Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Vw Ve Dogus Oto Klasigi...

Ateşcan İnal

Önerilen Mesajlar

Herkese merhaba;

Su anda Vw Tiguan 1.4 TSI 122 HP Full donanim ve opsiyon (white&night)+metalik renk kullaniyoruz.Arabamiz 22 Aralik 2011 trafige cikisli ve (2012 model) 23.000 km'de.Bu 3.Volkswagen'imiz. (2008 model 2.0 FSI Passat ve 2011 model 1.4 tsi 160 hp dsg jettadan sonra).Aractan genel olarak cok memnunuz.Ozellikle bayi ve sehir ismi vermiyorum.Bayiyle olan yakin iliskimiz ve aracin sifir fiyati uzerinden yapilan tatmin edici indirimler sonucu vw almaya devam ediyoruz.

Arabamiza cok iyi bakmamiza ragmen.Su ana kadar kesinlikle fircayla yikatmadim.Bu yaz sirf ziebarta 1.750 TL para verdim koruma ve yenileme islemleri icin.Sabah calistirdigimda motorunu isitmadan kontagi kapatmadan once turbosu yaglansin diye beklemeden asla kontagi kapatmadim.

2012 yazinda Antalyaya tatile gittik.Donus yoluna ciktik.O gun arabanin kadraninda 46 dereceyi gormustuk.Bilirisniz o yollari arabanin on cami kaput on tampon sinek ve bocek izleri dolar.Ogle yemegi icin durduk bende islak mendille on cami temizledim en sonda silecekle son bi cami temizlemek istedim ancak motor su atiyor fakat silicek calismiyordu.Ayni olay arka cam icinde gecerliydi.Biz evimize donene kadar oyle idare ettik.Eve donus saatimiz aksam 7 8 i buldugu icin karanlikta full donanim olan arabamiz normalde otomatik farlarini yakmaai gerekir ama bu ozelligide devre disiydi.Kendimiz iceriden manuel yakmak zorunda kaldik.

Ertesi gun hemen servise goturdum arabami ilk basta bi problem bulamadilar.2.kez baktiklarinda "silicek motoru:"'nun bozuldugunu farkettiler.Tabi bende bu arada butun bayi calisanlarini tanidigim icin arabamin basinda durabiliyordum serviste.Neyse bu parca ellerinde varmis allahtan o gun degisti.

Bu arada nerdeyse 2-3 ayda bir arabamin kadraninda lastik basinc gostergesi yaniyor.Bende lastiklerde bisry vardir korkusuyla her seferinde lastikcilere 10 tl veriyorum tabiki hicbirsey cikmiyor.

En son gecen kis E-5 te giderken arabam titreme ve silkeleme sonrasi stop etti.Arabami tekrar calistirmaya zorlamadim, kontagi yarim acip el frenini devre disi birakip arabayi yol disina ittim.Tabi servis tanidik oldugu icin yarim saat icinde cekici geldi servise cekildi arabam.Bende taksiyle evime dondum.Aslinda arabayla gitmek istedim ama saat nerdeyse 6 ydi servis kapanmisti.

Hemen ertesi sabah servisi aradim daha arabanin orada olup olmadigindan haberleri yoktu ayrica ukala ukala.siz kapatin biz arabayi servise alir almaz size donucez diyorlardi.Hemen atladigim gibi servise gittim.Tabi ne goriyim saat daha 11 olmasina ragmen arabam daha disarida duruyordu.Servis danismaniyla bi guzel kavga ettikten sonra arabami servise aldirdim.Arabayla teste cikildi bi problem olmadigi soylendi.Bu sirada 20 kmlik test parkurundan geldiler arabada benzin olmadigini ve arabada bi problem olmadigi icin teste cikmayacaklarini soylediler.Bende tekrar test etmelerini rica ettim tabi bu sirada benden benzin parasi istediler aksi takdirde teste cikmayacaklarini soylediler.Ufak bi kavgadan sonra kendileri benzin koyacaklarini soylediler bende sadece shell den benzin aldigim icin ordan almalarini rica ettim kirmamislar ordan almislar.

Araci aksam 5 gibi teslim aldim ve probleminde yazilim hatasi oldugu Dogus tan yazilim hatali araclarin sasi numarasi listesini istemisler ve o listede bizim arabada varmis.Neyse sonunda bi problem olmadan teslim aldim.

Ertesi sabah Dogus Otomotiv i aradim.Tam arabamin plakasini verip servis i ve bu araci satan servisi sikayet edicektim ki annem beni vazgecirdi.
Arabamin kredisi devam etmekte, kismetse ocak ayinda bitiyor.Bundan sonra en ufak bi seyde kesinlikle bu servise goturmeyecegim.Bizim yakinimizda olan daha once odul alan bir servise goturcegim arabami.Zaten kendi tanidigim vw sahipleride bu servisten ve bayiden memnun olmadiklarini surekli soyluyorlar.

Arabami cok seviyorum. Yakiti disinda beni herseyiyle cok mutlu eden bir araba.Fakat bu olaylardan vw markasindan soguduk ve bidahada almayi kesinlikle dusumuyoruz.

Ben bu arabayi annemle ortak kullaniyorum.Arabam 23.000kmde 15.000 ini ben yaptiysam 8.000 ini annem yapmistir.

Seneye yazin universiteyi kazandiktan sonra ozellikle bu forumdan sonra Ford Focus 1.0 Ecoboost HB Titanium+Smart Paket Kirmizi renk almak istiyorum.

Uzun olmus olabilir icimi dokmek istedim.Okuyanlara ve yorum yapicaklara simdiden tesekkur ederim :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Daha onceki passatimizda arabamiz 4 kere yag eksiltmekten dolayi servise girdi.Sanzimanida 2 kere tamir gordu.Vitesler cok sert geciyodu sanzimana yaglama yaptilar.Jettamizdada aks kecesi degisti daha 300kmde.Oda yag eksiltiyordu.Sanirim bunlar bizim sanssligimiz.Ama tiguan da olan sorunlar o kadar iyi bakmamiza ragmen olunca ister istemez suphe uyandiriyo insanda..Sonucta kac kez yolda birakti 3 arabada bizi

Tesekkur ederim :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arabamiza cok iyi bakmamiza ragmen.Su ana kadar kesinlikle fircayla yikatmadim.Bu yaz sirf ziebarta 1.750 TL para verdim koruma ve yenileme islemleri icin.Sabah calistirdigimda motorunu isitmadan kontagi kapatmadan once turbosu yaglansin diye beklemeden asla kontagi kapatmadim.

Ziebart'a verilen para arıza olasılığını azaltmayacağı gibi ısınmasını veya soğumasını beklemek de özel şartlar dışında vakit kaybından başka bir şey değil. Değişik başlıklarda gündeme getirdim.

İyi bakmak adına aşırı zorlamadan kullanmak yeterli ama bu da arıza olasılığını azaltmayacaktır, sonuçta her marka ve modelde arıza olasılığı vardır, şanslı veya şanssız olabilirsiniz.

Siz ikinci grupta yer almışsınız.

Aynı şey servisler için de geçerli, iyi servis var kötü servis var, daha da ilginci aynı servisin bazen iyi bazen kötü çözümler üretmesi durumu var.

Bazen uğraşmak gerekiyor işte...

Ford almanız da bu gerçeği değiştirmez.

Tabii kırmızı HB bir Focus da kötü seçim olmaz ayrı :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçmiş olsun.

Çok kısa bir zaman önce Focus aracıyla sizden daha ufak tefek sorunlar yaşayan bir arkadaşımız ben satıyorum ve vw jetta alıyorum aylarca da sıra bekleyeceğim ve daha çok para vereceğim demişti, biz de ona demiştik ki bu tür sorunlar her markada olabilir -ki yolda stop etmek falan kesinlikle söz konusu değildi- şimdi bu satırları okuyor mu acaba o arkadaş merak ediyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

VW'lerde sık görülen yağ eksiltme konusu (tsi sanırım) ve dsg üzerindeki soru işaretleri haricinde önemli bir problem yok. Yaşananlarda sıkıntılı olmakla beraber her marka da olan şeyler. Jetta'da kabin içi malzeme kalitesi biraz düşük olmakla beraber bence gayet güzel araç. 

Focus içinde aks keçesi sorunu ve vites senkromeçlerinde bahsedilen bir diğer sorun daha söz konusu edilebilir. Çok sağlam denilen Toyota'da silindirlere benzin dağıtan boru çatlamıştı motorun üzerine yakıt sızıyordu. Çok ciddi bir sorundu, genel değildi ama olunca oluyor işte. 

Bugün elimde ekonomik olarak zorlanmayacak olsam eşimin arabasını Golf'e çevirmeyi düşünürüm.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

VW'lerde sık görülen yağ eksiltme konusu (tsi sanırım) ve dsg üzerindeki soru işaretleri haricinde önemli bir problem yok. Yaşananlarda sıkıntılı olmakla beraber her marka da olan şeyler. Jetta'da kabin içi malzeme kalitesi biraz düşük olmakla beraber bence gayet güzel araç. 

Focus içinde aks keçesi sorunu ve vites senkromeçlerinde bahsedilen bir diğer sorun daha söz konusu edilebilir. Çok sağlam denilen Toyota'da silindirlere benzin dağıtan boru çatlamıştı motorun üzerine yakıt sızıyordu. Çok ciddi bir sorundu, genel değildi ama olunca oluyor işte. 

Bugün elimde ekonomik olarak zorlanmayacak olsam eşimin arabasını Golf'e çevirmeyi düşünürüm.

Tam hanıma Jazz alırken söylenir mi bu Engin :kıhkıh:

Alın eşlerinize birer PS HB olsun ....:):):)::):)):)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yazılım değil de akü problemi olmasın yavv... Böyle enayi elektronik arızalar verdirmez mi akü ? 

Neyse her güzelin bir kusuru olurmuş VWde de kusur servisler işte.. Arabalar da herhalde Forda göre biraz daha sorunlu ama opelden daha sorunsuz gibi. 

Neyse benim de 2 tane olayım var anlatacak. Bende 2013 golf var biliyorsunuz  bunda bir enayilik var. Muhtemelen yazılım sorunu. Ses sistemi ekranına standby da iken elektrik gelmiyor ve kapanıyor . Sadece farları açarsam geliyor. Servisi aradım sorun ne ..şu şu.. Bana verdikleri randevu tam 10 gün sonrası..Yuhh . Bu basit iş diye 10 güne sallanır mı?  Neyse forumlara falan sorduk. Reset et dediler. Biraz düzeldi bu sefer de harekete bağlandı. Yani çalıştırıp durursam ekran açılmıyor vitese takıp debriyajda beklesem açılmıyor ahereket etmemle elektrik geliyor. Neyse onunda çözümünü kendim buldum. TA AF RDS hepsini kapadım kapayınca düzeldi. Bunlar sistemi kasıyormuş demek ki :D :D :D

Benim comfortta cruise yok bana en çok lazım şey de o sonradan takılıyor dediler diye almıştım . Takalım dedim düze takamıyoruz dediler sadece DSG ye takabiliyoruz dediler. Neyse  eylül sonu takıyoruz demeye başladılar. Millet 850-900e taktırmış Ben aldığım yere sordum. 1200 dediler. Aynı yolda 5 km ilerideki diğer bayiiye sordım. 873 TL dediler. Randevu  aldım gittim. Fiyatından haberin var mı dedler var 873 dendi dedim. Okey dediler. Sabah 8buçukta bıraktığım atrabayı akşam 5i 10 geçe verebildiler. Fiyat 950 TL .. Ee hani 873 tü. Vermiyorum dedim. Allahtan elemanlar çok işbilir. 870 aldılar. Faturayı da ertesi gün düzenleyebildiler 

Benim VW golf aşığı bir arkadaşım var. Servislerden lanet edip önce auris aldı. 1 hafta sonra araba mı lan bu ne rezillik deyip sattı (çok ilginçtir ilan verdi toyota genel nmüdürlükten aradılar 5 gün önce almışsınız niye satıyorsunuz sorun nedir demişler) . Sonra leon MK2 1.4 FR aldı şimdi onla mutlu. 

Arabadan memnunum ama İnşallah sorun çıkmaz servsile yüz göz olmak istemiyorum 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.