Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Araçlarımızdan Beklentilerimiz Çok Mu Fazla?

hüseyin ipek

Soru

Forumda dikkatimi çekiyor.Çeşitli arızalardan bahsediyoruz yer yer benimde eleştirdiğim noktalar oluyor.Bazı arkadaşlar durumu o kadar vahim görüyorlar ki focus aldıklarına bin bir lanet okuyorlar.Bu şikayetlerin elbetteki haklılık payı var ancak ben ufak tefek şeylerinde abartıldığını düşünüyorum.Ben aracımı 37 binkm de aldım.Gelip görseydiniz inanın çoğunuz alma der giderdiniz.Adam çok pis kullanmış expertizde neler çıkmadı koltuklar aşırı lekeli,ön yolcu koltuk ayar yeri kırık,bagaj kripsleri kırık,koltukta sigara yanığı mevcut vs vs vs önemsemedim uygun indirimle aracı satın aldım titreme hissettim servise götürdüm yakıt kaynaklı devam edin sorun yok dediler İyi eywallh dedim şimdi o ilk başta ayaklarımı sallayan titremeyi hissetmiyorum bile nedeni oraya takılıp kalmamam.Eminim bi çok arkadaş benim aracıma binse kusur bulacaktır.Şurasından burasından sesler gelmekte vs diye.Ama ben takmıyorum çünkü bunlara takılırsak aracımıza binesimiz gelmez ve bu tür sorunlar hemen hemen her araçta oluyor.Yani 60 bin para verdim konsol çıtırdıyor eleştirisini ben pek haklı bulmuyorum arkadaşlar.Biraz beklentilerimizi düşürürsek araçlarımızı daha çok beğeneceğimizi düşünüyorum.Saygılar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

geçen gün düşündümde puntoda yoktu böyle sesler, sonra tekrar düşündüm acaba benmi duymuyordum diye :)

Benimki 207 bin oldu hala ses yok.. Ki ben duyarım..

Açıkçası bu araçların eti,budu belli. Bir premium kalitesi beklemek yanlış olur. Ama tıkırtı yapıyor diye bir arabaya kötü de denmez. Sonuçta 55 60 binlik avrupa üretimli ekonomi odaklı arabalar. Mesela abd'deki Focus bizde olsa işler değişebilir. Arada kalite farkı çok fazla ve ben kendimi 2. sınıf gibi görüyorum.

O zaman premium parası istemesinler.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Dynamic ile active farklımı ki?

Ben lastik aldım namıssıza şımarttım keratayı.. :)

Emin değilim ama bir nebze daha iyiydi sanırım.

Bende 60bin bakımı yaptırcam 7,5 yaşındaki arabaya :D

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

birde bahsedilen ses göreceli bir kavram .Sorun burda bence.Bana göre sessiz gelen bir araç öteki arkadaşımın başını ağrıtabiliyor.

Mesela benim araç sıcak asfaltta güzel yollarda çıt ses olmadan gidiyor.Ama parkeli bir yola girsem camdan tutun da o dikiz aynasının alt kısmındaki mekanizmalardan ince ince vızıltılar yapmaya başlıyor.Tabi araç 40 bine geldi olum o kadar da olsun diyen içimdeki sese itimat edip önemsemiyorum o başka:DD

geçen gün düşündümde puntoda yoktu böyle sesler, sonra tekrar düşündüm acaba benmi duymuyordum diye :)

açıkçası sağından solundan ses geliyor diye arabadan soğuyacak halim yok ancak bunların çözümü varsa uğraşırım, örneğin araba titrediğinde torpido kapağı tıkırdıyordu sünger yapıştırdılar çözüldü.

55bintlyi kendim saymış olsam daha çok önemsermiydim bilmiyorum :)

Bi arkadaşın puntosu vardı 40 binde 

bi gün okula onunla gittim öyle mi bir uğultu homortu olur aracın içinde... o sesi duyduktan sonra aracın orasından burasından gelen tıkırtıları duymadım bile..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

birde bahsedilen ses göreceli bir kavram .Sorun burda bence.Bana göre sessiz gelen bir araç öteki arkadaşımın başını ağrıtabiliyor.

Mesela benim araç sıcak asfaltta güzel yollarda çıt ses olmadan gidiyor.Ama parkeli bir yola girsem camdan tutun da o dikiz aynasının alt kısmındaki mekanizmalardan ince ince vızıltılar yapmaya başlıyor.Tabi araç 40 bine geldi olum o kadar da olsun diyen içimdeki sese itimat edip önemsemiyorum o başka:DD

Bi arkadaşın puntosu vardı 40 binde 

bi gün okula onunla gittim öyle mi bir uğultu homortu olur aracın içinde... o sesi duyduktan sonra aracın orasından burasından gelen tıkırtıları duymadım bile..

Hocam aracınızı ikinci al almışsınız sanırım.Ama sıfır alsaydınız ve tıkırtılar duysaydınız eminim böyle düşünmezdiniz.Birde 55-60 bin liraları küçümsemeyin.Bütün birikimi yatırıp üstüne borca giriyoruz :) Ayrıca 40 bin km bir aracın yıpranması için yeterli bir süre değil.Şu kilmetreye gelmiş olsun o kadar demek için baya geçmesi gerekir...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hocam aracınızı ikinci al almışsınız sanırım.Ama sıfır alsaydınız ve tıkırtılar duysaydınız eminim böyle düşünmezdiniz.Birde 55-60 bin liraları küçümsemeyin.Bütün birikimi yatırıp üstüne borca giriyoruz :) Ayrıca 40 bin km bir aracın yıpranması için yeterli bir süre değil.Şu kilmetreye gelmiş olsun o kadar demek için baya geçmesi gerekir...

3 bin küsür km deki Powershift'e bindim. Tıkırtı,takırtı,cızırtı,cozurtu hiç ses yoktu arabada. Stablize yol için diyorum bunu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

aslında öyle bir bakıma ikinci el aldığım için 60 binlik aracı 43 bine maal etmiş oluyorum.Bu da ister istemez bir rahatlık durumu oluşturuyr.Ama gerçeği de belirtmem gerekir 40 bin kmdeki araçtan da sıfır sessizliği beklenilmez..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

aslında öyle bir bakıma ikinci el aldığım için 60 binlik aracı 43 bine maal etmiş oluyorum.Bu da ister istemez bir rahatlık durumu oluşturuyr.Ama gerçeği de belirtmem gerekir 40 bin kmdeki araçtan da sıfır sessizliği beklenilmez..

Bakımlı ise sessiz olur ama yine sıfır değil tabi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

karşılaştırma yanlış oldu sanırım biraz.60 binlik aracı 43 bine almak değil yaptığınız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yeri geliyor Lambo parçalatıyor insanlar. Onlarca örneği sıralamanın manası yok. Seri üretim zımbırtıların çoğunluğunda sorun çıkabilir. Adamlar 22nm ile işlemci üretiyor potansiyelleri birbirinden çok farklı olabiliyor.

Bunlar tamamen şans işi. VW Tr'de abartılmış bir marka. Almak için 4 ay sıraya giriyorlar sonra Doğuş'a sövüp duruyorlar.

Maybach, SLS gibi üretim şekli çok farklı olan araçlar dışında her araçta olabilir bunlar. 7 serisi ve 6 serisi de dahil. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

yahu , arabanın %60'ı vergi , aldığımız arabalar 60 K' lik araba zaten değil ... o yüzden ben 60 k verdim arabadan ses zırıltı gelmesin diyeceğinize , ben şukadar vergi verdim adam gibi yol yapsınlar deyin ...  ozaman ses gelmez  :kıhkıh:  

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

yahu , arabanın %60'ı vergi , aldığımız arabalar 60 K' lik araba zaten değil ... o yüzden ben 60 k verdim arabadan ses zırıltı gelmesin diyeceğinize , ben şukadar vergi verdim adam gibi yol yapsınlar deyin ...  ozaman ses gelmez  :kıhkıh:  

Yalnız haklı :D  :pist:  :öp:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.