Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Periyodik Bakım

Levent Ö.

Önerilen Mesajlar

Gecenlerde 15000 bakimi yaptirdim, birsey dikkatimi cekti. Klima acik "ac on" ve "ac off" konumunda farketmiyor disardan gelen hava temizlenmeden geliyor.Ondeki aracin eksoz kokusunu aliyorum, bakim oncesi bu kadar olmuyordu. Her daim sadece on cama veririm. Acaba polen filtresi degistim diye odetip takmamis veya montaj hatasi veya baska birsey olabilirmi dersiniz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

polen filtrenizi söktürüp baktırmanızda fayda var.

aracın üzerinde orjinal olarak gelen polen filtresi karbonlu.

sonradan takılan, karbonsuz olabilir..

şahsen ben yaşamıştım.

kolayda bir yerdemidir bu filtre nasil ablarim karbonlu olup olmamasini, dogrudan servise mi cokeyim
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

15000 km bakımı yaklaştı.  Servise fiyat bilgisini ve neler yapılacağını öğrenmek için uğradım. 

yağ 

yağ filtresi

hava filtresi

tapa contası

işçilik dahil 335 TL

Randevuyu aldım

Kafama takılan tek nokta 

Castrol marka yağ kullanılacak denildi. (varilden)

Ford castrol marka yağ mı kullanıyor yoksa yetkili servisten servise değişir mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Castrol marka yağ kullanılacak denildi. (varilden) Ford castrol marka yağ mı kullanıyor yoksa yetkili servisten servise değişir mi?

Sefvisten servise değişebiliyor.

Genelde Opet yağ kullanıyorlar, alternatif Castrol. Magnatec A1 Ford standartlarını karşılıyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Merhaba arkadaşlar. Aracımın 45.000 bakımını 2013 haziranda yaptırmıştım. şuan arabam 49.500 de. Tahminimce 51-52.000'lerde periyodik bakım yılı dolacak. Sizce aracımda neleri değiştirmeliyim. Yorumlarınızı bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba arkadaşlar. Aracımın 45.000 bakımını 2013 haziranda yaptırmıştım. şuan arabam 49.500 de. Tahminimce 51-52.000'lerde periyodik bakım yılı dolacak. Sizce aracımda neleri değiştirmeliyim. Yorumlarınızı bekliyorum.

Bizim özellikle bir şey önermemize gerek yok, yapılacaklar belli zaten

http://www.ford.com.tr/cs/BlobServer?blobtable=MungoBlobs&blobcol=urldata&blobheadervalue1=attachment%3Bfilename%3D%22Yeni_Focus_Bakim_Sureleri_ve_Tutarlari.pdf%22&blobheadervalue2=abinary%3Bcharset%3DUTF-8&blobheadername1=Content-Disposition&blobheadername2=MDT-Type&blobheader=application%2Fpdf&blobwhere=1214467882565&blobkey=id

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Selamaleykum .. Arkadaşlar aracımın kilometresi henüz 8000 de bakım için  kilometre dolmasını beklemelemiyim yoksa senesi dolunca bakıma vermelimiyim.. aracım 2012 model ..bide senesi biraz geçerse sıkıntı teşkil edermi.. sorum biraz karmaşık oldu ama umarım anlatabilmişimdir... aydınlatırsanız sevinirim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Selamaleykum .. Arkadaşlar aracımın kilometresi henüz 8000 de bakım için  kilometre dolmasını beklemelemiyim yoksa senesi dolunca bakıma vermelimiyim.. aracım 2012 model ..bide senesi biraz geçerse sıkıntı teşkil edermi.. sorum biraz karmaşık oldu ama umarım anlatabilmişimdir... aydınlatırsanız sevinirim

Alakasız yerde yazmıştınız, lütfen böyle yapmayın.

Mesajınızı taşıdım ve cevabı için bu konununu ilk sayfasına bakınız örnek sorular ve cevabı mevcut. 

Ayrıca kullanım klavuzunuzda bu bilgiler mevcut.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Selamaleykum .. Arkadaşlar aracımın kilometresi henüz 8000 de bakım için kilometre dolmasını beklemelemiyim yoksa senesi dolunca bakıma vermelimiyim.. aracım 2012 model ..bide senesi biraz geçerse sıkıntı teşkil edermi.. sorum biraz karmaşık oldu ama umarım anlatabilmişimdir... aydınlatırsanız sevinirim

Yahya, bakım aralıkları 15000 km yada bir yıl hangisi önce dolarsa..ayrıca için rahat olsun PS nin ilk bakımı 15bin de olması gerekirken ben yılı dolduğu için 3000 kmde yaptırmıştım, hatta 30bin bakımı içinde yine yılı dolduğu için 6000 km de yeni yaptırdım....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Bugün 11.000 km deki aracımı yıllık bakıma götürdüm 360 tl fatura çıktı.En uygun fiyat veren yer burasıydı.Arabayı teslim alırken danışman arkadaş fordun yaz bakım hediyesi var arabanıza bıraktık dedi, teşekkür edip ayrıldım eve gelince faturayı iyice inceleyim dedim baktım ki yaz bakım seti 19 küsür ytl yazıyor.Şaşırdım tabii hem hediye deyip hem faturaya yazmışlar.Çok üzerine düşmedim. Varmıdır başına böyle birşey gelen? Set dedikleri şey şu:

a3yteba7.jpg

Bu arada servisten çıkıp lpg'ciye gittim.Onuda yakıt başlığına yazarım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.