Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 1.6Tdci Style Plus Ve Focus 1.6 Tdci Titanium +Smart Paket Incelemesi

Burak EKİCİ

Önerilen Mesajlar

Daha önce ki Ford focus style plus aracımızı 120.000 km yi geçtiği için satmıştık. 3 aylık bir passat döneminden sonra yeni aracım focus titanium + smart paketi aracım gecen hafta geldi suana kadar 750 km yol yapabildim kendileri ile şimdi her iki aracıda kullanan biri olarak biraz yorum yapayım dedim.

1)USB ve aux girişlerinin orta konsola alınması akıllıca olmuş eski araçta torpidonun Engin derinliğinde kayboluyordu.

2) bu arabaya kol dayama şart yani kol dayaması olmayanlar yapsın bir şekilde çünkü insan cidden huzur buluyor. Ben style plus araçta 1 litrelik pet su şişesini ters çevirip bardaklığa koyuyordum. :)

3) aracın içinde ki kırmızı ledler güzel ama arkadaş arka tarafada koysanız ne kadar masrafı olurdu 80 TL mi?

4) deri direksiyon çok mantıklı eline oturduğunu hissediyorsun.

5) dönüş farı var mı yok mu çözemedim passat kullanırken çok işime yarıyordu.

6) koltukların kumaş kalitesi 10/8 style plus aracımın döşemesi krem renkli olanlardandı ve bence onların kalitesi çok daha düşük. O arabada sırtım terliyordu bu araçta öyle bir sıkıntı yaşamadım.

7) Ford power iyi hoş ama madem bunu yapıyorsun anahtarsız giriş neden yapmıyorsun diye soruyor insan. Aracı anahtarsız çalıştırmam ile anahtar ile çalıştırmam arasında çok bir fark yok bir de anahtarı sürekli arabada unutuyorum. Passatta anahtarsız giriş ve çalıştırma vardı anahtarı bazen nereye koyduğumu unutuyordum.

8) dijital kilima var araçta şuan pek kullanmadım ama güzel gibi :)

9) gözlük saklama kabı olması benim için avantaj oldu. Diğer araçta hep sağ koltuğa bırakıyordum bu yüzden üzerine oturan çok oluyordu.

10) style plusta bu araca ek olarak ön cam rezistansı ve aktif şehir içi güvenlik paketi vardı. Bu araç üst model olmasına rağmen o özelliklerin olmaması şaşırttı beni.

11) ambiyans ışıklarının olmaması da şaşırttı beni onu ekleseler maliye en fazla 7 8 TL Artırırdı.

12) gelelim Sony sisteme. Style plus araçta telefonu, radyoyu, cd çaları, yani herşeyi direksiyondan kontrol edebilirken Sony bunu kısıtlamış iyi yapmamış bence eski hâli daha kullanışlı idi. Ama ses konunda baya fark var.

13) style plusın jantları sanki daha güzeldi.

Gerisi zaten hemen hemen aynı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Daha önce ki Ford focus style plus aracımızı 120.000 km yi geçtiği için satmıştık. 3 aylık bir passat döneminden sonra yeni aracım focus titanium + smart paketi aracım gecen hafta geldi suana kadar 750 km yol yapabildim kendileri ile şimdi her iki aracıda kullanan biri olarak biraz yorum yapayım dedim.

1)USB ve aux girişlerinin orta konsola alınması akıllıca olmuş eski araçta torpidonun Engin derinliğinde kayboluyordu.

2) bu arabaya kol dayama şart yani kol dayaması olmayanlar yapsın bir şekilde çünkü insan cidden huzur buluyor. Ben style plus araçta 1 litrelik pet su şişesini ters çevirip bardaklığa koyuyordum. :)

3) aracın içinde ki kırmızı ledler güzel ama arkadaş arka tarafada koysanız ne kadar masrafı olurdu 80 TL mi?

4) deri direksiyon çok mantıklı eline oturduğunu hissediyorsun.

6) koltukların kumaş kalitesi 10/8 style plus aracımın döşemesi krem renkli olanlardandı ve bence onların kalitesi çok daha düşük. O arabada sırtım terliyordu bu araçta öyle bir sıkıntı yaşamadım.

7) Ford power iyi hoş ama madem bunu yapıyorsun anahtarsız giriş neden yapmıyorsun diye soruyor insan. Aracı anahtarsız çalıştırmam ile anahtar ile çalıştırmam arasında çok bir fark yok bir de anahtarı sürekli arabada unutuyorum. Passatta anahtarsız giriş ve çalıştırma vardı anahtarı bazen nereye koyduğumu unutuyordum.

8) dijital kilima var araçta şuan pek kullanmadım ama güzel gibi :)

9) gözlük saklama kabı olması benim için avantaj oldu. Diğer araçta hep sağ koltuğa bırakıyordum bu yüzden üzerine oturan çok oluyordu.

10) style plusta bu araca ek olarak ön cam rezistansı ve aktif şehir içi güvenlik paketi vardı. Bu araç üst model olmasına rağmen o özelliklerin olmaması şaşırttı beni.

11) ambiyans ışıklarının olmaması da şaşırttı beni onu ekleseler maliye en fazla 7 8 TL Artırırdı.

12) gelelim Sony sisteme. Style plus araçta telefonu, radyoyu, cd çaları, yani herşeyi direksiyondan kontrol edebilirken Sony bunu kısıtlamış iyi yapmamış bence eski hâli daha kullanışlı idi. Ama ses konunda baya fark var.

13) style plusın jantları sanki daha güzeldi.

Gerisi zaten hemen hemen aynı

Karşılaştırma için teşekkürler bir-iki ekleme yapayım

3) Haklısınız bence de.

5) Yok, x paket ile benzeri geliyor

7) O ayrı bir donanım ülkemizde maalesef yok.İlerde belki

10) Daha fazlası ile birlikte Tekno paket ile gelmekte.Kalkmadı yani.

11) Olması gerekiyor yol bilgisayarıdan kapatılmış olabilir ama sizin dediğiniz tam olarak nedir ? 

12) Radyo ve klima hariç daha fazlasını yapabiliyorsunuz. SYNC tuşu mevcut artık. 

Aracınızı daha iyi tanımak için klavuz: 

Bilmedikleriniz için donanım listesi: 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yok.

anahtarı cebinizden çıkartmadan kullanmak en mantıklısı, ben çakmak cebinde tutuyorum sürekli neredeyse anahtarsız giriş gibi oluyor :)

fordun donanım değiştirme politikası, style plus aldığınız zaman titanium plus alsaydınız oluyordu, tekno paket çıkınca ona eklediler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11. Maddede dediğim içeride ki kırmızı LED aydınlatmalar. Titanium x pakette var galiba. Filiz aynasının orada orta konsolu aydınlatıyor.

Sizde de var olması gereliyor x paket olunca renk değişimi mevcut. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11. Maddede dediğim içeride ki kırmızı LED aydınlatmalar. Titanium x pakette var galiba. Filiz aynasının orada orta konsolu aydınlatıyor.

Dikiz aynasını orada yok.

Kapı kollarının altında, kapı içi eşya koyma yerlerinde ve birde kolluğun önünde çakmaklığın yanında yanıyor. Dikiz aynasının orada yok benim aracımda.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sizde de var olması gereliyor x paket olunca renk değişimi mevcut. 

Kapı kollarının altında, kapı içi eşya koyma yerlerinde ve birde kolluğun önünde çakmaklığın yanında yanıyor. Dikiz aynasının orada yok benim aracımda.

Yakup kaldırdılarda haberimiz mi yok?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bilmiyorum ki sende var değil mi :) Ben yanlış hatırlamıyorum inş.

evet var. ama aydınlatmıyor gibi, gerçektenmi öyle yoksa benim renk körlüğümden mi bilmiyorum :)

bu videoda görünüyor, X paket olunca videodaki gibi rengi değişiyor, olmazsa sabit kırmızı yanıyor.

http://www.youtube.com/watch?v=JnHmuFBrSY8

Ozan Karsavuran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İlk çıkanlards var ana iki yanda ve beni çok rahatsız ediyor gece sürüşünde sürekli gözümü aldığı için, kaldırdılarsa iyi yapmışlar. Otta konsolu tepeden aydınlatıyor onlar çok lazımmış gibi.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yahu o kalkacak bişey değil ama neyse bakarız bi ara :)

Elini yakına koysun şüphelenenler :)

Kesinlikle kaldırmışlar isteyen olursa videoda çeker koyarım yada benim aracıma koymayı unutmuşlar :)

İlk çıkanlards var ana iki yanda ve beni çok rahatsız ediyor gece sürüşünde sürekli gözümü aldığı için, kaldırdılarsa iyi yapmışlar. Otta konsolu tepeden aydınlatıyor onlar çok lazımmış gibi.

Olup olmaması değilde mühim olan, neden donanım değişikliği haberi verilmez kataloglarında belirtilmez bunu anlamıyorum?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kesinlikle kaldırmışlar isteyen olursa videoda çeker koyarım yada benim aracıma koymayı unutmuşlar :)

Olup olmaması değilde mühim olan, neden donanım değişikliği haberi verilmez kataloglarında belirtilmez bunu anlamıyorum?

Haber vermeksizin katalogda değişiklik hakları var. O ayrı konu da :) video değil.  üst bölümü tamamen gösterecek fotoğraf eklermisiniz (gündüz çekilmiş)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.