Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus Mu Citroen Elysee Mi ?

Ali Fatih Dursun

Önerilen Mesajlar

Aldığım taze habere göre galiba foruma bir citroen geliyor gibi... :)

Benimle görüşmesi sağlansın almaz :D:zha:

Arkadaşlar alıntı hortlatması yaptım :aman:

Korkarak bir şey sorabilir miyim :muha:

Şimdi ben aracımı değiştirmeyi düşünüyorum ve en fazla bütçe 50k.

Bu paraya yeni model ikinci el tüplü Focus mu alsam, yoksa 43k'ya sıfır dizel 1.6 citroen elysee mi alsam.

Durun vurmayın :acil:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar alıntı hortlatması yaptım :aman:

Korkarak bir şey sorabilir miyim :muha:

Şimdi ben aracımı değiştirmeyi düşünüyorum ve en fazla bütçe 50k.

Bu paraya yeni model ikinci el tüplü Focus mu alsam, yoksa 43k'ya sıfır dizel 1.6 citroen elysee mi alsam.

Durun vurmayın :acil:

Korkmadan sorun elbette ama sorunun yeri burasi degil :)

Telefondan biraz zahmetli olmasa ve zamanim dogru yere tasirdim. Diger admin ve mod arkadaslar tasirsa sevinirim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bagaj önemli değilse o aracı almayın. Skoda Rapid bakın onun yerine tam fiyatlarını bilmesemde. 

Hocam bagaj çok çok önemli, uzak yola gidiyoruz memlekete ve bagaj çok lazım oluyor, bir de çok az yakması lazım. O arabaya da pek iyi demiyorlar kalitesiz diyorlar, gittim baktım gerçekten de içi çin oyuncakları gibi ama işte bilmiyorum içim dışım araba oldu araştırmaktan.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hocam bagaj çok çok önemli, uzak yola gidiyoruz memlekete ve bagaj çok lazım oluyor, bir de çok az yakması lazım. O arabaya da pek iyi demiyorlar kalitesiz diyorlar, gittim baktım gerçekten de içi çin oyuncakları gibi ama işte bilmiyorum içim dışım araba oldu araştırmaktan.

Ali bey, rapid kalitesiz seviye de olabilir fakat sizin önerdiğiniz araçtan çok çok daha iyi bir seçenek benim incelemelerime göre. 

Allah korusun bu işin güvenlik tarafıda var rapid testlere girerken sizin dediğiniz araç teste bile girmedi: http://euroncap.com/results/skoda/rapid/496.aspx

Özetle  Citroen Elysee benimi gözümde 2013 model doğan, bagaj kapağını tek elle açarken bile yamukluk hissi var neyse bunlar benim fuardaki detaylı incelemelerinden hatırladıklarım..

Buralarda da bir iki kelam etmişimdir;

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sayın Dursun,

eski bir C4 kullanıcısı olarak dediğiniz aracı incelemiştim zamanında.

80 yaşında, dudağında çirkin bir kırmızı ruj olan, koltuk değnekli bir kadınla evlenmeyi kabul ediyorsanız ; o halde  Citroen C de alabilirsiniz demektir. :öp:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Rapid'i de uzun uzun inceledim hocam, full dizelleri arasında bayağı fark var, ayrıca rapidin arka camını şoför açıp kapatamıyor, sırf o yüzden bile insan soğuyor, arkada oturan çocuk camı açınca arabayı sağa çekip cam mı kapatalım :) Elysee'yi de çok inceledim ve full donanım dizel sıfır km araç bu paraya başka seçenek yok, sadece düşünüyorum ve son derece kararsız kaldım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sayın Dursun,

eski bir C4 kullanıcısı olarak dediğiniz aracı incelemiştim zamanında.

80 yaşında, dudağında çirkin bir kırmızı ruj olan, koltuk değnekli bir kadınla evlenmeyi kabul ediyorsanız ; o halde  Citroen C de alabilirsiniz demektir. :öp:

C4'ü de inceledim hocam, elysee full ile C4 orta kasa arasında 10k fark var ve C4 daha küçük ama tabii ki de kat kat kaliteli.

Alacağım arabaya muhtemelen 4 yıl bineceğim, en kalitelisi de olsa, en kötüsü de olsa.

Bu arada C4'ü arıyor musunuz, yoksa iyi ki focus almışım mı diyorsunuz?

Ayrıca forumda pek yazmasam da sabahtan beri dolaşıyorum, hemen her konuya girip çıkmışımdır, bir hevesle geldim aranıza ancak LPG konusunda tam uyumlu olmaması, dizellerin şehir içinde hantal kaçması gibi mesajları okuyunca insan soğuyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Rapid'i de uzun uzun inceledim hocam, full dizelleri arasında bayağı fark var, ayrıca rapidin arka camını şoför açıp kapatamıyor, sırf o yüzden bile insan soğuyor, arkada oturan çocuk camı açınca arabayı sağa çekip cam mı kapatalım :) Elysee'yi de çok inceledim ve full donanım dizel sıfır km araç bu paraya başka seçenek yok, sadece düşünüyorum ve son derece kararsız kaldım.

Çocuk kilidi yaparsınız hiç açmaz :D Ayrıca çocukların laf anlamama zamanı kısa bir peryod :P geçer o

ek: listeye baktım varmış; 

Elektrikli ön ve arka camlar - güvenlik sistemi ve çocuk güvenlik kilidi

üst 2 donanım yeterli düzeyde

http://www.skodarapid.com.tr/donanim.html

DSC07278.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Citroen c elize alacagima linea alirdim. Hem ikinci elde hem kullanimda rahat ederim diye dusunuyorum.

Illa o araba olacaksa peugeot 301 i tercih ederim. Nedeniyse daha genis servis agi ve markanin ulkede daha cok taniniyor olmasi.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Seat toledoda dusunulebilir bilmiyorum fiyatlari ama 40 civaridir

Evet onu da inceledim, o da aynı fiyat çevresinde.

Çocuk kilidi yaparsınız hiç açmaz :D Ayrıca çocukların laf anlamama zamanı kısa bir peryod :P geçer o

ek: listeye baktım varmış; 

Elektrikli ön ve arka camlar - güvenlik sistemi ve çocuk güvenlik kilidi

üst 2 donanım yeterli düzeyde

http://www.skodarapid.com.tr/donanim.html

Yakup hocam, rapid'in orta kasasında hız sabitleyici de yok, park sensörü de yok, yani en alınası elegance.

Citroen c elize alacagima linea alirdim. Hem ikinci elde hem kullanimda rahat ederim diye dusunuyorum.

Illa o araba olacaksa peugeot 301 i tercih ederim. Nedeniyse daha genis servis agi ve markanin ulkede daha cok taniniyor olmasi.

Bulunduğum yerde citroen var hocam, bir de 301'in tipini sevmedim, ısınamadım nedense, arabalar ikiz ama citroen önden daha bi tok duruyor.

bütçe 50k ise ikinci elde niçin lpgli focus düşünülüyor?o bütçeye oldukça temiz dizel focus 3 alınabilir..

Tabi gönül dizel focusa binmek ister ama ikinci el dizel almaya korkuyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Misafir
This topic is now closed to further replies.
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.