Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

1.6 Ecoboost 1.4 Tsi 122 Dsg Golf 7 Yakıt Karşılaştırma

Önerilen Mesajlar

Focusun az yakmasi gayet normal vw zaten fabrika verisi olarak dusuk ama gercek değer olarak daha fazla yakan bir arac...zaten daha önce auto show dergisinde ecoboost 1.6 180 ps ile 1.4 160ps karşılaştırmali veriler vardi iki aracin fabrika verileri ayni olmasina rağmen focus 1litreye yakın az yakıyor. .bu araclarinda pompa degerleri ve şoför farki da olsa bisey degismez zaten golf dsg sanziman oldugu için baska bir Şoförde sürse ayni hizlarda kullanımda baska kiside kullansa sonuçlar yakin olur...ecoboost herdurumda tsi dan az yakıyor. .birde burda focus 180 ps golf 122 ps ona ragmen focus az yakiyor.birde 125 ps focus olsaydı golften 1.5litreye yakin az yakardi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

test verisi mi ? İki araçta aynı kişi tarafından aynı şartlarda mı kullanıldı?Eğer öyleyse tebrik etmek lazım Halkarabası' (VW) nı

Niye ki silindir kapayarak 2 silindir çalışıyor yani daha az benzin püskürtüyor.Garip değil ki 1.0'ın da az yakma sebebi bu zaten uzay teknolojisi yok üstünde :zha::D Önemli olan golf'de şartları uyacak durumda gitmek.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@çağlar çetinkaya,

Bu vw nin yeni act teknolojisi sayesinde daha az yakmıştı.

Teste dair video

http://www.youtube.com/watch?v=J_YXrXg0Klw

fabrika verisi golf daha az 4.7 ,focus 5.1 0.4 litre daha az focustan ama test verisinde bu değer 0.2 litre çıkmış focus fabrika verisine daha yakın tüketim yapmış..birde bu adamlar nasıl kullandıysa arabayı focus 1.0 motora 7.5 litre benzin yaktırmış .videoda gayet akıllı kullanmış gibi görünüyor  kendide zaten ekonomi odaklı kullandık diyor adam bu nasıl ekonomi odağı??focus 1.0 a okadar benzin yaktırmak için aracı iyice zorlamak lazım ben bile focus 1.6 ecoboostu karışık kullanımda ara arada zorlamama ragmen 7.5 litreyi ancak görüyorum bu adam nasıl araba kullanmışta 7.5 a çıkmış orası enteresan birde araç 1.0 olmasına rağmen...şuan aracımın yakıt tüketimi 7.5 da bu 7.5 da bayağı bir ş.içi kullanım ve aracı zorladığım andaki değerlerde var .zaten 7.3 üçtü arada bi biraz zorladım sonra 7.5 a çıktı.demekki bu adam ecoboost 1.6 kullansaymış 8.5-9 litre yakarmış ..8.5 litreyide yazın ben daha hiç görmedim aracımda hatta 7.7 yı geçmedim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Niye ki silindir kapayarak 2 silindir çalışıyor yani daha az benzin püskürtüyor.Garip değil ki 1.0'ın da az yakma sebebi bu zaten uzay teknolojisi yok üstünde Önemli olan golf'de şartları uyacak durumda gitmek.

Golf te iki silindiri kapalı konumda gitmek çok çok zor olmayacaktır. 90-100 le genel itibariyle düz bir güzergahta  giderken kapatıyorsa süper. Lazım olduğunda da emrinde 140 hp var. Bence güzel ve takdir edilmesi gereken bir durum. 

1.0 ı 4 silindir yapsalardı, 130-140 hp koysalardı ve act gibi bir teknoloji koysalardı bu sefer de dizelcilere kafayı bozdurturlardı. :D Hem bi ton para ver al, hem de benzinlisi seninkinden az yaksın. :D :D :D 

Her neyse, bence 1.6 ecoboost un da, 1.0 ecoboost un da ekonomi potansiyeli sınıflarında, sınıfları dışında, rakipleri içerisindeki bütün motorlardan daha yüksek. Ford bu motor üzerine oynamalı kartlarını. Bu motor geliştikçe Ford'da gelişecektir. Atıyorum act gibi bir teknolojiyi 1.6 eb ye koysan sonuç harika olur. Tabi sabredebilene...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Niye ki silindir kapayarak 2 silindir çalışıyor yani daha az benzin püskürtüyor.Garip değil ki 1.0'ın da az yakma sebebi bu zaten uzay teknolojisi yok üstünde :zha::D Önemli olan golf'de şartları uyacak durumda gitmek.

ford uda tebrik ediyorum canım şimdi ecoboosta haksızlık olmasın :) zaten ecoboost yılın motoru seçilmiş bir motor volksvagen iyi olsaydı onu seçerdi adamlar demekki ecoboost  ACt den daha iyi :kıhkıh:  şartlara uygun gitmezsekte ecoboost az yakar herhalde :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

fabrika verisi golf daha az 4.7 ,focus 5.1 0.4 litre daha az focustan ama test verisinde bu değer 0.2 litre çıkmış focus fabrika verisine daha yakın tüketim yapmış..birde bu adamlar nasıl kullandıysa arabayı focus 1.0 motora 7.5 litre benzin yaktırmış .videoda gayet akıllı kullanmış gibi görünüyor  kendide zaten ekonomi odaklı kullandık diyor adam bu nasıl ekonomi odağı??focus 1.0 a okadar benzin yaktırmak için aracı iyice zorlamak lazım ben bile focus 1.6 ecoboostu karışık kullanımda ara arada zorlamama ragmen 7.5 litreyi ancak görüyorum bu adam nasıl araba kullanmışta 7.5 a çıkmış orası enteresan birde araç 1.0 olmasına rağmen...şuan aracımın yakıt tüketimi 7.5 da bu 7.5 da bayağı bir ş.içi kullanım ve aracı zorladığım andaki değerlerde var .zaten 7.3 üçtü arada bi biraz zorladım sonra 7.5 a çıktı.demekki bu adam ecoboost 1.6 kullansaymış 8.5-9 litre yakarmış ..8.5 litreyide yazın ben daha hiç görmedim aracımda hatta 7.7 yı geçmedim

Zaten ben bu adamın testlerini çok sevmiyorum. Adam 316 ile sıfır çiziyor testte, sonra yakıt tüketiminden bahsediyor. Mondeo 1,6 tdci ile sportif odaklı kullanımda xxx yaktı diyor. Mondeo nun nesini sportif kullanıyorsun. Adam ekonomi için o motoru koyuyor, amacı ekonomi, tutmuş sportif odaklı test yapmış. 316 keza öyle. Eline geçen her arkadan itişli modelle kıç attırıyor. Önden çekişli modelle esp kapanmadan kaymaya izin veriyor/vermiyor muhabbeti yapıyor. Kim arabasını kaydırmak için uğraşıyor ki! Test etme mantığı biraz farklı. Sadece böyle bir şey var diye paylaştım.

Zaten 1.0 ı olan arkadaşların yakıt tüketimleri ortada. 6 seviyelerinde seyrediyor diye hatırlıyorum. Bana göre de benzinli bir motor için 6 lt uygun. 

Mesele golf ün act teknolojisinde. Bence o teknolojiye sahip bir motor çok iyi işler çıkartabilir. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bunlar yeni oyuncaklar. Hemen o bu ne güzel dememek lazım. 1.0 bana kalırsa act'ye göre daha güvenli.Bunu zaman değiştirecek.Konu bu değil gerçi.

Zaten ben bu adamın testlerini çok sevmiyorum. Adam 316 ile sıfır çiziyor testte, sonra yakıt tüketiminden bahsediyor. Mondeo 1,6 tdci ile sportif odaklı kullanımda xxx yaktı diyor. Mondeo nun nesini sportif kullanıyorsun. Adam ekonomi için o motoru koyuyor, amacı ekonomi, tutmuş sportif odaklı test yapmış. 316 keza öyle. Eline geçen her arkadan itişli modelle kıç attırıyor. Önden çekişli modelle esp kapanmadan kaymaya izin veriyor/vermiyor muhabbeti yapıyor. Kim arabasını kaydırmak için uğraşıyor ki! Test etme mantığı biraz farklı. Sadece böyle bir şey var diye paylaştım.

Zaten 1.0 ı olan arkadaşların yakıt tüketimleri ortada. 6 seviyelerinde seyrediyor diye hatırlıyorum. Bana göre de benzinli bir motor için 6 lt uygun. 

Mesele golf ün act teknolojisinde. Bence o teknolojiye sahip bir motor çok iyi işler çıkartabilir. 

Yav sürüş denemesi ile tüketimleri birleştirmezler bana kalırsa olsa bile çok az bir süre ile değerler çok etkilenmez.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Yakup Çağatay,

Valla Yakup, ben 500 km sakin kullandıktan sonra bir 30 km sert gideyim, değerler fırlıyor yukarı. 5 se 5,5 oluveriyor bir anda.  Sonra benim arabam 5,5 mu yaktı oluyor. Test verisi ile fabrika verisindeki 1-2 lt farkı anlarımda abi bu adamın ekonomi odaklı testinden sonra 3-4 lt fark çıkabiliyor. :D 

Her neyse

Bunlar yeni oyuncaklar. Hemen o bu ne güzel dememek lazım. 1.0 bana kalırsa act'ye göre daha güvenli.Bunu zaman değiştirecek.Konu bu değil gerçi
şu kısma olduğu gibi katılıyorum. 
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Yakup Çağatay,

Valla Yakup, ben 500 km sakin kullandıktan sonra bir 30 km sert gideyim, değerler fırlıyor yukarı. 5 se 5,5 oluveriyor bir anda.  Sonra benim arabam 5,5 mu yaktı oluyor. Test verisi ile fabrika verisindeki 1-2 lt farkı anlarımda abi bu adamın ekonomi odaklı testinden sonra 3-4 lt fark çıkabiliyor. :D

Her neyse

şu kısma olduğu gibi katılıyorum. 

30 km az mı şimdi :D Neyse canım o adamlar senin benim kadar bunları düşünüyordur eğer dürüstlerse.. Bu yüzden dedim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.