Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Vites Geçişlerinde Sertleşme (Sert Geçiş)

Yahya Coşkun

Soru

Selamaleykum .. arkadaşlar  2012 model fort fokus  aracımın sabahları işe giderken viteslerin geçişlerinde zorlanma oluyor  mesela 1 den 2 vitese geçerken ser geçiyor.. bu acaba havanın soğuk olmasındanmı kaynaklanıyor? ve soğuk havada olan bi durum ..bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 1

Otomatik Mesaj

Bu konu, "Focus GarajıFocus ISorular ve Sorunlar" kategorisinden "Focus GarajıFocus IIISorular ve Sorunlar" kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,

Focus Club Tr Yönetimi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sayın Çağatay, aynen senin yazdıklarını yazmak üzereydim;cevabını görünce vazgeçtim.

"fort fokus" tamam söylenirken böyle ama,hiç mi arabanın kaportasına vs ya da ruhsata bakmaz insan?

Selamaleykum .. arkadaşlar  2012 model fort fokus  aracımın sabahları işe giderken viteslerin geçişlerinde zorlanma oluyor  mesela 1 den 2 vitese geçerken ser geçiyor.. bu acaba havanın soğuk olmasındanmı kaynaklanıyor? ve soğuk havada olan bi durum ..bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim...

Sayın Coşkun,dur ben bir el atayım...

Üniversitenin birinde Fizyoloji dersinde hoca erkek penisini anlatırken bayan öğrencilerden biri:

"Hocam peniste sert bir kemik var değil mi?" diye sorunca, hoca:

"Yok kızım sana öyle gelmiştir" demiş...

Hem reklamcı olacağım,hem milletin reklamını yapacağım hem de fort fokus stil aracım olacak...

Beni darlandırır.

Vites konusuna gelince de benimki manuel,attıkça gidiyor vallahi...Soğuk sıcak dinlemiyor. Ha tabii bazılarınınki soğukta biraz sıkıntı çıkarır ama genel bir sorun değil bu.

Bazılarının ki de ilk başta takılır ,şöyle bir durur ama ısındıkça,yol aldıkça basar gider.

Ayhan C. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

erkek penisi

> xxxxx :D

Bu sifat tamlamasi miydi hocam?

Konuya gelirsek: azcik kemikliligin zarari olmaz ama coksa sorun bence. Aks kecesinden yag sizdirma sorunu olabilir. En dogru yol servise gostermek. Sogukla sicakla alakasi yok asiri sertlesmenin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

evet aynen Fatih kardeş.. belli bi süre sonra normalleşiyor.

O zaman sorun yok abi şanzıman yağını bi kontrol ettir yinede. Bendede aynı problem vardı şanzıman yağını değiştirdiğimde kalmamıştı heralde yada tam hatırlamıyorum ama devam etseydi fark ederdim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

O zaman sorun yok abi şanzıman yağını bi kontrol ettir yinede. Bendede aynı problem vardı şanzıman yağını değiştirdiğimde kalmamıştı heralde yada tam hatırlamıyorum ama devam etseydi fark ederdim

Evet yinede servise baktırmam lazım zaten senelik bakımı da geldi.. bakımını yaptırırken onada baktırim.. ilgi ve alakadar arkadaşlara teşekkür ederim..kardeşim..eyvallah

> xxxxx :D

Bu sifat tamlamasi miydi hocam?

Konuya gelirsek: azcik kemikliligin zarari olmaz ama coksa sorun bence. Aks kecesinden yag sizdirma sorunu olabilir. En dogru yol servise gostermek. Sogukla sicakla alakasi yok asiri sertlesmenin.

yok kardeşim aşırı bir sertleşme değil... yumuşak bi geçiş beklentisi yerine sert bi geçiş oluyor ama sonra düzeliyor... ayrıca şu Türkçeyi lastik gibi biyerlere çekmeyelim...saygılar..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Çok soğuk havalarda sertleşmesi normal. Çok soğuklarda aracın vitesini değiştiremediğimi hatırlıyorum soğuk motorda.

Ama dış hava sıcaklığı 15-20 derece ve zor geçiş varsa yağ seviyesi kontrol edilmeli. Ben bir aracıma Atf yağı koydurdum, ilk halinden bile daha yumuşak geçişler sağladı ve orjinal yağın sertleştiği havalarda o yağ ile gayet rahat geçişler sağlıyordum. Aman servise söylemeyin atf koyun diye, 500 kelime eder koyulmaz yağı özel bunun cart curt diye.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

@Yahya Coşkun

Türkçe'yi lastik gibi bir yerlere çekmeyelim derken? Nereye çekmişim ki ben? @,  beyin anlattığı hikayeye ufak bir gönderme yaptım sadece. 

Arkasından da konuyla alakalı düşüncelerimi yazdım. Siz nasıl anladınız, nereye çektiniz bilemem tabi. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

@Yahya Coşkun, öncelikle hoş geldiniz, forumda kalıcı olmayı düşünüyorsanız kendinizi ilgili bölümde tanıtmanızı dileriz.  

İkincisi vites geçişleri ile ilgili arkadaşların da yazdığı gibi yağ seviyesi kontrol edilmeli, aks keçesi kaçağına bakılmalı, yani yakınma servis yetkilisine iletilmeli, sorun ısınınca geçtiğine göre serviste tekrar etmesi zayıf ihtimal dahi olsa.

Forumda bazı arkadaşlar Türkçe öğretmenliğine soyunmadan önce arkadaşın bunu espri mahiyetinde yaptığını düşünebilseler iyi olurdu.

Aracına tanıtım kutucuğunda "fokus stil Plas paket DYB" yazan kişinin bunu cehaletten yapmadığı açıktır, defalarca bu forumda "ayfon", "Füzyon", "Sümbül" gibi esprili tanımlar kullanıldı geçmişte de. 

Forumda verimli ve faydalı kullanılabilir bir ortam olabilmesi için kişilerle değil içerikle uğraşmamız lazım.

Yok 11 numaralı kural ihlali olarak görüyorsanız bu forumdaki herkesi uyarmanız lazım, yazıma olabildiğince dikkat eden ben dahil.

Konu dışına taşan kısımları, hatta mesajın tümü gerek görürse moderatör tarafından silinebilir.. 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.