Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Bu Adamlar Ne Kadar Zeki Böyle

Mehmet Demir

Önerilen Mesajlar

son 1 haftada hepsiburada.com dan hangi eşyalara baktıysam, forum anasayfanın sağ üstündeki "son eklenen konular" ın hemen üstündeki reklam kutusundan hepsi tek tek sırayla çıkıyor :)

her halde çerezlerden bilgi alıyorlar, reklam olup pastayı önümüze sürüyorlar.

şimdi oraya tıklayarak bir şey alsak bu forum mu kazanıyor, Google reklam mı?

ama tıklayınca "klik" diye bir ses ve ünlem işareti, ürün sayfasına gitmiyor,

acep nedendir?

derken 10 tıklamadan birinde gitti ama yine gitmiyor.

benim imzamda bulunan blog umda reklam yayımlanıyor, birileri sayfalardaki reklama tıklayıp giderse, banada ödeme yapıyorlar ama ziyaretçim az olduğu için hala 1 dolar bile birikmedi :D  aman siteme girip gereksiz yere tıklamayın, site anlarsa sayfamı kapatırlar :D

Pioneer hakkında o kadar çok soru alıyordum ki 3 sene önce-bir başka forumda-, herkese tek tek cevap vermektense o bloğu hazırlamıştım. halen günde ortalama 15 kişi ziyaret ediyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba 

Teknik Amele olarak cevap vereyim;

Önbellek tutuluyor ve sizin eğilimize göre reklam gösteriliyor veya konu içeriği veya kafasına göre.

Her click ile hem google hem site kazanıyor sadece reklam veren ödeme yapıyor yani.

Açılıp açılmamasını bilemiyorum çünkü ben tıklamıyorum çok tecrübem yok bizim sitede ama açılması gerekiyor engel yoksa. i harfine basmayacaksınız direk görsel'e.

Durum bu şekilde daha fazla merak ettikleriniz varsa bildiğim sürece yardım ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

son 1 haftada hepsiburada.com dan hangi eşyalara baktıysam, forum anasayfanın sağ üstündeki "son eklenen konular" ın hemen üstündeki reklam kutusundan hepsi tek tek sırayla çıkıyor :)

her halde çerezlerden bilgi alıyorlar, reklam olup pastayı önümüze sürüyorlar.

şimdi oraya tıklayarak bir şey alsak bu forum mu kazanıyor, Google reklam mı?

ama tıklayınca "klik" diye bir ses ve ünlem işareti, ürün sayfasına gitmiyor,

acep nedendir?

derken 10 tıklamadan birinde gitti ama yine gitmiyor.

benim imzamda bulunan blog umda reklam yayımlanıyor, birileri sayfalardaki reklama tıklayıp giderse, banada ödeme yapıyorlar ama ziyaretçim az olduğu için hala 1 dolar bile birikmedi :D  aman siteme girip gereksiz yere tıklamayın, site anlarsa sayfamı kapatırlar :D

Pioneer hakkında o kadar çok soru alıyordum ki 3 sene önce-bir başka forumda-, herkese tek tek cevap vermektense o bloğu hazırlamıştım. halen günde ortalama 15 kişi ziyaret ediyor.

dünyanın en zeki adamları çalışıyor orada :) ne algoritmalar dönüyor arka planda :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kafasına göre dimi bu :D

birde forum anasayfadaki sağdaki "son eklenen konular" üzerindeki reklam kutusuna bakın, yakın zamanda baktığınız ürünlerle alakası var mı?

eğer alışveriş sitesi Google reklam kullanıyorsa ve dolayısı ile bu forum, eşleşip görüntüleniyordur.

işte baktığım ürünler hatta oto ile ilgili olanları forumda tavsiye niteliğinde yazmıştım ben bunları kullanıyorum diye, linkleri alabilmek için gezmiştim.

0eko.png

zbx.png

c3s3.png

dünyanın en zeki adamları çalışıyor orada :) ne algoritmalar dönüyor arka planda :)

bilmezmiyim Ozan birazda takılmak için bu başlığı açtım.

eşimin kuzeni Boğaziçi bilgisayar mühendisliği mezunu ve 5 yıldır Microsoft için usa da çalışıyor. sınavda 10 yıl kadar önce bendeyim ilk 100 sende ilk 200 e girmişti. eleman istediği arabayı alıp biniyor :D

biz o kadar zeki değiliz ama :) 1987 den beri pc kullanırım, hdd i olmayan, disketle çalışan pc ler vardı 1 mb ram li :D

commodore u falan saymıyorum.

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İlk aldırdığım ve kullandığım PC IBM 5150 idi, muhteşeme teknik özellikleri vardı: 360K iki floppy disk yuvası, 256 KB RAM ve 640x480 monokrom ekran (grafik yeteneği yok!)

Yıl 1984, bir yıl sonra Tandon HD takıldı bir disket yuvası yerine, tam 10 MB kapasitede idi. Eş zamanlı Hercules grafik kartı takılarak grafik yeteneği kazandırıldı ve RAM o zamanki üst limit olan 640 KB'a yükseldi, muthiş bir değişimdi....  :P

Resmini koymayı unutmuşum:

IBM_PC_5150.jpg

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Pek gençmişim ben. Hatırladığım en eski işlemci Pentium II 333 Mhz. Volfied oynar dururduk. Sonrakinin özelliklerini hatırlamıyorum da yazıcının sürücüleri 6 disket filandı. Bir de o zamanki evimizde salonda hiç bir işe yaramayan bir lamba tuşu vardı, ona basınca printer sapıtırdı, akıbetini hala çözemeden taşındık oradan. Bazı disketler hala durur sağda solda. İleride kullanmayı planlıyorum ciddi ciddi.

8 GB'lık HDD'lerden 128 GB'lık SSD'lere geçtik  :kıhkıh:

Bizim çoluk çocuğa göstermelik disket, hdd, tüplü ekran gibi zımbırtıları koleksiyon yapsam diyorum hobi olarak :) Tabi bir de ilk oynadığı oyun Volfied olacak!

Mertcan Çelik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İlk aldırdığım ve kullandığım PC IBM 5150 idi, muhteşeme teknik özellikleri vardı: 360K iki floppy disk yuvası, 256 KB RAM ve 640x480 monokrom ekran (grafik yeteneği yok!)

Yıl 1984, bir yıl sonra Tandon HD takıldı bir disket yuvası yerine, tam 10 MB kapasitede idi. Eş zamanlı Hercules grafik kartı takılarak grafik yeteneği kazandırıldı ve RAM o zamanki üst limit olan 640 KB'a yükseldi, muthiş bir değişimdi.... :P

Resmini koymayı unutmuşum:

Resim eklendi

Peki bu bilgisayarda ne yapiliyordu :) benim ilk bilgisayarimin 32 mb Ram vardi birde 100 mb kadar hardisk vardi :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Peki bu bilgisayarda ne yapiliyordu
Bugün yaptıklarımıza benzer işleri daha basit programlarla yapıyorduk. İşletim sistemi olarak MS-DOS kullanılıyordu, GUI falan hak getire, herşey komut satırları ile...

Kelime işlem için Word Perfect, veri tabanı olarak dBase, elektronik hesap tablosu olarak Lotus 1-2-3, grafik ve sunumlar için Harvard Graphics vb. programları disketten okutuyor ve çalıştırıyorduk, bir disket sürücüsünde program, diğerine veriler oluyordu. Programlama dili olarak da Basic, Pascal veya C ile küçük programlar yazılıyordu. Hayat kolay ve huzurluydu, Kelebekler çiçekten çiçdeğe uçar, kuşlar pencere pervazlarında bıcırdardı, herkeş kardeşti; pardon hatlar karıştı!

Disketler de aşağıdaki gibiydi, 5,25" 360k:kapasite

TP3Floppy325Wide.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.