Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Yokuş Yardımı

Muhammet Akyıldız

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0

Ben focusu almadan önce golfe merak salmıştım.Orada da geçmişti bu konu ama yokuş kalkış değil cruise control olarak ve bu işi bilenler araçta bu donanımların alt yapısının hazır bulunduğunu ve bir yazılımla halledilebildiğini söylediler.Yalnız aracında  yokuş kalkış desteği bulunanların birçoğu menüden bu özelliği kapatırken sizin niçin bunu aracınıza ekletmek istediğinizi de merak ettim doğrusu.Bence olmazsa olmaz bi donanım değil ettiğin masrafa kesinlikle değmez

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Herşey eklenir önemli olan bu eklenebilirlik için vereceğiniz ücrete değecek olması?  :yeah:

Yetkili servise sormanız faydanıza sizin-bizim yapabileceğimiz birşey değil

bununla uğraşıp yaparım diyen servis varsa herkes oraya gitsin bence.

Ben focusu almadan önce golfe merak salmıştım.Orada da geçmişti bu konu ama yokuş kalkış değil cruise control olarak ve bu işi bilenler araçta bu donanımların alt yapısının hazır bulunduğunu ve bir yazılımla halledilebildiğini söylediler.Yalnız aracında  yokuş kalkış desteği bulunanların birçoğu menüden bu özelliği kapatırken sizin niçin bunu aracınıza ekletmek istediğinizi de merak ettim doğrusu.Bence olmazsa olmaz bi donanım değil ettiğin masrafa kesinlikle değmez

forumda kapatan varmı merak ettim, hiç kapatmadım kapatmayıda düşünmüyorum. neden ki?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

aracımda yokuş yardımı yok,aracıma yokuş yardım sistemi taktırabilirmiyim.

Teorik olarak belki, pratik olarak hayır.

Mevcut araç satılır. Hill Holder için gerekli malzeme ve işçiliğe verilecek tutar eklenip Hill Holder'lı bir araç alınır. Uykusuz ve stresli geçen gecelerden kurtulunur

Aynen...

yokuş kalkış desteği bulunanların birçoğu menüden bu özelliği kapatırken sizin niçin bunu aracınıza ekletmek istediğinizi de merak ettim doğrusu.

Patinaj kontrolu ile karıştırmış olma?

Kimsenin yokuş kalkış desteğini kapatmış olacağını sanmam.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

@, @Cem Boneval,

Connecte vardı bizim kapadım.Aracı ciddi anlamda tutuyor ve iğrenç bir sesle( ''gorrrkkk tarzında'') kalkabiliyodum.Focuslarda işlevi nasıldır bilmiyorum ama burada esnaf bir abi kapatmıştı.Forumda da kadir arkadaş kapamış.O kadar masrafa girmezdim şahsen hill hold için.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben kapattım çünki aracı bazen düz yolda da tutuyor stop etmeme neden olabiliyor,şimdi kapalı geziyorum ışıklarda düz yolda çok rahat fırlayıp kalkıyorum :-) benim düşüncem tabiki bu

@, @Cem Boneval,

Connecte vardı bizim kapadım.Aracı ciddi anlamda tutuyor ve iğrenç bir sesle( ''gorrrkkk tarzında'') kalkabiliyodum.Focuslarda işlevi nasıldır bilmiyorum ama burada esnaf bir abi kapatmıştı.Forumda da kadir arkadaş kapamış.O kadar masrafa girmezdim şahsen hill hold için.

bozuk olmasın? :D

öncelikle ses ben duymuyorum arabanın içinden.

düz yolda devreye hiç girmedi.

tutma olarakta yorum yapamıyorum hiç kapalı kullanmadığım için :D 

ama daha yavaş kalkmayı tercih ederim konfor için. kapatmayı düşünmeyeceğim, sonraki arabalarımdada olamasını isteyeceğim bir donanım.

sonuçta tercih meselesi, ben şaşırdığım için sordum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Düz yolda devreye girmesi anormal bir durum.

Kalkışta balatalar salana kadar hafif bir tutulma hissi ve balata sürtme sesi belli belirsiz var. Ama alışınca fark etmiyor bile insan. Aslında en iyisi ayağını frenden çekip salıvermesini bekleyip öyle kavrama yaptırmak.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kimsenin yokuş kalkış desteğini kapatmış olacağını sanmam.

Şöyle bir geyik var. Rampada yokuş kalkış devrede beklerken öndeki araç geri kaymaya başlamış tabi kahramanımızın aracında yokuş kalkış devrede olduğundan arabayı geri kaydıramamış ve üstteki gelip güm diye patlamış :(

Golfte otomatik elfreni düğmesi yanında acil durum için hillhold düğmesi var basıyorsun devreden çıkıyor istersen rahatça geri kayıyorsun. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

balata sürtme sesi

bahsettiğim ses bu işte.Connectte bu sesi oldukça fazla hissediyosun focusta biraz daha rahat çalışıyordur şüphesiz.

bozuk olmasın? :D

öncelikle ses ben duymuyorum arabanın içinden.

düz yolda devreye hiç girmedi.

tutma olarakta yorum yapamıyorum hiç kapalı kullanmadığım için :D

ama daha yavaş kalkmayı tercih ederim konfor için. kapatmayı düşünmeyeceğim, sonraki arabalarımdada olamasını isteyeceğim bir donanım.

sonuçta tercih meselesi, ben şaşırdığım için sordum.

bozuk değil çalışıyor ama connecteki biraz özentisiz versiyonu sanırım focuslarda böyle olacağını düşünmüyorum.Tabiki kullan sonuçta arabanda orijinalinde var ben sonradan ekletmeyi gereksiz buluyorum sadece

Şöyle bir geyik var. Rampada yokuş kalkış devrede beklerken öndeki araç geri kaymaya başlamış tabi kahramanımızın aracında yokuş kalkış devrede olduğundan arabayı geri kaydıramamış ve üstteki gelip güm diye patlamış :(

Golfte otomatik elfreni düğmesi yanında acil durum için hillhold düğmesi var basıyorsun devreden çıkıyor istersen rahatça geri kayıyorsun. 

Bu geyiği duymadım ama gerçekte opel astra ile ilgili bir kaza haberi okumuştum.Şöyle ki:

astrada el freni yok elektronik park düğmesi var.Vatandaş rampa bir yere park ediyor o esnada yokuş kalkış devrede alışkanlık mı dikkatsizlik mi yoksa aracın yazılım hatasından mı siz söyleyin sürücü durdum elektronik park devrede diyerekten araçtan iniyor.Arkasını döner dönmez araç yokuş aşağı salınmış gitmekte ve kaçınılmaz son ..Böyle bir kaza okumuştum arabam.com 'da ve oradaki test pilotu ''bu kadar fazla donanım tehlikeli olmuyor mu''diye bir yorum getirmişti.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

focus da boşa alınca devreden çıkıyor.

Bu geyiği duymadım ama gerçekte opel astra ile ilgili bir kaza haberi okumuştum.Şöyle ki: astrada el freni yok elektronik park düğmesi var.Vatandaş rampa bir yere park ediyor o esnada yokuş kalkış devrede alışkanlık mı dikkatsizlik mi yoksa aracın yazılım hatasından mı siz söyleyin sürücü durdum elektronik park devrede diyerekten araçtan iniyor.Arkasını döner dönmez araç yokuş aşağı salınmış gitmekte ve kaçınılmaz son ..Böyle bir kaza okumuştum arabam.com 'da ve oradaki test pilotu ''bu kadar fazla donanım tehlikeli olmuyor mu''diye bir yorum getirmişti.

çok mantıklı gelmedi bana. focus için araba çalışıyor olsa viteste bırakamazsın hill holder vites boşken devreye girmez. e motor çalışmıyor olsa kaymaz. hadi diyelim opelde vites boşkende devreye giriyor, kaç sn tutuyormuş ki? focusta o sürede arabadan inmek için hastaneye filan yetişiyor olmak lazım.

Ozan Karsavuran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.