Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Amortisörlerden Gelen Ses

Tayyar Arslan

Soru

Aracım henüz 450km de ancak özellikle parke taş döşenmiş yollarda aracın altından lok lok şeklinde sesler geliyor.Gariptir tümseklerde olmuyor bu ses yalnızca parke taş döşenmiş yolda ve hafif engebeli toprak yolda giderken oluyor.Acaba bu durum normal midir? Bu konuda fikri olan arkadaşlar varsa yardımlarını bekliyorum.Saygılar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Bazı konular dönüp dolaşıp hortluyor ve ilk defa karşılaşılıyormuş gibi uzuyor.

1. Burada anlatılan ses direksiyon kutusundan geliyor.

2. Direksiyon sisteminin yapısal özelliği ile ilgili, çok sıkı toleransları yok demek ki, bazı kutu dişlilerinde bir nebze boşluk oluyor, bu da uygun sarsıntı kaynağını bulursa (arnavut kaldırımı bu iş için biçilmiş kaftan) hemen hiçten - belirgine kadar bir tıkırtı yapabiliyor.

3. Çok ısrarcı olunursa garantiden kutu değişebiliyor, ama takılanda olmayacak diye kimse garanti veremiyor, zaman kaybınızla kalıyorsunuz.

4. Ben iki senedir böyle kullanıyorum, titreten yollara girmediğimde hiç duymuyorum. Fiesta da aynı şekilde, eski Fiesta da öyle idi.

Sonuçta dert etmeye gerek yok...

O seslerin kaynağı direksiyon kutusu değil, tamamen farklı bir yer demiş ve bir daha kendisinden haber alamamıştık.

Bu arkadaş son Bermuda şeytan üçgeni civarında görülmüş

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

3. Çok ısrarcı olunursa garantiden kutu değişebiliyor, ama takılanda olmayacak diye kimse garanti veremiyor, zaman kaybınızla kalıyorsunuz.

4. Ben iki senedir böyle kullanıyorum, titreten yollara girmediğimde hiç duymuyorum. Fiesta da aynı şekilde, eski Fiesta da öyle idi.

Bu arkadaş son Bermuda şeytan üçgeni civarında görülmüş

sadece ses olduğu için değişim kabul ediliyorsa, bu değişimin amacı ses gelmeyeceğinin garantisini vermek değil midir ? bir anlamda.

bizim gibi şehrinin %80'nin arnavut kaldırımı olduğu şehirlerde dert etmeye gerek var . ben dert ettim 1.5 yıl beni oyaladılar ama şu an arabanın hiç bir yerinden en küçük tıkırdı dahi gelmiyor.sonuç olarak bu sorun çözülebiliyorsa neden görmezden gelelim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

sadece ses olduğu için değişim kabul ediliyorsa, bu değişimin amacı ses gelmeyeceğinin garantisini vermek değil midir ?

Yeterince açık anlatamadım herhalde...

Servis yetkilisi değişimi kabul ediyor, fakat takılan yeni kutu yüzde yüz sessiz olacak diyemyor. Bu kadar...

Sizi rahatsız ediyorsa dert edin, değiştirtin, olmadı bir daha değiştirtin, olmadı bir daha...

Beni etmiyor, sakınca da yaratacak bir durum olmadığından ben böyle devam ediyorum. 

Herkes kendi beklentilerine göre yolunu çizer.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

burada ki "Sonuçta dert etmeye gerek yok..." tavsiye niteliğinde olduğu için o cevabı verdim.

bu sesi çok dert ettim edecem de 100 kez de olsa değişim talep edecem. bu benim fikrim , isteyen o sesle yaşar istemeyen yaşamaz.

konuyu açan arkadaş da dert etmiş ki paylaşmış, yardımcı olmak adına  sorunu görmezden gelmeyi değil de kesin çözümü sundum kendi çapımda. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar direksiyon kutusundanmıdır bilmiyorum fakat benim arabadada ufacık bir tümsek yada çukura girince küt küt vurma sesi geliyor.Dün arabama arkadaşım bindi oda farketmiş sesi zrot lardan geliyor olabilir dedi.3600 km de araba sizce bu kadar kısa sürede zrot gitmiş olma ihtimali var mı? Açıkcası arabanın bozuk yol konforu diye bişey yok bende.Servise gitmeyi düşünüyorum.Sizin fikir ve tavsiyelerinizi almadan gitmek istemedim.Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Servise arabayı kontrol ettirdim normal çıktı. Ben tur otonun servisini galiba bırakcam. Tur oto Ankara ile ilgili fikirleriniz neler sizlerin fikirlerine göre karar veriyim

Bazen çok zorluyorlar insanı. Önceleri memnundum fakat şuan hiç değilim. Muhtemelen arabamı oraya götürmem artık.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ya beni ustaları konusunda şüphelendiren şikayetlerimi söyledim.Kontrol edip hepsi normal dedikten sonra benim göstermemle haa evet bir daha bakalım demeleri.Ya sen ustaysan havalandırma ızgarasından hava az geliyosa arabayı bana vermeden polen filtresine bile bakacaksın.Arabanın önünden sesler geliyor dediğimde sadece liftle kaldırıp bakarak bana normal diyip vermeyeceksin gerekirse birlikte sürüşe çıkıp dinleyeceksin arabanın sesini.Beni açıkcası yanlış yönlendirmeselerdi polen filtresini inanın ben değiştirirdim.Bana pedalların altında pedallar sökülecek dediler.Bu sebeple sarf malzemelerin tamamını ben kendim değiştirmeyi düşünüyorum (filtreler vb.. gibi sadece) Ankarada Ford konusunda yetkili ve memnun kaldığınız servisleri bence aramızda konuşup hep o servise gidelim.Bence birbirimize katkısı fazlasıyla olur.Saygılarımla

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ya beni ustaları konusunda şüphelendiren şikayetlerimi söyledim.Kontrol edip hepsi normal dedikten sonra benim göstermemle haa evet bir daha bakalım demeleri.Ya sen ustaysan havalandırma ızgarasından hava az geliyosa arabayı bana vermeden polen filtresine bile bakacaksın.Arabanın önünden sesler geliyor dediğimde sadece liftle kaldırıp bakarak bana normal diyip vermeyeceksin gerekirse birlikte sürüşe çıkıp dinleyeceksin arabanın sesini.Beni açıkcası yanlış yönlendirmeselerdi polen filtresini inanın ben değiştirirdim.Bana pedalların altında pedallar sökülecek dediler.Bu sebeple sarf malzemelerin tamamını ben kendim değiştirmeyi düşünüyorum (filtreler vb.. gibi sadece) Ankarada Ford konusunda yetkili ve memnun kaldığınız servisleri bence aramızda konuşup hep o servise gidelim.Bence birbirimize katkısı fazlasıyla olur.Saygılarımla

Doğan bey bende servise götürdüm. Amortisör kule bilyaları dediler değiştirdiler. Ama sorun çözülmedi. Forumda bir arkadaş daha var Ankara'da aynı sorundan muzdarip. Birlikte mi servise götürsek?

Ömer Öz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

2 gün önce arkadaşın Focus 2.5'e bindim bizim bozuk yollarda lokur lokur gidiyor araç, ancak aynı yollarda Mondeo'da tık ses yok, ayrıca Mondeo 100 bini devirdi ve servis kayıtlarında alt takım ile ilgili yapılmış bir işlem yok. Önceki Fiesta aracımda da rahatsız edici düzeyde olmasa da bu ses vardı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aslında benim aracımın ön takımla ilgili tek sorunu ufacık çukurda dahi darbeyi emmemesi yada darbe sesini direk içeri alması. Müsait bir zamanda bir kontrol ettirmeyi düşünüyorum.

Ha şunuda ekliyim benim arkadaşım iş gereği sürekli farklı araçlarla seyahat ediyor. Benim aracıma bindiğinde dediği aynen şu. Yeni arabaların hepsinde hemen hemen aynı ses var. Yani araçta sorun büyük ihtimalle yok. İlk aldığımızda olan seslerden farklı yada fazla ses geliyorsa ayrı tabiki.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.