Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

2. Vitesteki Vuruntu Sesi

Umut Akbaba

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0

Senkromençlerde sorun var gibi dediklerinize bakılırsa.Birde araç boşta iken ve duruken debriyaj pedalına basın 10 saniye kadar bekleyin pedala basılı.Sonra ikinci vitese atın.Yine aynı sesi yapacak mı? Yine aynı sesi yaparsa hilalde sorun olma ihtimalide var.

Şanzıman garanti altındadır,servise gidip arıza varsa ücretsiz  tamiratını yaptırabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1

benim araçtada ilk kalkışta klik-kluk gibi bir ses geliyor. ama sonradan gelmiyor. tamponum söküldüğünde sensör fişi aşağı sarkık duruyordu inşallah tamponu takarken sabitlemişlerdir. o mu sallanıyor önden mi geliyor tam anlamadım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Senkromençlerde sorun var gibi dediklerinize bakılırsa.Birde araç boşta iken ve duruken debriyaj pedalına basın 10 saniye kadar bekleyin pedala basılı.Sonra ikinci vitese atın.Yine aynı sesi yapacak mı? Yine aynı sesi yaparsa hilalde sorun olma ihtimalide var.

Şanzıman garanti altındadır,servise gidip arıza varsa ücretsiz  tamiratını yaptırabilirsiniz.

Ses şu şekilde geliyor araba hareket halinde vites boşta. hız 40 km/h civarı vitesi 2'ye alıyorsunuz debriyajdan çekince hemen tuk diye bir ses geliyor.

benim araçtada ilk kalkışta klik-kluk gibi bir ses geliyor. ama sonradan gelmiyor. tamponum söküldüğünde sensör fişi aşağı sarkık duruyordu inşallah tamponu takarken sabitlemişlerdir. o mu sallanıyor önden mi geliyor tam anlamadım.

Vitesten geliyor hocam sadece 2. vitesten başka viteslerde gram ses yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ses şu şekilde geliyor araba hareket halinde vites boşta. hız 40 km/h civarı vitesi 2'ye alıyorsunuz debriyajdan çekince hemen tuk diye bir ses geliyor.

2. arabanız ne dizel mi benzinli mi..5 mi 6 vitesli mi?

dizelse 3 e takmalısınız belkide..2 ye takınca yığılma hissi yapıyor mu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Debriyajdan .çektiğinde yapıyorsa sorun baskı balata-volant setlerinin birisindedir.Çift kütleli volant olduğu için biraz boşluk sesi normal bendede var.Aşırı bir boşluk sesi varsa değiştirirler.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=kO07u4_sU6M

Çağlar Kasımoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

dizel focusda bence 2 vites için 40-45 km hız fazla(tabi keskin bir rampa falan tırmanmıyorsan o anda),3.vitese geçilmeli bence...sese gelince ben rölantide beklerken vitesleri 1 e ve 2 ye geçirdiğimde her geçite tuk tuk şeklinde ses çıkarıyor...fakat arac hareket halimndeyken geçişler de hiç dikkatimi vermedim sese

Özcan B. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba,

Ben de bugün fark ettim. Bende de özellikle hareket halinde ve 3 den 4 e geçerken ses geliyor ve debriyajda bir vuruntu hissediyorum. araba henüz 1500 km de.  Rölantide yapmıyor, 5 ten 4 e geçerken de yapmıyor. nedir bu anlamadım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ses kuvvetlimi geliyor bilmiyorum ama tarifinden sanki vurma sesi gibi anlaşılıyor. benim araçta ayağımı debriyajdan hızlı çekince hafiften bir ses geliyordu. birde ayağını debriyajdan biraz daha yavaş çekerekten dene. muhtemelen kesilecektir.

cem aksoy tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Daha 3bindeki benim aracımda da var bu vuruntu sesi, benden önce sıfır araç alan x marka diğer araçlarda hiç yok bu sesler, ben vites değiştirdikçe tak küt sesler geliyor, çoook yavaş yavaş vites değiştirip yavaş yavaş ayağımı debriyajdan çekince gelmiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Daha 3bindeki benim aracımda da var bu vuruntu sesi, benden önce sıfır araç alan x marka diğer araçlarda hiç yok bu sesler, ben vites değiştirdikçe tak küt sesler geliyor, çoook yavaş yavaş vites değiştirip yavaş yavaş ayağımı debriyajdan çekince gelmiyor.

Bahsettiğiniz ses bendende gelmekte. 21 bin km'de aracım. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.