Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Depo Girişi

engin yapmış

Soru

Bu soruda 12 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

aynen ya aklıma geldıde sasırdım bı turlu acmıyo

muhtemelen onu 3-5 liraya temin edebilirsin, cidden ama demeseler ben onu çamaşır makınesınin beyaz fazla  parçası gibi atardım dolaba. Yolda izde kalsan bir ton sıkıntı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

benimde son 2 dolumda, depoda hava sıkışıyor herhalde..pompa basarken 40 lt alması gerekirken 20 lt de pompa atıyor. basılıyor 5 lt sonra yeniden. elle basarak doldurdu.

geçen o bahsedilen huni yi taktım pof diye basınçlı hava attı dışarı.. neden oluyor anlamadım..benzin deposunun hava atma deliği vardır illaki yapmaması gerekmez mi bu sıkışmayı? depoyu doldururken de ilk atmada bıraktırırım, ağzına kadar doldurtmam.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

benimde son 2 dolumda, depoda hava sıkışıyor herhalde..pompa basarken 40 lt alması gerekirken 20 lt de pompa atıyor. basılıyor 5 lt sonra yeniden. elle basarak doldurdu.

geçen o bahsedilen huni yi taktım pof diye basınçlı hava attı dışarı.. neden oluyor anlamadım..benzin deposunun hava atma deliği vardır illaki yapmaması gerekmez mi bu sıkışmayı? depoyu doldururken de ilk atmada bıraktırırım, ağzına kadar doldurtmam.

Deponun tahliye çıkışı benzinli araçlarda sübaplıdır. Sürekli buharlaşma olmasın diye belli bir basınçtan sonra açar. Bazen bu sistem pas veya yapışma nedeniyle sağlıklı çalışmayabilir. Sanırım pas sökücü yağlayıcı sprey sıkıyorlardı. (Uno araçta başıma gelmişti. Kapaklı olmadığı için poflama yapmıyordu ama sıcaklarda uzun süren sesli bir "gaz çıkartma" oluyordu olur olmaz yerde...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bagaja baksaydınız huni yok muydu eğer yoksa .ben geçen elle açtım depoya giren yerde kilitlerin olduğu yere parmaklarınızın ucuyla 3 köşeye birden ittirerek bastırın kilit açılıyor,kapağın olduğu yerde sol ,sağ ve aşağıya doğru 3 yere de aynı anda bastırın kilit açılır ben 2 gün önce denedim açıldı

bagaja baksaydınız huni yok muydu eğer yoksa ben geçen elle açtım depoya giren yerde kilitlerin olduğu yere parmaklarınızın ucuyla 3 köşeye birden ittirerek bastırın kilit açılıyor,kapağın olduğu yerde sol ,sağ ve aşağıya doğru 3 yere de aynı anda bastırın kilit açılır ben 2 gün önce denedim açıldı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

focus 2 bucuk aracım bır bıdon mazot vardı koyum dedım ama pompa gıren yer acılmıyo agızında yaylı kapak gıbı bısı var honı gırmıyo ugrastım bayagı acılmadı varmı bılen teknıgı.

ben depo girişinin çapında sert plastikden bir boru ayarladım çok rahat giriyor 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

peki aracı kıtleyınce dıs kapakta kıtlenmesı lazım degılmı aracı kıtlıyorum kapak yıne acıılıyor.

evet tüm focus larda ne yazıkki durum böyle aslında kapıları kilitleyince depo kapağı da kilitlenseydi iyi olurdu !

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

peki aracı kıtleyınce dıs kapakta kıtlenmesı lazım degılmı aracı kıtlıyorum kapak yıne acıılıyor.
Evet çoğu kişide böyle bir beklenti var

Daha önce de çok tartışıldı, ancak

1. Yakıt hırsızlığının ya da depoya bir şeyler atmanın çok ama çok nadir görülmesi

2. Niyeti kötü olanın da kilitli kapağı basit bir tornavida darbesi ile açabiliyor olması

3. Uygun aparatı bulundurmayanın Ford sistemine kolay erişemiyor olması nedeniyle caydırıcılık etkisinin varlığı

bu konuda dertlenmeye gerek olmadığını telkin ediyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.