Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Kapı Fitillerinden Gelen Gıcırtılar

Tamer Ünlü

Soru

Selamlar herkese, özellikle tümseklerden yavaşça geçerken kapılardan gıcırtılar geliyor. Fitillerden geldiğini tahmin ediyorum. KALIP AYIRICI SLİKON SPREY diye bir spray var. Kullanım alanları arasında her türlü plastik ve kauçuk alanda kaydırıcı, yağlayıcı v.s. diye yazılmış. Kullanan var mı acaba bu tip bir ürün.

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 15 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
Forumdan alıntıdır.. (bende alacağım bir kaç forumda benzer şeyleri okudum).Ustanın biri bir ses  gıcırtısını bunla çözmüş.Kaç usta bulamamış çözümü.

''Lastiği değiş, yada Sonax Gummi sprey al, süngere sık ve yedirerek lastiğe sürt, cama dayama ve 5dk. kurumasını bekle, bu şekilde aynı lastiği benim gibi 4 senede bir değişirsin, sonax spreyi her ay bir kez sür yeter 

Silecek değişmekmi, lastik değişmekmi, fren balata değişmekmi, baskı balata değişmekmi, bunlar bana çok yabancı şeyler ''

Bende alacağım dursun arabada..

Alıntıdır....
Yakup Bey alıntı sıkıntı olursa derhal silebilirsiniz.bağlantı yazmama site izin vermedi.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu gıcırtılardan benim aracımda da var... silikon sprey ile kapı fitillerine uygulama yaptım ancak ses halen devam ediyor... buna bir çözüm bulabilen var mı??

Ben sıvı arap sabunu kullanıyorum fazla abartmadan. Saruhan Özkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar kapılarımdaki gıcırtılar çözülmüştür... Yetkili servise bu sorun için başvurdum ve kapı fitillerine dediklerine göre özel bir bant uygulamışlar... Bu uygulama sonrasında kapılarda artık gıcırtılardan eser kalmadı... Şükür allahıma çok gıcık bir sesti...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar kapılarımdaki gıcırtılar çözülmüştür... Yetkili servise bu sorun için başvurdum ve kapı fitillerine dediklerine göre özel bir bant uygulamışlar... Bu uygulama sonrasında kapılarda artık gıcırtılardan eser kalmadı... Şükür allahıma çok gıcık bir sesti...

Aynı sorundan servise başvuruda bulundum servisteki Yakışıklı İSMAİL yani usta bana spreylerin geçici bir çözüm olduğunu beş on yıkamada çıktığını söyledi..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aynı sorundan servise başvuruda bulundum servisteki Yakışıklı İSMAİL yani usta bana spreylerin geçici bir çözüm olduğunu beş on yıkamada çıktığını söyledi..

Spreyle bir alakası yok yapılan uygulamanın... fitillerin üzerine ince şeffaf bir bant çekmişler... kaplama gibi birşey... aylardır aracımda gıcırdama sesi yok...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.