Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus Mu Citroen Elysee Mi ?

Ali Fatih Dursun

Önerilen Mesajlar

Ben elsyee kullanmıştım. Ama uzun yol yapacağınız için ben focusu almanızı tavsiye ederim. İçiniz rahat olur paşa paşa gidersiniz. Elsyee de ufak bi gaza dokunuyorsunuz motor fazla geliyor patiye düşüyor ve yolda dans ediyor. Ama focus her şeye rağmen yolla bağlantıyı kesmiyor. Ama şehir içi kullanacaksanız elsyee ya da 301 kokluyor mazotu :yeah:

Ayhan hocam size cevap vermek haddime değil beni yanlış anlamayın, forumdaki ortak nokta focus ama forumun buluşmasına katıldığım için biliyorum dostluklardaki samimiyet her şeyi konuşturmaya müsait o yüzden böyle konularda birbirmizi kırmayalım.

Saygılarımla..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sayın hocam, size zorla bana öneride bulunun demiyorum, araç arayışındayken foruma üye oldum ve gayet de memnunum forum sakinlerinden, ha benden bir iki kişi değil de, çoğunluk gıcık olmuşsa, yazmam, çizmem.

Forum tartışmaktır, konuşmaktır, bilgilendirmektir, konuşup tartışılmayacaksa siz burada ne arıyorsunuz, aşık olduğunuz arabanızda oturun, burada ne işiniz var, ben de onu anlamam.

Fikir alışverişine devam, aşıkları aşkları ile başbaşa bırakıp rahatsız etmeyelim, biz işimize bakalım.

Ben Fransızlara karşı değilim ama Linea'yı daha donanımlı, daha ergonomik ve ikinci eli daha iyi bir alternatif olarak görenlerdenim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Burada anlatılmak istenen marka fanatikliği değil, 50000 TL bütçeyle şahsen Elysee'yi hiç ama hiç aklımdan geçirmem.Sayın @'nin Elysee'ye benzetmiş olduğu yorum çok hoşuma gitti o kadar, felaket tellalığı yaptığımız yok, bir kaşık suda fırtınalar koparcasına millet yüklenmeye başladı.Ali Fatih Bey zaten aklında almak istediğini şekillendirmiş, olumsuz yorumlara rağmen yine de kendi bildiğini yapacak, alacağı araç ne olursa olsun hayrını görsün.Kısaca herkes sevdiği ile mutlu olsun, abartmaya gerek yok...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Buyrun bazı focus'lar, madem 2.el olabilir bunların hepsi şu sıfır araçlardan çok çok çok daha iyi seçenektir.

Titanium

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-fiyat-dustusahibinden-yeni-kasa-focus-iii-tdci-115-bg-titanyum-108179076/detay 

Bulutut ve el gazi varmis hemide misnel lastik de var daha istiyonuz:)))

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focus olmayacaksa 301 ve turevi yerine linea demistim ilk mesajimda.

Yineliyorum yorumumu.

Ancak bu ikili gibi bir araba alacaksam en az yakan, en hesapli olan, en maarafsiz olan, ulasilmasi en kolay olan, en yakisikli olan gibi kistaalarimi harmanlar, aklima yatani alirdim. Hyundai Accent blue da olur, linea da olur. (En kucuk-en buyuk)

Benim bu tur arabalardan beklentim ekonomi ve 4 teker. Ne tipi cok onemli ne de bagajinin kac lt oldugu. Ama linea yi kullanmis ve begenmis birisi olarak tercihim focus olmayacaksa linea.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben elsyee kullanmıştım. Ama uzun yol yapacağınız için ben focusu almanızı tavsiye ederim. İçiniz rahat olur paşa paşa gidersiniz. Elsyee de ufak bi gaza dokunuyorsunuz motor fazla geliyor patiye düşüyor ve yolda dans ediyor. Ama focus her şeye rağmen yolla bağlantıyı kesmiyor. Ama şehir içi kullanacaksanız elsyee ya da 301 kokluyor mazotu :yeah:

Ayhan hocam size cevap vermek haddime değil beni yanlış anlamayın, forumdaki ortak nokta focus ama forumun buluşmasına katıldığım için biliyorum dostluklardaki samimiyet her şeyi konuşturmaya müsait o yüzden böyle konularda birbirmizi kırmayalım.

Saygılarımla..

Doğrudur, 100'den sonra yolda geziyor diyorlar citroen'in kendi forumundakiler de.

Fikir alışverişine devam, aşıkları aşkları ile başbaşa bırakıp rahatsız etmeyelim, biz işimize bakalım.

Ben Fransızlara karşı değilim ama Linea'yı daha donanımlı, daha ergonomik ve ikinci eli daha iyi bir alternatif olarak görenlerdenim.

Linea'ya alıcı gözüyle hiç bakmamıştım hocam, şimdi baktım da full olanı 50bin küsür, ne kadar inerler, tok satıcılar mıdır bilemem.

latitude ler var 50 bin'e 2.el 1.5 dci ben onu alırdım açıkcası. rapidler fena değil aslında. 

bir markanın fanatikliğini yapmaya gerek yok her arabanın diğerlerinden artısı ve eksisi var focusunda öyle. 

Bayramdan önce bir köy yolunda latitüde görmüştüm, köy yoluyla tarla arasındaki bölüme devrilmişti araba ve inan üzerinden defalarca iş makinası geçmiş gibiydi, tavan koltuğa yapışmış, ben de anlamadım. Ayrıca bizim komşunun da var daha 1 yaşında araç ama her yeri küçük küçük ezik dolu, yani parasının hakkını vermiyor bence.

Burada anlatılmak istenen marka fanatikliği değil, 50000 TL bütçeyle şahsen Elysee'yi hiç ama hiç aklımdan geçirmem.Sayın @'nin Elysee'ye benzetmiş olduğu yorum çok hoşuma gitti o kadar, felaket tellalığı yaptığımız yok, bir kaşık suda fırtınalar koparcasına millet yüklenmeye başladı.Ali Fatih Bey zaten aklında almak istediğini şekillendirmiş, olumsuz yorumlara rağmen yine de kendi bildiğini yapacak, alacağı araç ne olursa olsun hayrını görsün.Kısaca herkes sevdiği ile mutlu olsun, abartmaya gerek yok...

Hocam ben aklımdakini şekillendirdim derken marka ve model kesinlikle karar veremedim, aklımda Focus var ve başka mantıklı olasılıklara bakıyorum sadece.

Ayhan hocamın elysee benzetmesi benim de çok hoşuma gitmişti ve hak vermiştim açıkçası :)

Focus olmayacaksa 301 ve turevi yerine linea demistim ilk mesajimda.

Yineliyorum yorumumu.

Ancak bu ikili gibi bir araba alacaksam en az yakan, en hesapli olan, en maarafsiz olan, ulasilmasi en kolay olan, en yakisikli olan gibi kistaalarimi harmanlar, aklima yatani alirdim. Hyundai Accent blue da olur, linea da olur. (En kucuk-en buyuk)

Benim bu tur arabalardan beklentim ekonomi ve 4 teker. Ne tipi cok onemli ne de bagajinin kac lt oldugu. Ama linea yi kullanmis ve begenmis birisi olarak tercihim focus olmayacaksa linea.

Şahsen ben 45-50 bin gibi bi rakamı elysee yada 301 e vermezdim.. Aynı şekilde 50 bin veripte style focusta almazdım.. Ümit abinin dediği gibi linealara ve rapidlere bakardım

4 yıldır hyundai kullanıyorum, tamam parçası çok ucuz, çok az yakıyor ama bir daha hyundai almam. Aslında 301 ve türevi olarak gözüme en hoş geleni Toledo geliyor ama canlısını hiç görmedim, çevrede pek olmayınca da insan tedaylı bakamıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ali Bey işin özeti şu :

Elinizdeki miktarla iki tercih yapabilirsiniz.Ya sıfır B sınıfı alacaksınız ya da 2.el C sınıfı .Önce buna karar verin.Sıfır mı istiyorsunuz ikinci el mi?Böyle en başından araç kıyaslamaları yapmaya başlarsanız işin içinden çıkamazsınız.Bütçeyi koyacaksınız ortaya ,sınırlarınızı belirleyip ona göre kafanıza yatanı alıp geçeceksiniz.Değilse bu iş geceleri bile uykunuzu kaçırır o mu olsun bu mu diye..Kolay gelsin

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ali Bey işin özeti şu :

Elinizdeki miktarla iki tercih yapabilirsiniz.Ya sıfır B sınıfı alacaksınız ya da 2.el C sınıfı .Önce buna karar verin.Sıfır mı istiyorsunuz ikinci el mi?Böyle en başından araç kıyaslamaları yapmaya başlarsanız işin içinden çıkamazsınız.Bütçeyi koyacaksınız ortaya ,sınırlarınızı belirleyip ona göre kafanıza yatanı alıp geçeceksiniz.Değilse bu iş geceleri bile uykunuzu kaçırır o mu olsun bu mu diye..Kolay gelsin

Hocam işte sorun da burda :) o paraya sıfır B mi, ikinci el C-D mi. Cevap da var aslında, temiz kullanılmış az kilometreli C süper olur ama işte kararsızlık çok kötü.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hocam işte sorun da burda :) o paraya sıfır B mi, ikinci el C-D mi. Cevap da var aslında, temiz kullanılmış az kilometreli C süper olur ama işte kararsızlık çok kötü.

Bunun kararını verecek olan sizsiniz.Burada bu konuda yardımcı olamayız size.Çünkü herkesin tercihi farklı olur.Aynı ikilemi bende yaşamıştım kararımı 2. elden yana kullandım.Kimileri 40 üstü  para ikinci ele verilmez der kimileri  ise sıfır araba alınmaz bu devirde der,bu konuda kimseden fikir almayıp bir karar vermelisiniz.Sıfırsa sıfır ikinci else ikinci el,ona göre araştırma yapmanız lazım kimsenin söylediğine kulak asmadan. Sonrasında bu forum size çok daha fazla yardımcı olacaktır.Ben bu ikilemden nasıl çıktım kısaca bahsedeyim:

gidip sıfır b sınıfı araçlara baktım.İki tanesi çok hoşuma gitmişti fiesta ve polo..Bunların içinden de polo daha çok hoşuma gitti çünkü 1.6 dizel motoru vardı.42 bin lira ve 3 ay bekleme sırası olayını duyduğumda direkt olarak sildim.Artık ben ikinci ele yönelecektim.Şunu da belirteyim şu zamanda 40-50 bin arası bütçesi olan birisi için alınabilecek en mantıklı ikinci el  c segmenti araç focus'tur.Bu araç ikinci elde bana göre bir nimet.Golf 6 kasalar trendlere,1.3lük astralara sırf ''Alaman'' diye 45 bin fiyat çekilirken siz o miktarlara 1.6 115 lik oldukça donanımlı canavar gibi bir focus alabiliyorsunuz.Millet iyiki golfün astranın peşinde dolaşıyor yoksa bu fiyatlara bu aracı nasıl alırdık :kıhkıh:

hüseyin ipek tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 yıldır hyundai kullanıyorum, tamam parçası çok ucuz, çok az yakıyor ama bir daha hyundai almam. Aslında 301 ve türevi olarak gözüme en hoş geleni Toledo geliyor ama canlısını hiç görmedim, çevrede pek olmayınca da insan tedaylı bakamıyor.

Abi toledoda güzeldir rapidden 5 bin lira daha ucuz. 301den çok daha iyidir bundan emin olabilirsin abi. Bu toledonun inceleme videosu: http://www.youtube.com/watch?v=LGfgYfn98ts  Buda rapidin: http://www.youtube.com/watch?v=6oaDi3JuD48

Oğuzhan Y tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sayın moderatör,

bu adama haddini bildirecek misiniz,yoksa ben mi bildireyim...

Sizin yazdığınız kadar yazmış ben genel kurallara göre yanlış göremedim.Eğer varsa bile 21315 kere söylüyorum problemlerinizi RAPOR butonu ile iletin.Şuan siz kural dışı hareket ediyorsunuz.Size gereken cezayı veriyorum madem istediniz.

Konu dışı mesajlara devam edilmezse sevinirim aksi halde başlığı temizlemek veya silmek zorunda kalacağız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

maddi imkanlar kısıtlı ise 2. el B segmenti niye olmasın, linea iyi ise onun 2. eli olabilir, üstelik 90-100 km/h hızın üzerine çıkmıyorsanız, 100 km den sonra araba gezse ne olacak, 

bence 2.elden bu kadar korkmayın olumsuz çok örnek var ancak, çok daha fazla da olumlu örnekler var, 

bir de yeri gelmişken, her fikri olana soruyorum,  0 km fiyatı uygun olduğu için renault symbol ve dacia sandero hakkında ne düşünürsünüz, bilgilerinizi paylaşırsanız, ben de birşeyler öğrenmiş olurum.

bir önceki sayfayı yeni okudum, bu işler ortada bir şey yok iken neden gerilime gidiyor anlamış değilim

bence çok komik :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Misafir
This topic is now closed to further replies.
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.