

sigortayı tabiki araştırdım diyorum üç aşağı beş aynı fiyatlar çıktı yani 300e yapılan sigorta kaza sonrası 400e yapılmıyor artık. o eskidendi. 

Doğrudur bu konu hakkında güncel bilgim yok haklısınızdır olabilir ama yinede kasko olsa 2 katını anlarım ama sigorta dedğimiz olay o kadar olmaz ama madem öyle diyorsunuz Doğrudur  ^_^   :hmm:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçmiş olsun kardeşim.İki gün önce de benim aracıma güpe gündüz ana caddeüzerinde seyir halinde giderken 2 motor toplam 3 kişi saldırdı.Kişi demek pek yerinde değil hayvan bile bunlardan daha mantıklı canlılar.Aracıma fazlasıyla zarar vermeyi başardılar.Bakalım bende polisten haber bekliyorum ama pek umudum yok.Bu İstanbul'da yaşanmaz ben bunu anladım.

Saol abi. Bana saldırma ihtimalleri yok. Onlar daha kalabalık ama laftan anlamayan cinstenler. Kaza yapıldı. Ben hep uzlaşma yoluna gittim ama bunlar baktım yok polis cagıracagız yok bunu yapacagız yok bizim arabamız daha sıfır yok göreceksınız  polis gelince diyince. Sabır sabır bi yere kadar başlatma dayı polisine dedim zaten benim arabada pek birşey yok çeker giderim kafamın tasını attırma benim dedim yumuşadılar sonra. Ben polisi beklemiyorum delikanlı varsa durdurur beni dedim hepsine bi tanesinden ses çıkmadı tutanağı tuttum hadi eyvallah dedim. Zaten aynı mahallede oturuyoruz sayılır o yüzden fazla olay cıksın istemedim. Ama İstanbul medeniyet şehiri olmaktan çıktı yani..

Çok geçmiş olsun, Allah beterinden korusun. Yalnız çok detaycı olduğumdan mıdır nedir dikkat ettim de her iki araçta 34 plaka ve EC serisi, mıknatıs gibi biri birlerini çekmişler..

Aynı mahallede oturuyoruz abi ondan :)

Hepinize çok çok teşekkür ederim. Araba bugun servise gitti detaylarını babamdan öğrenip yazarım ben çalışıyordum o götürmüş olay aynen resimdeki gibi oldu. Kafayı uzattım ve arabanın geldiğini gördüm..

Az birşey sol yapıp karşı şeride geçse yada frene bassa bu kadar büyük bi hasarım olmayacaktı. Yada hiç olmayacaktı. Mahalleden ögrendiğim bilgiye göre bana çarpan dayının kapının önünde benzini bitiyor ve millete diyor ki bu araba neden çalışmıyor bir baksanıza ? Öyle bir acemi işte.. Ben durur vaziyetteydim çarptığında.

u9u8g.jpg

Umut Akbaba tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Öncelikle geçmiş olsun abartılacak bir kaza olmamış.

1- Arabaya kasko yaptırın lütfen

2- Kusurlusun sigortan karşılamaz yani tamamını karşılamaz en azından detayını bilmiyorum yüzde olarak.

3- Çamurluk ve altındaki davlumbaz değişecek ortalama 1000 tl onlar, çamurluk için ustana danış ne diyorsa onu yap :) 

4- Bundan sonra karşındakine güvenecek pozisyonda durma lütfen sen kendini kurtaracak yerde bekle mümkünse 2 mt geride dur yani :)

Kafana da takma maddi şeyler bir şekilde hallolur araçları bedava almadınız ya, sizin tabirinizle  :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Saol abi. Bana saldırma ihtimalleri yok. Onlar daha kalabalık ama laftan anlamayan cinstenler. Kaza yapıldı. Ben hep uzlaşma yoluna gittim ama bunlar baktım yok polis cagıracagız yok bunu yapacagız yok bizim arabamız daha sıfır yok göreceksınız  polis gelince diyince. Sabır sabır bi yere kadar başlatma dayı polisine dedim zaten benim arabada pek birşey yok çeker giderim kafamın tasını attırma benim dedim yumuşadılar sonra. Ben polisi beklemiyorum delikanlı varsa durdurur beni dedim hepsine bi tanesinden ses çıkmadı tutanağı tuttum hadi eyvallah dedim. Zaten aynı mahallede oturuyoruz sayılır o yüzden fazla olay cıksın istemedim. Ama İstanbul medeniyet şehiri olmaktan çıktı yani..

Aynı mahallede oturuyoruz abi ondan :)

Hepinize çok çok teşekkür ederim. Araba bugun servise gitti detaylarını babamdan öğrenip yazarım ben çalışıyordum o götürmüş olay aynen resimdeki gibi oldu. Kafayı uzattım ve arabanın geldiğini gördüm..

Az birşey sol yapıp karşı şeride geçse yada frene bassa bu kadar büyük bi hasarım olmayacaktı. Yada hiç olmayacaktı. Mahalleden ögrendiğim bilgiye göre bana çarpan dayının kapının önünde benzini bitiyor ve millete diyor ki bu araba neden çalışmıyor bir baksanıza ? Öyle bir acemi işte.. Ben durur vaziyetteydim çarptığında.

u9u8g.jpg

Benim olay kaza bile değildi.Işıklarda yolun en sağında beklerken o daracık yere sıkışmak isteyen motorcuları sadece korna çalarak uyarmam ve sen bize nasıl korna çalarsın demeleri,ardından ışıkların yeşil yanmasıyla harekete geçmem  ve giderken aracıma saldırmaları.amaçları beni durdurup bana saldırmaktı.Zaten sayıca üstün oldukları için bunu hiç çekinmeden yapacaklardı.Ben durmadan direk polise gittim.Allah larından bulsunlar.Polisin bana cevabıda ilginç :ezseydin keşke şerefsizleri  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Biber gazı bu tür saldırılara birebir. İster bir ister üç kişi olsun. Veriyorsun gazı sinek gübi yapışık asfalta kıvranıyorlar yandım anam diye. Biber gazı sıkmak yasal olarakta suç değil. Osmanlı tokatı, ju-do, tekvando, kumho, pirelli yapmaya gerek yok. Harcıyacağınız enerji biber gazının üstüne basıp, sibobu açmak :) Polis binlerce kişiyi mahvetti, siz 3-5 çapulcuyu mu alt edemeyeceksiniz ? Basın gitsin :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.