Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Bt Sorunu, Çözüm Bulan Var Mı?

Özer Öztürk

Soru

Benim iÇin sorun sayılan bu durma çözüm bulan var mı.....

Motor çalıştığı zaman bt devreye girmiyor. İllaki sony ses sistemini düğmesinden açmak gerekiyor. bu bence tasarım hatası.

Şimde servise geldim bir çözüüm üretemediler.

Sonynin menü ayarlarna sistem ayarı da yok. Yani arç çalıxtığında otomatek açılma seceneği yok.

Bu durumu sorun kabul edip çözüm arayıp bulan var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Özer Beyin kast ettiği ses sisteminden BT aktivasyonu değil benim anladığm, telefonu ses sistemi kapalı iken dahi fark etsin ve kendiliğinden açılsın istiyor, bunn hiç birimizde mümküm olduğnu sanmıyorum. Ancak ses sistemi açıksa kontak açılıp kapansa da bende açık kalmaya devam ediyor... Onu denemesi lazım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Özer Beyin kast ettiği ses sisteminden BT aktivasyonu değil benim anladığm, telefonu ses sistemi kapalı iken dahi fark etsin ve kendiliğinden açılsın istiyor, bunn hiç birimizde mümküm olduğnu sanmıyorum. Ancak ses sistemi açıksa kontak açılıp kapansa da bende açık kalmaya devam ediyor... Onu denemesi lazım.

Evet tekrar okuyunca bana da oyle geldi.

Ama bu telefonu acmadan arama yapmayi istemek gibi birsey... sonuc olarak motoru calistirmak, multimedya sisteminin de calismaya basladigi manasina gelmez. Kaldi ki, ses sistemini dugmesinden acmadiktan sonra bt'nin baglanmasinin bir manasi kalmayacak cunku konusma veya muzik icin ses alinamayacak...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Diyelimki sony müzik sistemini açınca  sadece telefon bağlı olsun radyo cd yada aux tan birşey çalışmasın ben bunu yapamadım. Müzik sistemini açıyorum Phone tuşuna basıyorum ama bu arada radyo yada cd birisi çalışmaya başlıyor

Varmıdır bir yolu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ses sistemi açıkken kontağı kapadığınızda yeniden araç çalıştığında kaldığı moddan devam ediyor bendeki sistem, Sony değil tabii.

Sizde nasıl?

Bende de telefon bluetoothu aciksa teybi actigim an baglanti kuruyor. Benim menude var bt ac kapa bolumu. Demekki sonyde farkli

Benim de sony degil. Ve sistemi actigimda bt otomatik aciliyor. Eger telefonun da bt aciksa aninda baglaniyor. Ayrica menuden bt acmama gerek yok.

Sony'nin sistemi mi farkli acaba?

Evet tekrar okuyunca bana da oyle geldi.

Ama bu telefonu acmadan arama yapmayi istemek gibi birsey... sonuc olarak motoru calistirmak, multimedya sisteminin de calismaya basladigi manasina gelmez. Kaldi ki, ses sistemini dugmesinden acmadiktan sonra bt'nin baglanmasinin bir manasi kalmayacak cunku konusma veya muzik icin ses alinamayacak...

Evet araç çalıştığında BT aktif olur. bu gördüğüm tüm araçlarda (Ford dışında) böyleydi. 

Şimdilik araç çalıştığında sony çalışıp araç durdurulduğunda (kapı açılınca) sony kapanır modunu(!) ayarlayabildim.

Sonyin açma kapama düğmes üzerine küçük bir kapakçık ayarlamaya çalışıyorum. Onu bulunca dalgınlıkla kapatma sorununu halletmiş olacağım. Kapama yerine ses açma kapama yapacağız. Sony aletinde açıldığı zaman hangi ses seviyesinden başlama ayarı da yok. 

Diyelimki sony müzik sistemini açınca  sadece telefon bağlı olsun radyo cd yada aux tan birşey çalışmasın ben bunu yapamadım. Müzik sistemini açıyorum Phone tuşuna basıyorum ama bu arada radyo yada cd birisi çalışmaya başlıyor

Varmıdır bir yolu?

Var tabii, sesi tam kısacaksınız. telefon sesi ayrı ayarlanıyor, müzik sisteminden bağımsız.

Yani en azından bende öyle...

Android telefonlarda ses açma kapama düğmesi bildiğiniz gibi o an geçerli olan durumu kontrol eder. Görüşme yaparken görüşme sesini, video izlerken video sesini, zil çalarken zil sesini vs. Aynı şekilde bt bağlı iken telefondaki ses düğmeleriyle bt ses seviyesini, bt üzerinden müzik dinlerken müzik ses seviyesini ayarlarsınız. Kontak çevrimleri sırasında sistem ayarları değişmez (Bu ne biçim cümle böyle kullanma kılavuzunu çok okuyorum sanırım...)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben hiç teyp kapalıyken aktif Bt sistemli araç görmedim. Megane3 de teyp bağlantılı idi.

Bende görmedim teyp kapalı iken çalışan.

Hayırlısı

Mesela Toyota. Çok kısıtlı kullanımı vardır ama araç çalıştığında aktif olur. Önceden ses komuduyla kaydedilmiş 20 numarayı sesle arar.

Honda, Opel, Fiat ve Peugeot bt olan bazı araçlarda da bt ses sisteminden bağımsızdır.

Fordun da kullandığı Parriot ve diğer sonradan takılan kitlerde de sadece mute bağlantısı vardır ses sistemine. 

Ayrıca bunlara birden fazla telefon tanıtıldığında ilk açıldığında hangi telefon daha yakınsa ona bağlanır. Menüden ayrıca seçmeye gerek yoktur.

Fordun bunlardan tek farkı telefon çalarken ses sistemi açıldığında çok çabuk bağlantı kurulup gelen çağrı cevaplanabilmektedir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Mesela Toyota. Çok kısıtlı kullanımı vardır ama araç çalıştığında aktif olur. Önceden ses komuduyla kaydedilmiş 20 numarayı sesle arar.

Honda, Opel, Fiat ve Peugeot bt olan bazı araçlarda da bt ses sisteminden bağımsızdır.

Fordun da kullandığı Parriot ve diğer sonradan takılan kitlerde de sadece mute bağlantısı vardır ses sistemine. 

Ayrıca bunlara birden fazla telefon tanıtıldığında ilk açıldığında hangi telefon daha yakınsa ona bağlanır. Menüden ayrıca seçmeye gerek yoktur.

Fordun bunlardan tek farkı telefon çalarken ses sistemi açıldığında çok çabuk bağlantı kurulup gelen çağrı cevaplanabilmektedir.

Fiatta bagimsiz degil. Fiat ile Opel in ayni altyapiyi kullandigini dusunursek Opel de de olmamasi lazim. En azindan 1.3 dizelde durum boyle.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Artık SYNC farkı da var :)

2012 smart (sony) yok sanırım.

Gerçi satıcı sony olanlarda klima sesli kontrol yok demişti. Ben de bir iki denedim olmayınca canım sıkılmıştı. Bugün serviste bir usta çalıştırdı. Sesli klima kontrolü ve tel defterinden isimle arama yapmak mümkün oldu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim araçta Sony + Sync var. Müzik sistemim kapalı olsa dahi 1 dk içinde araç uyarı veriyor " Acil Durum Yardımı İçin Telefon Bağlantısı Bulunamadı" Bu uyarıyı telefonun bt'sini açmadığımda alıyorum. E durum böyleyse illaki müzik sistemi kapalıyken telefona bağlanıyor. Yani 112 aramasını yapabiliyor demek.Bunu yapabilen sistemin çağrıları da yapması ve alması gerekiyor. Yarın uygun bir zamanımda bunu deneyip dönüş yapayım buraya.

Murat U. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.