Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Alamiyorum...

Faruk Çevik

Önerilen Mesajlar

Yaklasik 2 aydir 1.0 eb tit smart focus arabamin hayalini kuruyorum.Gecenlerde sizinle paylastigim gibi arac tam belli olmamak uzere ekim ayinda gelicek.daha uretime girmemis gorunuyor.her iste bir hayir vardir derler.bu arac icin12-13 bin borca giricektim.bu surecte baska ticari bir is icin borca girmem gerekicek.hem gecikme hem bu i vazgecmeme sebeb oldu.butceme gore sifir bir arac alma karari aldim.bagaj ihtiyacim oldugu icin 0.9 clio sport toure karari verdim.araca karsi herkeste onyargi var.kullananlardan memnun oolanda var olmayanda.test surusu yaptim hosuma gitti.yakit eb ye gore daha az.yokustatirmanis ve duz yolda 130 kadar deneme sansim oldu.forumdaki testide okudum.iyi yanlari da var. Kotu yanlari da.sizlerin bu arac hakkindaki yorumlarini bekliyorum...(hicbir araba f3 tit smart olamaz)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba;

Focus 3 1.0 ecoboost yerine almayı düşündüğün araç hakkında yorum yapamam fakat 1.0 F3'ü beklememen sana ''keşke'' dedirtebilir. Şuan kendi arabam 1.0 Ecoboost 125 Ps. Araç da sunulan 170 tork anlık hızlanmaya göre 200 torka ulaşıyor. Turbo su sayesinde de Fordun Kullanmış olduğu TDCİ motor mantığı ile çalışıyor ve sana tam olarak 1.6 dizel motor gücü hissettiriyor. 1.0 Ecoboost Motor 2013 yılında 2 kez yılın en iyi motoru seçildi diğer aldığı ödüllerde ortada. Yeni gelecek olan Mondeo da da bu motorun sunulacak olması motorun geleceği ve 2. el değeri açısından nasıl bir gelecek sağlanacağını ispat ediyor. motor dışında Titanium donanımlı ve smart paketli bir araç senin tüm ihtiyacını karşılayacaktır. Bu konu ile ilgili çok daha fazla bilgi aktarabilirim. yani sonuç 1.0 Ecoboost motoru sonuna kadar bekle derim. :sofeer:  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba;

Focus 3 1.0 ecoboost yerine almayı düşündüğün araç hakkında yorum yapamam fakat 1.0 F3'ü beklememen sana ''keşke'' dedirtebilir. Şuan kendi arabam 1.0 Ecoboost 125 Ps. Araç da sunulan 170 tork anlık hızlanmaya göre 200 torka ulaşıyor. Turbo su sayesinde de Fordun Kullanmış olduğu TDCİ motor mantığı ile çalışıyor ve sana tam olarak 1.6 dizel motor gücü hissettiriyor. 1.0 Ecoboost Motor 2013 yılında 2 kez yılın en iyi motoru seçildi diğer aldığı ödüllerde ortada. Yeni gelecek olan Mondeo da da bu motorun sunulacak olması motorun geleceği ve 2. el değeri açısından nasıl bir gelecek sağlanacağını ispat ediyor. motor dışında Titanium donanımlı ve smart paketli bir araç senin tüm ihtiyacını karşılayacaktır. Bu konu ile ilgili çok daha fazla bilgi aktarabilirim. yani sonuç 1.0 Ecoboost motoru sonuna kadar bekle derim. :sofeer:

Bu dediginiz bilgilerin hepsini hatta fazlasini forumdaki kullanicilardan bol bol dinledim. :-)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

0.9Tce'nin test sürüşünü yapmıştım ben ki yapma sebebim almayı planlayan arkadaşımdı o aldı. Tüketim olarak bilgim yok ancak önceki kasa clio'lara ve fransızlara karşı önyargılı olan birine göre gayet başarılıydı. Ben hatchback kullanmıştım, frenleri yeterli gelmişti. Sesi hoştu, dolu paketlerinde iç görünümü bence gayet başarılı.

Adminimiz de testini yapmıştı diye hatırlıyorum.

Forumlarda "fransızdan cacık olmaz" mantığıyla yazanların yazdıklarını dikkate almanın manası yok zaten ki farketmişsinizdir. Bilgili olan ve olumlu ve olumsuz taraflarını yazabilenlere bakmak gerekli, onun ayrımını yapmak da zor malesef.

Yerinizde olsam 1.5 dizeline de göz atarım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fransızlardan cacık olur mu bilmem ama daha geçen forumda dünyanın en çok satan araçları vardı. ilk 20 de ne reno var ne fiat. bu araçlara Fransızlar, italaynlar ve türk ler biniyor herhalde fabrikaları burada olduğu için. hele reno grubu ucuzda sayılmaz. birde afrikada hala şahin e doğan a binen var diye biliyorum.

900 motor performanstan fazla bir şey beklemiyorsanız, alınır hocam mesele bütçe. sizin için hayırlısı olsun da işinize bakın. 130 tork u var. ve yüksek devirde verebiliyor bunu yanılmıyorsam 2000 di. parantez içindeki cümleniz zaten gerçekleri açıklıyor. 1.2 turbo da çıkardı reno. clio da varsa onu alın derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fransızlardan cacık olur mu bilmem ama daha geçen forumda dünyanın en çok satan araçları vardı. ilk 20 de ne reno var ne fiat. bu araçlara Fransızlar, italaynlar ve türk ler biniyor herhalde fabrikaları burada olduğu için. hele reno grubu ucuzda sayılmaz. birde afrikada hala şahin e doğan a binen var diye biliyorum.

900 motor performanstan fazla bir şey beklemiyorsanız, alınır hocam mesele bütçe. sizin için hayırlısı olsun da işinize bakın. 130 tork u var. ve yüksek devirde verebiliyor bunu yanılmıyorsam 2000 di. parantez içindeki cümleniz zaten gerçekleri açıklıyor. 1.2 turbo da çıkardı reno. clio da varsa onu alın derim.

hocam hiz tutkumu tdci aracimda attim cok sukur.cok atik ve seri bir arabaydi.ben clio 0.9 u test ettim performans yonunde bi sorun yok benim icin.bana yeter.1.2 ye bakmadim.gecen soylemistiniz zam gelicek iye.yarin %3-4 arasi zam gelicekmis.ben dunden ayirtimzamdan etkilenmemek icin.kapora vermedim belki duruma gore degisiklik yapabirim...ayrica beni boyle kararsizliga iten fordun hem bayii hemde otosan olarak alirsan al alamazsan alma tepkisi...

0.9Tce'nin test sürüşünü yapmıştım ben ki yapma sebebim almayı planlayan arkadaşımdı o aldı. Tüketim olarak bilgim yok ancak önceki kasa clio'lara ve fransızlara karşı önyargılı olan birine göre gayet başarılıydı. Ben hatchback kullanmıştım, frenleri yeterli gelmişti. Sesi hoştu, dolu paketlerinde iç görünümü bence gayet başarılı.

Adminimiz de testini yapmıştı diye hatırlıyorum.

Forumlarda "fransızdan cacık olmaz" mantığıyla yazanların yazdıklarını dikkate almanın manası yok zaten ki farketmişsinizdir. Bilgili olan ve olumlu ve olumsuz taraflarını yazabilenlere bakmak gerekli, onun ayrımını yapmak da zor malesef.

Yerinizde olsam 1.5 dizeline de göz atarım.

mertcan bey dizeline 50 000 istiyorlar ki cok fazlaic ve dis gorunumu benimd hosuma gitti.sorun cikartma konusunda endiselerim var.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sorun çıkartma çoğunlukla şans işi. Çıkartsa da arabanız garantili olacak. Focus alsaydınız da sorun çıkartabilirdi. Bu konudaki tereddütlerinizi gidermek için servis ile ilgili yorumları okumanız gerekmekte. Tabiki servis ağına da göz atmayı unutmayın :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Mehmet Demir, hocam Renault falan sadece Avrupa'da var çünkü ...

anladımda Kutluhan neden sadece Avrupa da var. az üretelim az satalım bu bize yeter mantığı mı??? !!! tüm dünyaya açılmak mı istemiyorlar.

boşverelim canları ne isterse öyle yapsınlar. fiat ve reno grubu az yakar çünkü vw ve ford grubu ile kıyaslandığında aynı sınıfta en az 100 kg hafif araba üretirler.

geçen captura baktık, araba büyük gibi ölçüleri ile b-max den büyük mesela ama ağırlığına bak 100 kg hafif.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bence 1.3 dizel fiat grubu bir araç al. Daha az riske girersin bide her zaman para. Clioyu kime satıcan sıkışınca ? Tafsiyem 1.3 dizeldir.

fiat ile reno arasinda cok kalite farki oldugunu dusunmuyorum.reno ford desek tamam ama reno fiat cok farkli degil.aldigimiz araci hemen satma potansiyleiyle zarar etmemeyi dusunceksek en mantiklisi tutulan ikinci el almak.arabayi uzun bi sure kullanmak istiyorum.bu nedenle satma olayini hic dusunmedim.ayrica bundan onceki cliolarda gayet satiliyor gordugum kadariyla.bu kasa cliolarin ikinci elinin eskisinden iyi olacagini dusunuyorum.

Sorun çıkartma çoğunlukla şans işi. Çıkartsa da arabanız garantili olacak. Focus alsaydınız da sorun çıkartabilirdi. Bu konudaki tereddütlerinizi gidermek için servis ile ilgili yorumları okumanız gerekmekte. Tabiki servis ağına da göz atmayı unutmayın :)

ecet bu konuda haklisiniz.arabasiz gecen bungunlerde iki sozu baya tekrarladim."en iyi araba bindigin arabadir" ve "en kotu arba arabasizliktan iyidir " :-)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

fiat ile reno arasinda cok kalite farki oldugunu dusunmuyorum.reno ford desek tamam ama reno fiat cok farkli degil.aldigimiz araci hemen satma potansiyleiyle zarar etmemeyi dusunceksek en mantiklisi tutulan ikinci el almak.arabayi uzun bi sure kullanmak istiyorum.bu nedenle satma olayini hic dusunmedim.ayrica bundan onceki cliolarda gayet satiliyor gordugum kadariyla.bu kasa cliolarin ikinci elinin eskisinden iyi olacagini dusunuyorum.

ecet bu konuda haklisiniz.arabasiz gecen bungunlerde iki sozu baya tekrarladim."en iyi araba bindigin arabadir" ve "en kotu arba arabasizliktan iyidir " :-)

Şöyle özetliyim  kalite farklı çok yoktur ama dayanıklılık olarak fiat kesinlikle reno dan üstündür. Şirket araçlarımız albea doblo fluence. Doblo 230 binde var kullanılıyor hala duman vs yok. Albea 150 binde sadece fren balatı ve debraj balatası değişti 130 binde. Fluence kapı kapandığında camı düştü,egzoz takozu koptu. şanzıman kulağı koptu vs. Fluence şu anda 33 000 km de. Kendi yaşadığım tecrubeleri aktarıyorum. Bir bayimizde yeni kasa megane var oda bişeyi koptu 4-5 kalıcak serviste diyodu geçen haftalarda. Yanlış anlamayın niyetimiz araba kötülemek değil sadece sizin zarar görmemenizi pişman olmamanızı istiyoruz. Yoksa keyif sizin para sizin dilediğinizi alabilirsiniz. Allah içinize sindirsin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şöyle özetliyim  kalite farklı çok yoktur ama dayanıklılık olarak fiat kesinlikle reno dan üstündür. Şirket araçlarımız albea doblo fluence. Doblo 230 binde var kullanılıyor hala duman vs yok. Albea 150 binde sadece fren balatı ve debraj balatası değişti 130 binde. Fluence kapı kapandığında camı düştü,egzoz takozu koptu. şanzıman kulağı koptu vs. Fluence şu anda 33 000 km de. Kendi yaşadığım tecrubeleri aktarıyorum. Bir bayimizde yeni kasa megane var oda bişeyi koptu 4-5 kalıcak serviste diyodu geçen haftalarda. Yanlış anlamayın niyetimiz araba kötülemek değil sadece sizin zarar görmemenizi pişman olmamanızı istiyoruz. Yoksa keyif sizin para sizin dilediğinizi alabilirsiniz. Allah içinize sindirsin.

evet haklisiniz soylediklerinizde haklisiniz.bu fiyata b sinifi reno alacagina 2011 c sinifi al hem satarkende zarar etmezsin diyenlerde var.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.