Jump to content
  • Welcome!

Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

Serdar yaman

Focus 3'leriniz Hangi Renk?

Hangi rengi tercih ettiniz ?   

334 members have voted

1. 1. Hangi rengi tercih ettiniz ?

• Buz Beyazı (Opak)
      145
    • Blazer Mavi (Opak)
      4
    • Spor Kırmızı (Opak)
      4
    • Aytozu Gri (Metalik)
      59
    • Mürekkep Mavi (Metalik)
      5
    • Kül Kahverengi (Metalik)
      15
    • Siyah (Metalik)
      16
    • Şeker Kırmızı (Metalik)
      18
    • Hardal Sarı (Metalik)
      1
    • Kum Gri (Metalik)
      8
    • Balköpüğü Kahverengi (Metalik)
      1
    • Gece Gri (Metalik)
      29
    • Mars Turuncu
      1
    • Derin Mavi
      5

Recommended Posts

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

• Similar Content

• By Muhammed E.
      2016 model Focus 3 Trend-X Benzinli Otomatik aracım son 4 ayda illallah ettirdi... Artık LANET OLSUN da dedim bu markaya!!!

🤔 4 ay önce 50.000km de araç Subap yaktı, değiştirdim, bu km de zor dediler ama sorun ondan çıktı, 2000TL gitti neyse bu olacak dedik.

😔 Subap değişiminden 1 ay sonra Katalizör hatası aldım, katalizörü de değiştirdik... Hadi bitti dedik, ama...

😡 Son 2 haftadır da motordan gelen seslerden sonra dün götürdüğüm bir usta "Motor Yatak Sarmış" dedi ve kafamdan aşağı kaynar sular döküldü. 3 yaşında, 57000km de aracın motoru nasıl yatar sarar!!!??? Şöyleydi böyleydi derken çekici ile başka bir özel servise götürdüm şu an tamirde!!! Ne kadar masraf çıkar belli değil ama şu Ford'a çok sinirliyim!!! Millet 20-30 yaşında arabaya biniyor sorunsuz, ben gidip sıfır aldığım araçta yaşadıklarıma bak!

Garanti konusunu da anlatayım, aracın ilk sahibi benim ve şu an 3 yıl 2 aylık. Yani 2 ay ile garanti bitti ama zaten aldıktan sonra LPG taktırdığım için Ford Yetkili servisi garanti bitmese bile yapmazdık LPG var sizin aracınızda dedi. Yatak sarmanın LPG ile ne alakası var desem de kabul etmiyorlarmış zaten.

Gelelim bu işin maddi çıkarına, Yetkili Servis kesin olmamakla birlikte 15.000-20.000 TL arası bişey çıkar ama görmeden bişey diyemeyiz, bakmak için de 400TL nizi alırız dediler, yuh dedim kapattım o kapıyı. Özelde ise 7000TL - 15000TL arasında fiyat verenler var. Şu an motor açılıyor bakalım ne masraf çıkacak belli olacak.

Peki yatak neden sarar? Yağsızlıktan vs diye biliyorum. Araç full servis bakımlı ve hep km sinde zamanında serviste yağ değişimini yaptırdım, hiçbir yağ eksilmesi veya yağ lambası uyarısı yanmadı... Anlam veremiyorum!!!

• By Samet VURAL
      Arkadaşlar merhaba..2015 Model Focus aracımın direksiyonuna eşim yüzüğü ile dün acil bi durumda kornaya basayım diye baya bi zarar vermiş..Aksine  yıpranmayı belki düzeltirirm derken daha da aşındırmış direksiyonun korna plastiğini..Görüntü olarak çok çirkin duruyor..Sizlerden ricam bu direksiyon airbag/korna kapağı değişebiliyor mu...Ne yapılabilir bu konuda?Bilgisi olan yardımcı olursa çok sevinirim..Teşekkürler
    • By Yakup Çağatay
      Güncelleme:  3. nesil Ford Focus aracınızın -dokunmatik ekranlı- SYNC 2 sistemi varsa bunun navigasyonunu aktifleştirmek mümkün. Piyasadan rahatlıkla temin edebileceğiniz bir OBD2 bağlantı cihazı ile (detayları okuyunuz) sistemde pasif halde duran yazılım aktif edilebiliyor. Detaylar aşağıdaki bağlatında yazmakta.

————————————————————————————————————————————————
      Merhaba arkadaşlar
      Aşağıda linkini verdiğim yerde Murat abinin iletini ve benim (son) yazdığım iletiyi görebilirsiniz. 
      Bu adamlar sağda solda bizim videolarımızı görünce bakın şöyle bir ürün var ister misiniz dediler.
      Bu ürünü ciddi olarak isteyenler kimler ? 
      Ne işe yarar ? Sol üstte bilgi yazan yere navigasyon yazar ve tıkladığınızda orjinal temaya benzer olarak yeni
      sistem çalışır ve daha fazla özellik katar sadece navi değil, detayları aşağıdaki dosyadan okuyabilir ve görebilirsiniz.
      Görsel koydukları için çevirmedim her şeyi, kafanıza takılan soru varsa buyrun.
      Nasıl eklenir?  Sync'e ek modül ekleniyor kesme biçme doğrama yok. Her kablo oem gibi.
      Sadece takıp çalıştırıyorsun o kadar.
      Adamların amacı orjinalliği kaybetmeden fonksiyonelliği arttırmak.
      Fiyat:
      Arkadaşlar 10 adet alırsak 320$/adet fiyatı var. Eğer 1-2 tane alacaksanız eğer TR distribütöründen almanızı tavsiye ederim dedi onlar ise CENMAX. Dileyen bu şirket bünyesinde bulunan Mr.Şener ile görüşebilir tek fiyat için.
      http://www.focusclubtr.com/topic/10051-focus-titanium-2015-navigasyon-yükleme/?do=findComment&comment=308299
      Dosya:  Nav.pdf
    • By Uçar Ismail
      Herkese merhaba. Aracım focus III 2011 lpgli. Araç ışığa yaklaştığımda ya da İstanbul trafiğinde kuyruktayken fren-debriyajla dururken ya da frenle yavaşladığımda stop ediyor. Çok sık diyebilirim. Devir saati oynuyor aşağı yukarı. Araçta düşük voltaj uyarısı veriyor. Elektiriksel bir problem olabilir mi? Buji , buji kablosu bobinler değişti sorun gitmedi. Teşekkürler.
    • By Egemen Yılmaz
      Merhaba FocusClubTr Ailesi,

09 model dizel titanium focus sahibiyim yaklaşık son 1 yıldır radyo ile alakalı sorun yaşıyorum sorunum şu;
      Aux kablosu ile şarkı dinlerken birden kendi kendine radyoya geçiyor önceden araba sarsıldığı zaman yapıyor diyordum ama şimdi düz yolda giderken de yapıyor son bir kaç haftadır kendi kendine ses yükseltmeye başladı bugün aracı çalıştırdım sesi kıstım bir kaç saniye sonra tekrar yükseldi bu sorunu önceden yaşayan var mı? Neler yapabilirim?

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.