Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus Vs Mondeo

ufuk özdemir

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar bu aralar yine bi çıkmazdayım.Durum şu:Babamın Ötv muafiyetinden yararlanmasını sağlayacak %90 raporu var.Bu raporla birlikte 3. dereceye kadar akrabaları araç kullanabiliyor fakat araba alma niyetinde değil.Bense o raporla benim Focusu verip kafa kafaya Mondeo 1.6 Tdci Selective+sunroof alabiliyorum.Sizce bu tercih nasıl olur.Benim focusu verip Mondeoyu almak mantıklı mı.Artıları eksileri ne olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

O şekilde bir araç alınacaksa en az 2.0 olmalı. 

Tam emin değilim ancak rapor ile alınan araçların mtv si de olmuyor diye bir yerden kulağıma takılmış. :) Mtv olmayacaksa neden 1.6 alayım ki.

D segmenti bir araç aranıyorsa güncel mondeo dışında bir araç bakardım. 

Şu an d segmenti bir araç alıyor olsaydım Volvo S60, Passat 2.0 TDİ (mümkünse highline) ve Skoda Suberb modellerinden birisini tercih ederdim. 

Passat, 

S60 

Suberb diye de sıralardım galiba. 

MTV de yoksa kesinlikle 2.0 alırdım. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tam emin değilim ancak rapor ile alınan araçların mtv si de olmuyor diye bir yerden kulağıma takılmış. :) Mtv olmayacaksa neden 1.6 alayım ki.

Şu an d segmenti bir araç alıyor olsaydım Volvo S60, Passat 2.0 TDİ (mümkünse highline) ve Skoda Suberb modellerinden birisini tercih ederdim. 

Passat, 

S60 

Evet 5 yıl süreyle mtv yok fakat 1.6 motordan yukarı araç alınmıyor.Benim aracı farklı bir markanın bayisine götürsem onlar borcunu kapatır mı?Aracım krediyle alındı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Passat,

S60

S60 a bindin miydi acaba?

Passat araba değil yanında.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet 5 yıl süreyle mtv yok fakat 1.6 motordan yukarı araç alınmıyor.Benim aracı farklı bir markanın bayisine götürsem onlar borcunu kapatır mı?Aracım krediyle alındı.

Krediyle alınmış olması önemli değil. Başka bankadan kredi transferi yapılır olur biter . Rehinli durumu da otomatik olarak kaldırılıyor artık. Belgeyle cartla curtla uğraşmanıza gerek yok yani. Bankalarla görüşün derim. Bu arada ben olsam focusla devam ederdim bu durumda.

S.Velid Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Passat in ilk sirada olmasinin nedeni s 60 a gore daha bir d segmentine yakisan durusu ve 2 el piyasasinin daha iyi olmasi. Yoksa passat araba mi. :)

Ama asla su an mondeo almazdim.

Bence Mondeo'nun kasası değişiyor S60, Passat, SuperB arasında bir seçim yap derim..

Heyyy onu ben dedim ama.... :) :)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Passat in ilk sirada olmasinin nedeni s 60 a gore daha bir d segmentine yakisan durusu ve 2 el piyasasinin daha iyi olmasi. Yoksa passat araba mi. :)

Ama asla su an mondeo almazdim.

Heyyy onu ben dedim ama.... :) :)

İyi ya aynı düşünüyoruz işte... :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Passat Cc

Yeni CC gercekten de cok guzel bir tercih olur ama mtv indirimi sadece 1.6 motora kadar var.CC nin de 1.6 motor ve alti secenek olarak sadece 1.4tsi benzinli motoru var.O da km de 40 kurus yakıt tüketimi demek eğer bunu göze aliyorsa arkadas, CC gerçekten de cok guzel bir tercih olur.Bunun dışında yeni mondeo yu beklemek iyi olur, şuan ki mondeo bence passat tan daha iyi bir tercih olur, , millet passatin 2.eline70 bin llira verip aliyor onun yerine  65 bine mondeo nun 2.el 2012 model selective donanimlısını almak daha güzel bir tercih olur bence hemde daha donanımlı bir araca binmiş oluruz

çağlar çetinkaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Özel raporla almak farklı bir durum tabii. Ama güncel Mondeo bana kötü geliyor. D sınıfına yakışmıyor artık. D sınıfı piyasada Passat harici araç almak büyük para kaybı. Kalite olarak da Passat iyi zaten. Motor için 1.4 gelmişti zaten aklıma.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.