Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Aracımda 2 Tane Sorun Hissediyorum. Debriyaj&amortisör

onur karadağ

Soru

1.6 tcdi  style  2013 ford focus sahibiyim.

3 ay önce aldım aracımı ve 13.400 km de.

arabada duyduğum sesler hakkında sorularım olacak

1- debriyaja bastığımda ses geliyor (manyetik çakmaklara bastığımızdaki gibi bir ses.) tak tak diye

2- amatisörden geliyor gibi hissettiğim lok lok diye ses. bu ses kötü yollarda değil mesela park halindeyken tam kırıp çıkarken bile geliyor.

birde tam depoyla 650-700 km arası yol yapıyorum. sizce azmı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Valla abi parke döşemelerde tıkırtı geliyor cam kapalıyken de açıkken de aynı sesi duyuyorum. Sıcak asfaltla yapılan yollarda gram tıkırtı yok. Gir şehiriçine arnavut kaldırımı da denilen döşeme yola. O zaman başlıyor tıkır tıkır tıkır. Serviste şehiriçine 10 km. usta biniyor arabaya asfalt yolda bi tur atıp geliyor. Ses yok bu araçta. E diyorum ses parke döşemede geliyor sen asfaltta gezdin geldin.

Direksiyon kutusundan gelen ses benim aracımdada var bu sesin normal olduğunu söylüyor servisteki kıdemli ustalar

Ayrıca servis dediğiniz gibi sıcak asfaltta test ediyor ve hiç ses gelmiyor . Servisin test parkuru burasıymış

Bir bilse parke taşlı yollarda arabanın ön göğüs kısmı kucağıma düşecek  bu cumartesi sanırım servisle kavga edeceğim bu tıkırtılar yüzünden

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Şu sesi yaşayanlar acaba viraj demirinin altındaki kavuçuk parçaya baktırdı mı? Benim ve ailemin tüm ford araçlarında bu sorun hep o zamazingodan çıktı. 10-15 tl lik bir parça, değiştirince herşey düzeliyordu. İnsanların kafası şuan direksiyon kutusunda fakat biraz daha aşağılara bakmakta fayda var. Genelde bu tip işleri serviste çok sallamazlar, mahalle arası rot'cular bile bunu çok kısa bir incelemeden sonra anlayıp "ahada şudur" diyebiliyor.

Çok anlamama rağmen (Sadece soldan ses geliyor, direksiyonu kırınca ses geliyor, tümseklerde ses geliyor) denilince kafadan aklıma gelen şey bu kavuçuk parça.

Akademik çalışma yapmaya gerek yok, ön takımlardan gelen sesler için rot'cu abi taze kandır.

Evet, dediğiniz parçayı 196.000 km de değiştirmiştim, Problem çözülmüştü ama şuan aracım 2370 km de yani daha kundaktaki bebek :)

Servise gösterdim lokurtularımı yok ağabey o normal dediler..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Evet, dediğiniz parçayı 196.000 km de değiştirmiştim, Problem çözülmüştü ama şuan aracım 2370 km de yani daha kundaktaki bebek :)

Servise gösterdim lokurtularımı yok ağabey o normal dediler..

serviste aracın tekerleri dönüyosa ve geriye kalan herşey dökülüyosa onlar için normal sayılır. (o normal abi diyen insan modelinden nefret eden insan modeliyim evet)

Ayrıca kontrol ettirin ne çıkar bundan?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

serviste aracın tekerleri dönüyosa ve geriye kalan herşey dökülüyosa onlar için normal sayılır. (o normal abi diyen insan modelinden nefret eden insan modeliyim evet)Ayrıca kontrol ettirin ne çıkar bundan?

Ahh ah, alalı 1 ay olmadı ben ne çileler çektim bilemezsiniz(en son yolda kaldım :) ).. Hatta bu yüzden arabayı satmayı bile düşünüyorum hocam..

Gelen lokurtular sanki 100k km yapmış araba gibi... Halbuki araba ilk gününden bu yana uzun yol + beton asfaltta gidiyor..

Neyse takdir edersiniz ki bende bıktım servis köşelerinde saatlerce pineklemekten bu yüzden de ister takırdasın ister lokurdasın binecem canımdan önemli değil...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Direksiyon kutusundan gelen ses benim aracımdada var bu sesin normal olduğunu söylüyor servisteki kıdemli ustalar

Ayrıca servis dediğiniz gibi sıcak asfaltta test ediyor ve hiç ses gelmiyor . Servisin test parkuru burasıymış

Bir bilse parke taşlı yollarda arabanın ön göğüs kısmı kucağıma düşecek  bu cumartesi sanırım servisle kavga edeceğim bu tıkırtılar yüzünden

kavga çıktımı?  sonucunu merak ettım..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

birde tam depoyla 650-700 km arası yol yapıyorum. sizce azmı?

ben 1 depo ile 600 km yapıyorum ;  benzinli 1.6 ecoboost ile .  bence biraz fazla yakıyor ... veya sert kullanıyorsunuz ..

arnavut kaldırımı da denilen döşeme yola. O zaman başlıyor tıkır tıkır tıkır.

arnavut kaldırımda gidipte ses yapmayan araba varmı ki ? 

Tolga Başaran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

servis ne dedi belli oldumu?

Servise gittim

Fren yağı uyarısı için resim çekmiştim onu gösterdim fren hidrolik yağı eklediler.

Tıkırtılar için ise istemeyerekte olsa Sony müzik sistemini klima panelini vites kolunun olduğu bölgedeki trimleri  söktüler bazı yerleri çift taraflı bant ile bantladılar.

Ayrıca aktif şehir içi güvenlik sisteminin orayı söktüler ve ve içine çift taraflı bant yapıştırdılar (buradan zaten ses gelmiyordu).

Gösterge panelini sökmediler

Sonuç olarak yapılan tüm işlemlere rağmen sesler  gelmeye devam ediyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Servise gittim

Fren yağı uyarısı için resim çekmiştim onu gösterdim fren hidrolik yağı eklediler.

Tıkırtılar için ise istemeyerekte olsa Sony müzik sistemini klima panelini vites kolunun olduğu bölgedeki trimleri  söktüler bazı yerleri çift taraflı bant ile bantladılar.

Ayrıca aktif şehir içi güvenlik sisteminin orayı söktüler ve ve içine çift taraflı bant yapıştırdılar (buradan zaten ses gelmiyordu).

Gösterge panelini sökmediler

Sonuç olarak yapılan tüm işlemlere rağmen sesler  gelmeye devam ediyor.

ben servıse gıttım. sustalı anahtarım takıldığı için onun siparişini vermek için o arada başka bir ustaya bu şikayetimi söyledim. bu focus 3 lerın %90 nında varmış. hata değil diyor. fabrikasyon diyor. bundan önceki kasada da oluyormuş. bir yolunu bulmuş bir parça değişimi ile hallediyorduk dedi. ama bundaki olayı tam bulamadım. arabayı parçalamam gerek dedi. bende de zaman olmadığı için yaptırmadım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
05.09.2013 - 10:38 tarihinde, Ramazan V. yazdı:

Valla abi parke döşemelerde tıkırtı geliyor cam kapalıyken de açıkken de aynı sesi duyuyorum. Sıcak asfaltla yapılan yollarda gram tıkırtı yok. Gir şehiriçine arnavut kaldırımı da denilen döşeme yola. O zaman başlıyor tıkır tıkır tıkır. Serviste şehiriçine 10 km. usta biniyor arabaya asfalt yolda bi tur atıp geliyor. Ses yok bu araçta. E diyorum ses parke döşemede geliyor sen asfaltta gezdin geldin. :D 

2015 1.6 manuel benzinli arabamda aynı problem bende de var .1. vites 10/20/30 km. hızlarda parke yolda lakırtı şeklinde geliyo ve acayip rahatsız ediyor. sanki 90 model ön takım dağılmış bi araba hissi veriyo. servise kaç kere gittim ustayla dolaştık evet ses geliyo dio ama bulamıyolar ilginç bir şey. sırf bu yüzden ford tan soğudum. arabayı satmayı bile düşünüyorum. bide ankara otokoç a gitmeyi düşünüyorum bugün arayıp konuştum ustayla randevu alıp aracı getir dedi bakalım ne çıkacak

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aynen benim aracımın da ön sol tarafından bu ses geliyor. hatta inceden pedallarda da o vibrasyonu hissedebiliyorum.. Direksiyon kutusu olsa direksiyondan bu hissedilirdi diye düşünüyorum.. Araç 700 km de ve arabadan soğumaya başladım.. :S

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
12 dakika önce, Burak Şenoğlu yazdı:

Aynen benim aracımın da ön sol tarafından bu ses geliyor. hatta inceden pedallarda da o vibrasyonu hissedebiliyorum.. Direksiyon kutusu olsa direksiyondan bu hissedilirdi diye düşünüyorum.. Araç 700 km de ve arabadan soğumaya başladım.. :S

hacı abı sende benım gıbısın :D 

Sıfır arabaları bıraksalar perte cıkarıcaz sende bende :D 2 mızde pımpırıklıyız herhalde.. bende ufak seylere cok takılıyorum.. en sonunda bende satıcam iett'le devam edicem :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşımda 2014 golf var. Hatta ön soldan kazalı, onda benim araba kadar ses yok. Hatta hiç yok.. i30 larda aynı hiç ses yok. Lastik tamiri yaptığım için her arabaya biniyorum. Sessizlik konusunda en berbat araçlardan biri bence bizim araçlarımız. Egea bile pamuk gibi :((

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
35 dakika önce, Burak Şenoğlu yazdı:

Sessizlik konusunda en berbat araçlardan biri bence

dizel kullanıcısı olsanız anlıyacağımda benzinlilerde fark o kadar bariz değil kanımca. 

sizin aracın 2012 modelini lpgli olarak kullanıyorum. Yaşımdan olsa gerek rölantide motor sesi duymuyorum :) 

az bi sarsıntı var evet benimkinde de ama şöyle sallıyayım bi kadar değil. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.