Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 8'' Navigasyon Dvd Vsvs Panel Kurulumu

taner eviş

Önerilen Mesajlar

Sitemizde ilgili açıklamalar var.

Yakında olacak bu donanım acele etmeyin boşuna bekleyin biraz daha

Mft geldiğinde SYNC'de bir değişiklik söz konusu olabilir mi?

Sitemizde ilgili açıklamalar var.

Yakında olacak bu donanım acele etmeyin boşuna bekleyin biraz daha

Mft geldiğinde SYNC'de bir değişiklik söz konusu olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Sistemi kuralı 3 hafta oldu. Dolayısıyla detaylı şekilde değerlendirme fırsatım oldu. Tekrar ifade edeyim benim taktırdığım Ford Otosan'ın Daichi sistemidir (1800TL). Değerlendirmelerimi aşağıda paylaşmak istedim:

1. Öncelikle benim için çok önemli olan müzik kalitesi son derece kötü. Ford'un standard sistemi çok daha iyi ses veriyordu. Sadece bu sebepten eski sistemi geri taktırmayı bile düşünüyorum. Ancak belirteyim hard rock dinleyen biri olduğum için ses sistemi benim için çok önemli olduğundan bu değerlendirmeyi yapıyorum. Pop dinleyen müzikteki tonları ayrı ayrı duyma derdinde olmayan biri için önem arzetmeyebilir. 
  2. Benim için çok önemli olan sesli komut sistemi desteklenmiyor. Açıkçası sesli komutla klima veya radyo açma gibi fonksiyonları zaten pek kullanmıyordum ama bütün telefon aramalarımı sesli olarak yapıyordum ve telefon defteri arama sıkıntısına girmiyordum. Örneğin "evi ara" diyerek arama yapabiliyordum. Artık bu fonksiyon çalışmıyor. Buna çok sinirlendim, çünkü taktırmadan önce özellikle sormuştum sesli komut sisteminin desteklenip desteklenmediğini. Çalıştığını teyit etmişlerdi ancak Otosan'da bu işin genel sorumlusu ile görüştüm henüz desteklenmediğini belirtti.
  3. Ekran kalitesi ve dokunmatik fonksiyonu tatmin edici. 
  4. Navigasyon ekranı ve sesli yönergeler fena değil. Ancak POI'ler (tanımlanmış binalar) yetersiz kalmış. Örneğin Nüfus Müdürlüğü gibi önemli bir devlet dairesini bulamadım. 
  5. Ana menü ekranı güzel ancak media player ekranı çok çok iptidai. (ekran görüntülerini atacağım). Radyo ekranı ise güzel tasarlanmış.
  6. DVD'yi yolda giderken açamıyorsunuz. Güvenlik önlemi olarak menüye kısıtlama koymuşlar. DVD'yi araba kullanırken izleyecek halim yok. 1,5 yaşında kızım var o izlesin istiyordum. Ama mümkün olmuyor maalesef. Araba çalışırken DVD çalışmayacaksa ne diye var ki bu fonksiyon?

Genel değerlendirme olarak şunu söyleyebilirim; yazılımsal ciddi sıkıntıları var. Bunlar güncelleme ile düzeltilse dahi müzik ses kalitesi düzeltilemeyeceğinden ben taktırmazdım. Orjinal olmayan sistemlerde galiba kaçınılmaz bir durum bu! Ben orjinal sistemii bekleyin derim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

orjinal sistem kesinlikle muhteşem olacağı konusunda eminim. sony sistem ve kullanım kolaylığını şuanki aracımda zaten yaşıyorum da. sesli komut sistemini telefon için bende yoğun olarak kullanıyorum. bunun olmaması bence de kötü. Ancak herşeyin bir bedeli vardır derler ya şuanki sony sistem bile yeterince pahalı servis satışı olarak. 8" navili sistem kimbilir kaç liradan satışa sunulacak. ben 4 bin liradan aşağı satacakları sanmıyorum. bu para da vermeye değermi bilemiyorum. Netice de bekleyip görmek lazım sistem geldiğinde...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bndende kötü haber güncelleme  otomatik parkı aktifleştirmedi

benim direksiyonun sağ tarafında  media player kontrol düğmelerinden geri tuşu çalışmıyordu bu cihazı taktıktan sonra sadece o düzeldi

şirket başka araçlarda da  deneyip bana döneceğini söyledi

ama admlar mallarının  arkasında  bi iki hafta da bir  kendileri beni arayıp bilgilendiriyolar  gelişmeler hakkında

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bndende kötü haber güncelleme  otomatik parkı aktifleştirmedi

benim direksiyonun sağ tarafında  media player kontrol düğmelerinden geri tuşu çalışmıyordu bu cihazı taktıktan sonra sadece o düzeldi

şirket başka araçlarda da  deneyip bana döneceğini söyledi

ama admlar mallarının  arkasında  bi iki hafta da bir  kendileri beni arayıp bilgilendiriyolar  gelişmeler hakkında

Güncelleme yapılınca oto park düzelecek diye ilk yazdığınızda moral bozmamak için yazmamıştım ama bu tür cihazlarda ilk başta ne varsa odur. Olmayan özellik sonradan eklenmez. 

Sonuçta aracın ses sitemi dışındaki özellikleri sadece ekranı kullanıyor. Yani sensörler ekrana çıkıyorsa ve oto park çıkmıyorsa ekran desteklemiyor denilebilir. Bu durum da yazılımla düzeltilemez.

Güncelleme dedikleri harita vs.dir ki onun da cihazla ilgisi yok. Navi (GPS) sd/tf kartının içiyle ilgilidir.

Ben ara sıra Çin satıcılarını kontrol ediyorum. Eğer oto park destekli cihaz çıkarsa bunu özellikler kısmında üstüne basa basa belirtirler. Buraya aktarırım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Güncelleme yapılınca oto park düzelecek diye ilk yazdığınızda moral bozmamak için yazmamıştım ama bu tür cihazlarda ilk başta ne varsa odur. Olmayan özellik sonradan eklenmez. 

Sonuçta aracın ses sitemi dışındaki özellikleri sadece ekranı kullanıyor. Yani sensörler ekrana çıkıyorsa ve oto park çıkmıyorsa ekran desteklemiyor denilebilir. Bu durum da yazılımla düzeltilemez.

Güncelleme dedikleri harita vs.dir ki onun da cihazla ilgisi yok. Navi (GPS) sd/tf kartının içiyle ilgilidir.

Ben ara sıra Çin satıcılarını kontrol ediyorum. Eğer oto park destekli cihaz çıkarsa bunu özellikler kısmında üstüne basa basa belirtirler. Buraya aktarırım.

iyi demişsiniz de cyclone  güncelleme  sonrası  otomatik parkı çalıştırabildi ilk ürünlerinde  onlarda da  çalışmıyordu

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

O sadece araçla cihaz arasındaki bağlantıların uyumunu/eşleşmesini sağlayan canbus la ilgilidir. Yani sensör/park bilgisini cihaza uygun hale dönüştürür.

Yanlış hatırlamıyorsam orjinalde dik olan görüntü yeni cihazda yatay ve renkli çıkıyordu. Bunun gibi park bilgilerini de uygun hale getirecek donanım gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.