Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Aydınlatma Çalışmalarım

Oktay Toker

Önerilen Mesajlar

Belirli mesafelerden gündüz farımızın görünüşü.Sanırım fazlası ile tatmin edici olmuş.Halka mecburi yerleşiminden dolayı kenarlardan kesik görünüyor ama canlı gözle daha iyi göründügünü düşünüyorum.

tgWqjvI.jpg

i865gsi.jpg

tXF4p9x.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İstanbul'dan bir arkadaşımızın Focus 2.5 makyajlı kasa farları bilinen orjinal H7 mercekli versiyon.Mercekleri yeni nesil Hella ile uğraştırıcı montajlama tekniği ile orjinal mercek sabitleme kasasına takılarak değişti.Gen5 balast ve Osram 4300k xenon ampul seti kullanıldı.Sinyal kısmına ledlerden Amerikan park yapıldı.Bu farda farklı olarak Mercek şapkası kenarlarına siyah kuşak atıldı.Amaç uzun hüzme önündeki siyah parça ile sinyal camındaki bütünleyici parçayı tamamlaması ve merceğin içteki siyah şapkasınında bütünlüğe iştirak ederek ortaya değişik bir görüntü çıkarmasıdır.Arkadaşımız tam yetkiyi verdiği için bunu birazda tereddütlü olarak ben uyguladım pişman değilim.

Boyama işini elimden geldiği kadar düzğün yapmaya çalıştım.Çok küçük kusurları olmasına rağmen kuşagımız fena değil.

Resimlerle farın son durumu.

8GO6tJt.jpg

5u1Nao8.jpg

p3Iu6Vs.jpg

ux2vHke.jpg

Far camının içini temizleyince kullandığım pamuğun son hali artık bu şekilde idi,resimde biraz daha beyazımsı çıkmış ama bundan daha siyah,siz karar verin içten ne kadar is yaptıgını.Bu siyahlıgın uzun süre kullanılan mercekte de olduğunu da unutmayın.Bu durum bütün marka araçlara içinde geçerli.

2W16NPE.jpg

D1s Osram xenon.Hella merceği bu montaj sonunda arka toz kapagında işlem yapmadım.Yaklaşık 8mm boşluk var.Ama ayar sonrası boşluk nasıl bilmiyorum,Yinede aşagı yukarı oynama mesafesi tahmini olarak yinede 5mm falan boşluk olduğunu söyleyebilirim.

9e7DUGG.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Oktay Abi;

Focus 3 için hiç mercekli far montajı yaptın mı şu ana kadar?

manuel çalışan yükseklik ayarını bir şekilde bi-xenon fara adapte etme şansımız var mı? sokette giriş yerlerini değiştirsek çalışır mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Oktay Abi;

Focus 3 için hiç mercekli far montajı yaptın mı şu ana kadar?

manuel çalışan yükseklik ayarını bir şekilde bi-xenon fara adapte etme şansımız var mı? sokette giriş yerlerini değiştirsek çalışır mı?

Koş tam senin konun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sokette giriş yerlerini değiştirsek çalışır mı?

Malesef hayır abi, oktay abi daha önce farların sökülüp motorlarının değişmesi gerektiğini söylemişti. sonrasında bu fardan açtı ama motorları ve bağlantıları inceledimi bilmiyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Konumdada resimleri olan far içinde yükseklik motoru normaldi.Eğer içinde servo tip motor var ise değişecek normal motor ise sokete giden uçlar doğru bağlanınca kesinlikle çalışır.Bu farlar ile halojen farlardaki soket pin sıralaması mecburen değişiyor.Ehil elde Pin düzenlemesi ile kesinlikle çalışır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Konumdada resimleri olan far içinde yükseklik motoru normaldi.Eğer içinde servo tip motor var ise değişecek normal motor ise sokete giden uçlar doğru bağlanınca kesinlikle çalışır.Bu farlar ile halojen farlardaki soket pin sıralaması mecburen değişiyor.Ehil elde Pin düzenlemesi ile kesinlikle çalışır.

nerde yanlış yapmış olabilirim abi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

nerde yanlış yapmış olabilirim abi?

Sokette belirlenen sıralamada hata olabilir mi?

Aynı sıralama benim beyaz zeminlilere uymamıştı; elektrikçi tek tek deneyerek bulmuştu.

Oktay Abi teşekkürler.

Peki bu motorun yeri nerede acaba? Farın içini açtığında resmini çekmiş olabilirmisin?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sokette belirlenen sıralamada hata olabilir mi?

Aynı sıralama benim beyaz zeminlilere uymamıştı; elektrikçi tek tek deneyerek bulmuştu.

Oktay Abi teşekkürler.

Peki bu motorun yeri nerede acaba? Farın içini açtığında resmini çekmiş olabilirmisin?

Bi yanlışlık olmasın abi bende diğer herşey aynıydı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bi yanlışlık olmasın abi bende diğer herşey aynıydı.

Bende aynı değildi. Yanlışlık yok, Mertol'ün verdiği şemaya göre yaptığımızda farlar yanmadı. Elektrikçi içeriden kabloları kontrol edip ulaştığı soketleri bulmuştu. Köprü yapmıştı hatta boş pine.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende aynı değildi. Yanlışlık yok, Mertol'ün verdiği şemaya göre yaptığımızda farlar yanmadı. Elektrikçi içeriden kabloları kontrol edip ulaştığı soketleri bulmuştu. Köprü yapmıştı hatta boş pine.

Basta bende öyle sandımda sonra baktım ayniymis. Seninkide aynıydi. Mertol abinin fara gelen kablolar tam oldugundan ayrıca yazma gereği duymamış ama listeye bakınca yazıyor kısa far sase diye :)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Basta bende öyle sandımda sonra baktım ayniymis. Seninkide aynıydi. Mertol abinin fara gelen kablolar tam oldugundan ayrıca yazma gereği duymamış ama listeye bakınca yazıyor kısa far sase diye :)

Eee o zaman neden çalışmadı dersin bu yükseklik ayar motoru?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.