Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Lpg'den Sonra Yazılım Güncelleme

A.Coşar

Soru

2013 Temmuz girişli F3 Trend X Sedan Benzinli aracıma 1200 km de Lpg taktırdım. Acaba servise gidip "aracıma tüp taktırdım,hele bir yazılım güncelleyelim" demeli miyim, yoksa ses etmeden usulca ilk yıl bakımını mı beklemeliyim?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

2013 Temmuz girişli F3 Trend X Sedan Benzinli aracıma 1200 km de Lpg taktırdım. Acaba servise gidip "aracıma tüp taktırdım,hele bir yazılım güncelleyelim" demeli miyim, yoksa ses etmeden usulca ilk yıl bakımını mı beklemeliyim?

Neden ilk yazılım değiştirip lpg taktırmadınız demek isterdim de faydası olmayacak.

Ne fark eder beklemek yada beklememek ikisinde de aynı sonuç alınacak. 

Araçta sorun hissediyorsanız şimdi gidin hissetmiyorsanız zorlamayın zamanında gidersiniz :yeah:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sayın Çağatay, Lpg daha sonra düşünüyordum ama acil gerekti. Ve Lpg'den önce yazılım güncelleme vb konularda bilgi sahibi değildim.

Forum sayesinde çok şey öğreniyorum . Bunu biraz geç öğrendim. Bu hafta sonu şansımı deneyeceğim.

Hızınıza hayran olmamak elde değil...

Ayhan C. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

aracınızı guncellettiğinizde bariz degişen seyleri bizim paylasırsanız cok sevınırız bende aynı durumdayım ama aracım lpg lı dıye ankaradakı servisler pek yapma taraftarı degıl

Gökhan Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

peki cem abi lpg li arac için guncelleme ye ne diyorsun adamlar guncelleme sonrası herhangı bır garantı vermıyor beyın de sıkıntı cıkabılır dıyorlar yanı bıse olursa cepten odersınız dıyorlar

benım arabamda 2 . vites sıkıntısı var devırsız ıkıncı vıtese attıgımda arac kendını toparlaya kadar kendını bayagı bı hırpalıyor. acaba guncelleme sonrası bu ortadan kalkarmı ? arac 1.6 125 ps steyl plus 2011 hb

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende LPG taktırdım bu güncelleme olayını kavrayamadım arkadaşlar , araçta LPG den sonra her hangi bir sorun gözlemlemedim , neden güncelleme yaptırayım ki , mantıken sorun olursa servise giderim  güncelleme ihtiyacı olursa kendileri yaparlar ben niye isteyim ki baktım yaptılar sorun çıktı bana mı sordunuz kardeşim güncelleme sonrası sorun fordun sorunudur, siz ister de güncelleme yaptırırsanız ve sonrasında olumsuzlukları bence yine fordun karşılaması gerekir ama karşılamaz ise de  o zaman LPG firmasının garantisi var ve BRC ile Prince benden kaynaklanırsa öderim diyor ford karşılamazsa LPG firmasına döndürürüm ibreyi bilmem doğrumu düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende LPG taktırdım bu güncelleme olayını kavrayamadım arkadaşlar , araçta LPG den sonra her hangi bir sorun gözlemlemedim , neden güncelleme yaptırayım ki , mantıken sorun olursa servise giderim güncelleme ihtiyacı olursa kendileri yaparlar ben niye isteyim ki baktım yaptılar sorun çıktı bana mı sordunuz kardeşim güncelleme sonrası sorun fordun sorunudur, siz ister de güncelleme yaptırırsanız ve sonrasında olumsuzlukları bence yine fordun karşılaması gerekir ama karşılamaz ise de o zaman LPG firmasının garantisi var ve BRC ile Prince benden kaynaklanırsa öderim diyor ford karşılamazsa LPG firmasına döndürürüm ibreyi bilmem doğrumu düşünüyorum.

O kadar kolay değil gibi geliyor bana bende lpg taktırma arifesindeyim brc sadece motor garantisi veriyor servisi aradım şazumanınız motora bağlı garantiden çıkar diyor şu anda 300 km civaındayım bir süre daha binip sorun çıkmaz diye dua etmekten başka çare yok işimiz Allah'a kaldı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yerim o servisi ona bakarsan gösterge de aküye aküde motora bağlı burada bir çok arkadaş ben de dahil göstergelerimizi değiştirdik, ne oldu yani 4 yıllık garantimiz gitti mi, o zaman garanti süresi boyunca yani dört yıl paspasınızı da değiştirmeyelim bence bu korkularla insanları kandırıyorlar  ben kısaca süreci size anlatayım o halde ;  prince sadece subap ve subap kapağını karşılar buda takriben 3500 tl tutar , BRC ise taktığı anda prince gibi subap ve subap kapağı arızalarını karşılar eğer daha fazlasını karşılamasını istediniz diyelim  200 tl LPG kaskosu diye bir garanti satar size bu kasko size  eğer ford size atıyorum şanzımanınız lpg den kaynaklı bozulmuş dedi olacak şey değil de bu sorun diyelim çıktı LPG kaskosu bu parayı öder ve daha sonrasında rücu yolu ile forddan mahkeme yolu ile bu parayı alır hukukla ilgili bir kurumda çalıştığımdan bu konuları çok araştırdım ve sonunda BRC de karar kıldım ( burada bana birde reklam yaptırdın hocam bunu da belirtiyim arkadaşlardan özür dilerim çünkü forumlarda reklam yapanlara illet oluyorum ) Korkma hocam o serviste motor ustasına sor kesin tanıdığı bir LPG firmasına seni yönlendirir ve hatta marka bile söyler, aracımı mayıs 2013 de aldım ve daha 500 km de iken BRC taktırdım hiç bir sorun yaşamadım aracım 1.6 powershift ne şanzımanda nede başka bir yerde sorun yok komşumda benim aracın 2012 si var o da yaklaşık 30000 km yol yaptı halen bir sorun yok aksine çok mutluyuz yani hocam  tak LPG yi araçta direksiyonunun başında mutlu ol ha benim param var arkadaş ben 5 tl ye benzin alır vitesi boşa atar kırmızıda kontak kapatır uzun yolda 90-100 geçmem kardeşim diyorsan oda senin kararın

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

5 tl ye benzin alır vitesi boşa atar kırmızıda kontak kapatır uzun yolda 90-100 geçmem kardeşim diyorsan oda senin kararın

Vitesi boşa atarsan benzin harcamaya devam edersin,ancak viteste ayağını gazdan çekersen benzin harcamazsın. Lütfen yol bilgisayarınız yardımıyla bunu tecrübe ediniz ve söylentilere kulak asmayınız. Önce güvenlik!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

İki ayrı servis aynı şeyi söyleyince insan tedirgin oluyor.Ama bu şartlar altında benzinli arabaya binilmiyor binilsede zevk vermiyor.Sizin gibi arkadaşların olumlu yorumlarını okudukça insanın cesareti artıyor.Zaten sıkıntı aracın sıfır olması ikinci el olsaydı şimdiye kadar çoktan lpg lenmiştik.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu LPG konusu uzar gider, ama toparlamak gerekirse:

1. LPG fiyatları da zamlanacak, aradaki makas bir süre sonra daralacak, demdi demeyin

2. Yetkili servisler LPG sistemleri konusunda eğitim almış eleman istihdam etmediklerinden LPG kaynaklı sorunlarla uğraşmak istemiyorlar ve bazen sorunun gerçekten LPG sisteminden mi yoksa genel bir sorun mu olduğu belli olmadığından baştan hepsini reddediyorlar.

3. Garanti sürecindeki ürkütücü durum nedeniyle ciddi LPG firmaları da Avrupa'da olduğu gibi kendi garanti şartlarını belirliyor ve bu hizmeti sunuyorlar.

4. Söz gelimi şanzıman arızası gelişirse ve servis bunu LPG veya kullanıcıya bağlamaya çalışırsa hukuk yolu her zaman açıktır, tüketici mahkemesi, bilirkişi tayini vb. bir süreç sonunda hakkınızı alabilirsiniz, ama uğraştırabilir.

Sonuçta dikensiz yol değil ama gidilmeyecek bir yol da değil, iyi bir serviste garantili taktırmak atmosferik motor için pekala düşünülmesi gereken bir tasarruf tedbiridir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

aracınıza ugulatacağınız yazılım.. güncelleme gibi bir şey ise size sadece tekrar LPG ciye gidip ayar yaptırmak dakar kolay hiç bir sıkıntı veya sorun doğurmaz...

fakat bu yazılım chıp gibi aracın sınırlarını zorlayan beygirini ve torkunu artıran bir yazılımsa bunu önce lpg cinizle görüşmeniz lazım.. ona eşdeğer ayarları lpg de yapabilcekmi sorun çıakrcakmı verim alaiblcemisiniz... bunları konuşmanız lazım...

Bu arada geneli yaparız abi der.. garanti altına alın kendinizi tabi yöntem sizin :)

LPG aracın benzinli halindeki enjektörünlerin püskürtme m/s lerini ölçer aynı verileri lpg beynine aktarır ufak tefek ince ayarlarla düzeltirlir..

her güncelleme veya yazılımdan sonra LPG ciye gitmeniz gerek...

Opel aracımda şanzumanımdan ses gelmişti servise gittim.. LPG den dolayı kimse sorun çıkarmı çünki mantık oalrak hiçbir açıklaması yok... LPG nin zararı subop ve yataklara olaiblir egr ye olaiblir ama şanzumana olmaz...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar konuyu görünce kafam çok karıştı ben serviste taktırmadım lpg'yi. Bu güncelleme muhabbeti tuhaf ben 8000 km oldu taktıralı gayet memnunum tasarruftan ve performanstan yana bir sıkıntı yaşamadım güncelleme ne için gerekli ve niye yapılıyor yaptırdıktan sonra ne değişiyor araştıran arkadaşlar beni aydınlatırsa çok sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

peki cem abi lpg li arac için guncelleme ye ne diyorsun adamlar guncelleme sonrası herhangı bır garantı vermıyor beyın de sıkıntı cıkabılır dıyorlar yanı bıse olursa cepten odersınız dıyorlar

benım arabamda 2 . vites sıkıntısı var devırsız ıkıncı vıtese attıgımda arac kendını toparlaya kadar kendını bayagı bı hırpalıyor. acaba guncelleme sonrası bu ortadan kalkarmı ? arac 1.6 125 ps steyl plus 2011 hb

Gökhan bey sizdeki bu sıkıntı bendede mevcuttu aracın lpg ayarı yolda hareket halindeyken usta tarafından yapıldı ve sorunum çözüldü. Yalnız araç lpgli olduğundan fazla devirsizde vites değirmemenizde fayda var diye düşünüyorum. 

Serkan Yüksel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.