Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus'u Satıp Punto Almak?

Feti Ercan

Önerilen Mesajlar

Durum o kadar sıkışık değil. Ama beyaz skydomlu bir punto evo ??? O kadar aratır mı gerçekten? Yoksa biraz fanatiklik mi var. Tamam sınıf farkı ve çekiş olarak illaki aratır ama puntonun donanımı mesela daha fazla? Çevremde bulsam bir deneyip öğreneceğim ama yok ki.

Biraz fanatiklik tabi :) Bence mantikli olur siz mercedes bmwden inip binmiceksiniz puntoya. Biraz yanlis yer bu soru için :)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Biraz fanatiklik tabi :) Bence mantikli olur siz mercedes bmwden inip binmiceksiniz puntoya. Biraz yanlis yer bu soru için :)

Uşağım kullandın mı punto?

Kullananların yorumunu almanız yeterli ağzı olan konuşur heryerde olan birşey. Değerlendirmek önemli meziyet.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Uşağım kullandın mı punto?

Kullananların yorumunu almanız yeterli ağzı olan konuşur heryerde olan birşey. Değerlendirmek önemli meziyet.

Ozan var işte :D Eğer kotu olsaydi punto Ozan ohhh derdi focusa geçince :)

Şoylede olabilir konu sahibine soyluyorum punto yerine 2008-9 fiesta alinabilir tdci

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ozan var işte :D Eğer kotu olsaydi punto Ozan ohhh derdi focusa geçince :)

Şoylede olabilir konu sahibine soyluyorum punto yerine 2008-9 fiesta alinabilir tdci

işte ozan'da kötü dememiş demekki soruları sorularan yer değilde kimin lafını alacağın önemli :) onu diyorum. 

Ozan'ın ohh deme kriteri kendine kalmış ben hangi marka olursa olsun sınıf atlarsam ohh diyebilirim.

Örn: Passat,Mondeo,İnsignia'dan inip bmw1 merco a audi 3 volvo v40'a binmem :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

olabildiğince objektif olarak arada kesinlikle dağlar kadar fark yok, sınıf farkının getirdiği farklar var doğal olarak.

skydomea kadar dolu bir punto nun yanında sınıfındaki diğer araçların bir esprisi yok bana göre ister polo olsun ister fiesta.

@Feti Ercan, arkadaşlar biliyor ama sizin bildiğinizi zannetmiyorum, 2006 grande punto var bizde 3 sene tamamen bende olmak üzere epeyce kullandım, forumunu hala takip ediyorum arada sıradada olsa hala kullanıyorum, bu yüzden bu forumdaki puntoyu en iyi tanıyan üyeyimdir sanırım :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

olabildiğince objektif olarak arada kesinlikle dağlar kadar fark yok, sınıf farkının getirdiği farklar var doğal olarak.

skydomea kadar dolu bir punto nun yanında sınıfındaki diğer araçların bir esprisi yok bana göre ister polo olsun ister fiesta.

Genelde Fiat kötü araba üretir diye bir algı var. Punto'yu kullanan test eden birisinin bu düşünceye kapılması mümkün mü?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kuş serisi iyidir. Al 3 milyara 1 milyar masraf et al sana araba eşek gibi bin. Acs var Asd fren var Tempra motoru var. Arkadan itiş hem de yanı da var. :D:zha:

Bir de lastikleri indirsen...camlara en siyahından film,içeriye de kırmızı ışık... tadından yenmez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Genelde Fiat kötü araba üretir diye bir algı var. Punto'yu kullanan test eden birisinin bu düşünceye kapılması mümkün mü?

ne kadar ekmek o kadar köfte. pahalı rakiplerinden kötü olduğu yanları mutlaka çıkacaktır ancak kesinlikle kötü araba izlenimi yaşatmaz.

şuan sınıfında bir dezavantajı var oda yüzü çok eskidi 2006 başında piyasaya çıktı hala makyajla idare ediyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir de lastikleri indirsen...camlara en siyahından film,içeriye de kırmızı ışık... tadından yenmez.

Aynen. Yürüyen tabut olduğu için ekstradan tabut parasıda yok.

ne kadar ekmek o kadar köfte. pahalı rakiplerinden kötü olduğu yanları mutlaka çıkacaktır ancak kesinlikle kötü araba izlenimi yaşatmaz.

şuan sınıfında bir dezavantajı var oda yüzü çok eskidi 2006 başında piyasaya çıktı hala makyajla idare ediyor.

Kaç defa isim değiştirdi kimse bilmiyor. :D Tasarım olarak çok yaşlı ve kötü değil. Ama 2006'dan beri şaside,motorda geliştirme yoksa ayvayı yedi. Birde frenleri Focus'tan iyimiymiş bunların? : D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aynen. Yürüyen tabut olduğu için ekstradan tabut parasıda yok.

Kaç defa isim değiştirdi kimse bilmiyor. :D Tasarım olarak çok yaşlı ve kötü değil. Ama 2006'dan beri şaside,motorda geliştirme yoksa ayvayı yedi. Birde frenleri Focus'tan iyimiymiş bunların? : D

ben biliyorum. punto olarak başladı, grande punto oldu, punto evo oldu punto olarak devam ediyor.

şaside değişiklik olduğunu sanmıyorum, gerek varmı bilmiyorum.  dizel motorda duyurulmuş bir geliştirme yok fiatın ve opelin hala kullanmaya devam ettiği bildiğimiz 1.3 75 ve 95hp dizel motor aynen duruyor zaten sorunsuz ve çok iyi bir motor, polo 1.2TDI var rakip sadece. benzinli motorlar epey geldi gitti yazmaya gerek duymuyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben biliyorum. punto olarak başladı, grande punto oldu, punto evo oldu punto olarak devam ediyor.

şaside değişiklik olduğunu sanmıyorum, gerek varmı bilmiyorum. dizel motorda duyurulmuş bir geliştirme yok fiatın ve opelin hala kullanmaya devam ettiği bildiğimiz 1.3 75 ve 95hp dizel motor aynen duruyor zaten sorunsuz ve çok iyi bir motor, polo 1.2TDI var rakip sadece. benzinli motorlar epey geldi gitti yazmaya gerek duymuyorum.

En sonunda yola gelip başladıklari ismi koydular. :D 2006'dan beri köklü bir geliştirme olmadıysa bayağı yaşlanmış bir altyapı üzerine kurulu anlaşılan. Corsa ve Aveo ile aynı altyapıyı mı kullanıyor? Öyleyse Opelin kazık servisinden yakınanlar yaşadı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

En sonunda yola gelip başladıklari ismi koydular. :D 2006'dan beri köklü bir geliştirme olmadıysa bayağı yaşlanmış bir altyapı üzerine kurulu anlaşılan. Corsa ve Aveo ile aynı altyapıyı mı kullanıyor? Öyleyse Opelin kazık servisinden yakınanlar yaşadı.

Altyapının yaşlanması gibi bir şey söz konusu mu bilmiyorum. Adı aynı kalsa da tabiki iyileştirmeler yapılıyor da gidip 1.3 Multijet II demelerinin bir mantığı olmaz bence.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Altyapının yaşlanması gibi bir şey söz konusu mu bilmiyorum. Adı aynı kalsa da tabiki iyileştirmeler yapılıyor da gidip 1.3 Multijet II demelerinin bir mantığı olmaz bence.

Motorun normu değiştiriliyor. Belki de bundan önceki Euro 4 bu ise Euro 5 normunda olduğundandır herhalde.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Motorun normu değiştiriliyor. Belki de bundan önceki Euro 4 bu ise Euro 5 normunda olduğundandır herhalde.

O sadece egzos gazlarıyla alakalı. Motor içinde dışında yazılımda bir çok revizyon ve iyileştirme yapılıyor. Bu tüm markaların tüm motorlarında sürekli olarak devam eden bir süreç.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.